کشورهای غربی درصدد پاک کردن صورت مسئله حوادث اخیر هستند
ساعت ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه گفت: کشورهای غربی درصدد هستند با سوء استفاده از جریانات کوی دانشگاه و کهریزک، صورت مسأله را پاک کننداین در حالی است که همه جنایات‌ رخ داده در خیابان‌ها به خاطر فراخوان آقایان به بی‌قانونی رخ داده است.


حجت‌الاسلام محمد خرسند در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم برخورد با عوامل کوی دانشگاه تهران اظهار داشت: با اتفاقات و ناهنجاری‌هایی که در محیط دانشگاه ملاحظه می‌شود، باید به شکل عالمانه برخورد شود؛ اینکه یک عده ناشناس وارد فضای دانشگاه شوند و به هتک حرمت دانشجویان بپردازند را هیچ عقل سلیمی نمی‌پذیرد و افکار عمومی جامعه با آن برخورد می‌کند.وی با تأکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی باید با این حرکات و تحرکات غیرعقلانی برخورد کند، ابراز داشت: مقام معظم رهبری با هوشیاری خواستار رسیدگی به قضایای کوی دانشگاه و کهریزک هستند؛ تا با عاملان خودسر که با تحریکات و تحرکات خود به نظام مقدس جمهوری ضربه می‌زنند، برخورد شود.
وی با تأکید بر ضرورت رسیدگی قانونی به تمامی ناهنجاری‌ها در اغتشاشات اخیر تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب فرمودند که با عوامل کوی دانشگاه و کهریزک باید به گونه‌ای برخورد شود که دیگر این کار تکرار نشود؛ از طرف دیگر باید با عوامل اصلی این اغتشاشات یعنی کسانی که در مقابل قانون ایستاده‌اند و قانون شکنی کردند و هنوز با مصاحبه و بیانیه مسیر خود را ادامه می‌دهند، برخورد قانونی کرد.
خرسند در ادامه گفت: ما باید خروجی قضایای اخیر را نگاه کنیم؛ اینکه رضایت چه گروهی به دست آمده است؟ حضرت امام (ره) یک معیار خوب به ما دادند و فرمودند وقتی دشمن از شما تعریف کرد بدانید یک خطای بزرگ از طرف شما اتفاق افتاده است.
این فعال سیاسی اصولگرا افزود: زمانی که رئیس جمهور آمریکا و کشورهای اروپایی در مقابل نقض حقوق بشر در کشور خودشان سکوت می‌کنند، حامی این اغتشاشات می‌شوند؛ حتی دولت‌هایی مانند انگلیس در قضایای اخیر مداخله مستقیم می‌کنند و رجوی، رئیس گروهک منافقین موضع می‌گیرد و از اغتشاشات حمایت می‌کند؛ اینجاست که معلوم می‌شود در این اتفاقات، نقطه اشتراکی به وجود آمده که نقطه اشتراک آن تقابل با نظام و خط اصیل امامت و ولایت است.
وی با بیان اینکه شکل گیری این حرکات انحرافی موجب بروز افراط و تفریط در هر دو جریان شده است، خاطرنشان کرد: حتی ریشه مسئله کوی دانشگاه و کهریزک از بی‌قانونی آقایان شروع شده است؛ در مجموع نظام جمهوری اسلامی این حرکات خودسرانه را قبول ندارد و با آن مبارزه می‌کند.
امام جمعه کازرون در پایان تاکید کرد: باید به موازات رسیدگی به حوادث کوی دانشگاه با رهبران اصلی اغتشاشات بعد از انتخابات بدون در نظر گرفتن موقعیت افراد و بدون اغماض برخورد قانونی صورت بگیرد.
انتهای پیام/