سرکرده باند ضد امنیتی در قزوین دستگیر شد
ساعت ۱۱:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب قزوین از دستگیری سرکرده باند ضد امنیتی در قزوین خبر داد.


به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، سیف‌الله ملکی پیش از ظهر امروز در نشست خبری بیان داشت: فردی در قزوین وابسته به یکی از احزاب ضد انقلاب که به تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی فعالیت داشت، دستگیر شد.
وی ادامه داد: این فرد که پزشک بوده و 38 سال سن دارد بر حسب گزارش مراجع امنیتی استان قزوین، به دلیل اتهاماتی نظیر تشکیل جلسات و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و به نفع گروهک منافقین، تهیه و توزیع تراکت‌ها و اطلاعیه برای تشویق و تحریک مردم به تجمعات غیرقانونی و راهپیمایی و دامن زدن به مخالفت با نظام مقارن با زمان دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و توهین به مقام معظم رهبری، مسئولان نظام و مراجع تقلید انجام دستگیر شده است.
بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: این آقا که ع .ج نام دارد با توجه به اینکه پزشک بوده در مطلب خود واقع در شهر قزوین با کسانی که به عنوان بیمار به وی مراجعه می‌کردند ارتباط دوستی و حتی با برخی از آنها ارتباط خانوادگی برقرار ‌کرده و با سواستفاده از اعتماد آنها سعی در القا افکار ضدانقلابی و ضدامنیتی را به این افراد داشته است.
وی افزود: متهم همچنین اطلاعیه‌ها و تراکت‌هایی را به بیماران داده تا در مجالس عمومی خود توزیع کنند که این اطلاعیه‌ها در خصوص کشف حجاب و تحریک کارگران بوده است.
ملکی اعلام کرد: در مطب این فرد مشروبات الکلی و اطلاعیه‌های مبین ارتباط با گروهک‌های منافقین و همچنین دو کیس حاوی اطلاعات کشف شده است و متهم به برخی جرائم مانند شرب و خمر و رباخواری اعتراف کرده است.
وی عنوان داشت: این فرد اهل قزوین و فعالیت‌های او نیز محدود به این شهرستان بوده و تاکنون 20 نفر از مرتبطان با وی که 18 تا 35 سال سن دارند شناسایی و بازداشت با قرار تأمین قانونی شدند که همه این افراد به اتهامات خود اقرار کردند.
بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: متهم مذکور علاوه بر جرائم مذکور، مشکلات اخلاقی نیز داشته است به طوری که سعی می‌کرده با نگرفتن هزینه ویزیت، اعتماد بیماران را جلب کند و آنها را به خوردن مشروبات الکلی تشویق و ارتباط غیراخلاقی نیز داشته باشد و حتی چند نفر نیز قربانی جرم وی شدند.
وی افزود: تاکنون پنج نفر از قربانیان وی که دانشجویان دختر و زنان بودند از وی شکایات کردند.
ملکی تأکید کرد: با توجه به اینکه این فرد پزشک بوده بیماران نیز به وی اعتماد می‌کردند بنابراین مردم باید دقت داشته و نسبت به اعتمادهایی که به دیگران می‌کنند توجه لازم را داشته باشند.
انتهای پیام/‌