بیانیه مشترک از سوی کمیسیون امنیت ملی و وزارت خارجه فردا منتشر می شود
ساعت ٧:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٠ : توسط : حسینی
در مورد عدم مداخله کشورهای بیگانه؛
بیانیه مشترک از سوی کمیسیون امنیت ملی و وزارت خارجه فردا منتشر می شود/ بررسی وضعیت ورود غیر قانونی سه امریکایی همچنان در دستور کار قرار دارد
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت:فردا بیانیه ای مشترک از سوی کمیسیون امنیت ملی و وزارت خارجه مبنی بر عدم دخالت کشورهای زورگو و مداخله گر منتشر کنیم تا برخورد قاطعانه ای با آنها صورت گیرد .

حسین سبحانی نیا در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به سوالات دو تن از نمایندگان مجلس از وزیر رفاه و تامین اجتماعی،اذعان کرد:در مجلس دو تن از نمایندگان با طرح سوالی از وزیر رفاه در خصوص حمل و نقل کشتی که زیر مجموعه سازمان وزارت رفاه و تامین اجتماعی است از وزیر رفاه توضیح خواستند که البته با پاسخ وزیر مساله حل شد.

نماینده فراکسیون اصولگرایان با اشاره به جلسه دیروز فراکسیون اکثریت با حضور احمدی نژاد خاطر نشان کرد: احمدی نژاد دیروز پس از صحن علنی مجلس پس از صحبت های نمایندگان اعلام کرد که از نظرات نمایندگان مجلس در خصوص معرفی اشخاص مورد نظر به عنوان وزیر استقبال خواهم کرد و اگر ببینم که معیارهای بهتری عنوان شود قطعا مورد توجه قرار خواهم داد.

وی با مثبت ارزیابی کردن صحبت های احمدی نژاد بیان کرد: احمدی نژاد تا روز شنبه این فرصت را به نمایندگان داد تا هر گونه نظراتی را داشته باشند می توانند ارائه دهند.

سبحانی نیا با اشاره به اینکه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص معرفی وزرای پیشنهادی خود اقدامی انجام نداده اظهار داشت: معرفی وزرای پیشنهادی به رئیس جمهور هنوز به کمیسیون امنیت ملی مطرح نشده اما ظرف امروز و فردا در جلسه مطرح خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین در خصوص ورود غیر قانونی سه امریکایی به مرز ایران گفت: اطلاعات اولیه در این زمینه مطرح نشده اما برای بررسی بیشتر نیاز به اطلاعات از سوی دستگاه های مسئول هستیم تا بتوانیم با بررسی دقیق تر اقدامات لازم را انجام دهیم در حال حاضر ماهیت واقعی آنها مشخص نیست.

وی افزود: ادعاهای وزیر خارجه امریکا بی اساس بود اما جای بسی تامل است هدف امریکا از اقدام این افشاگری ها مداخله در امور ایران است هر چند آنها تاکنون نفی نکردند اما وزارت امور خارجه باید برخورد جدی با این قدرت های زورگو داشته باشد.

نماینده نیشابور به بیانیه مشترک از سوی کمیسیون امنیت ملی با وزارت خارجه اشاره کرد و گفت: در نظر داریم تا با وزارت امور خارجه یک بیانیه ای مشترک مبنی بر عدم دخالت کشورهای زورگو و مداخله گر منتشر کنیم تا برخورد قاطعانه ای با این عوامل صورت گیرد./ب