رئیسی در جمع خبرنگاران: ماموریت هیئت 3 نفره نظارت بر دادرسی عادلانه است
ساعت ۱٢:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٠ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: معاون اول قوه قضائیه گفت: محور در رسیدگی‌ها باید قانون باشد و در رسیدگی پرونده اغتشاشاگران و نسبت به تخلفات و جرایمی که انجام شده تماما باید بر معیار قانون باشد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضائیه صبح امروز دوشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه معاونت جدید و قدیم آموزش قوه قضائیه در خصوص تشکیل هیئت سه نفره در قوه قضائیه به منظور بررسی ورسیدگی به پرونده متهمان حوادث اخیر گفت: دغدغه ما در این هیئت سه نفره همان دغدغه ای است که همه دلسوزان نظام و انقلاب دارند و آن اینکه باید به حق و عدالت عمل شود.
وی افزود: دادرسی‌ها باید عادلانه انجام شود و ما حتما به امید خداوند دنبال خواهیم کرد که در مرحله تحقیق، دادسرا و دادگاه کار به صورت قانونمند دنبال شده و دادرسی عادلانه باشد.
معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: تاکید ما هم به دادستان و رئیس دادگاه و همچنین در بخش تحقیقات به کسانی که در روند تحقیقات قرار دارند حتما رعایت قانون، حق و عدل در پیگیری‌ها و رسیدگی‌ها است لذا ماموریت این هیئت نظارت بر دادرسی عادلانه و عمل به قانون است.
رئیسی ادامه داد: باید در رسیدگی‌ها قانون محور باشد، چه در رسیدگی به پرونده اغتشاشگران و چه نسبت به تخلفات و جرایمی که انجام شده است، تماما رسیدگی‌ها باید بر معیار قانون باشد و بنده به مردم و همه دلسوزان انقلاب نظام با هر گرایش اطمینان می‌دهم که به امید خدا دغدغه هیئت سه نفره و قوه قضائیه عمل به قانون و اجرای حق در روند رسیدگی‌ها، تحقیقات، دادسرا و در مرحله دادگاه خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه هیئت سه نفره جلسات مستمری دارد اظهار داشت: ما در این مدت جلساتی برگزار کرده‌ایم البته جلساتی نیز با جعفری دادستان تهران داشتیم و امروز هم جلسه‌ای با رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح نسبت به بخش‌هایی که وی در خصوص تخلفات انجام شده دنبال کرده و اینکه در این سازمان چه اقداماتی انجام شده است، داریم.
معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: روند رسیدگی‌ به پرونده متهمان را پیگیری خواهیم کرد و به امید خدا نظارت هم خواهیم داشت تا هیچ تخلفی را در رسیدگی‌ها شاهد نباشیم.
رئیسی در خصوص نامه کروبی به رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: نامه کروبی ارجاع شده و در جلسه‌ای که امروز برگزار می‌شود بررسی خواهد شد.
انتهای پیام