فعالان سیاسی خواستار شدند: برخورد جدی مراجع قانونی با رهبران ادامه دهنده آشوب ها
ساعت ٧:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٠ : توسط : حسینی
فعالین سیاسی مواضع رهبران و سرکردگان اغتشاش گرایان که کماکان با صدور برخی بیانیه ها به تنش در فضای جامعه دامن زده و تمایل دارند فضای جامعه را متشنج جلوه دهند را به شدت محکوم کرده و در این زمینه برخورد جدی مسئولین امنیتی را خواستار شدند.

*عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز: سرکرده های آشوب ها از اعتراف متهمان در دادگاه درس بگیرند و در صدد ایجاد ناامنی برنیایند

 عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: سرکرده های آشوب ها با توجه به اعتراف متهمین در دادگاه باید پند گرفته و در صدد ایجاد ناامنی و ناآرامی برنیایند.

احمد سالک در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: اینگونه افراد مغرض به نظام هستند و در راستای اهداف دشمنان حرکت می کنند یا غافل از وضعیت موجود هستند که با توجه به اعترافات متهمین در دادگاه باید آگاه شده باشند.

وی در ادامه تصریح کرد: سرکرده های آشوب ها اگر قصد زندگی در این جامعه را دارند باید به جایگاه خود در جامعه توجه کنند و ضرورت دارد که بستر را برای خود و حزب هایشان آرام نگه دارند و در دامن فتنه کور قرار نگیرند.

سالک اظهار داشت: دادگاه ها باید در برخورد با متهمین آشوب ها قاطعیت داشته باشد و حکم الهی را درباره کسانی که در مملکت جاسوسی نظام را کرده اند اجرا کنند.

وی اذعان داشت: راه مقابله با آشوب گران قانون است لذا اگر شخصی بخواهد مخل آسایش مردم بشود نه مردم و نه مراجع قانونی این امر را قبول نکرده و با آن مقابله می کنند.

*دادسرای انقلاب برای برخورد با رهبران اغتشاشگران باید وارد عمل شود

همچنین عضو ارشد شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی خطاب به نیروها و تشکل های شاخصی که در صددند جو جامعه را به آشوب و تنش بکشانند، گفت: معتقدم با تکرار چنین رویه هایی باید دادسرای انقلاب ورود پیدا کند و در صورت لزوم نیز رهبران اغتشاشگر محاکمه شوند.

حمید رضا ترقی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با تاکید بر اینکه دادسرای انقلاب باید اخطار نهایی را به سران اغتشاشگر بدهد تا بعد از آن با هر گونه تجمع که اقدام علیه امنیت کشور تلقی خواهد شد برخورد کنند، تصریح کرد: توصیه می کنم با عواملی که در صددند باز در جامعه آشوب ایجاد کنند برخورد جدی شود و بر مبنای قانون عمل نمایند.

معاون امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی اضافه کرد: ایجاد تحرکات با حفظ اقتدار ملی منافات دارد بنابراین برای پاسداری و حفظ این اقتدار نباید اجازه داده شود هر گروه یا جریانی برخلاف قانون عمل کند.

ترقی در ادامه درباره نقش رهبران اغتشاش گرایان که با صدور بیانیه ها کماکان به تنش در فضای جامعه دامن می زنند و تمایل دارند فضای جامعه را متشنج جلوه دهند تصریح کرد: معتقدم آنها نیز باید محاکمه شوند و دلیلی هم نمی بینم در اجرای قانون فرقی بین افراد قائل شویم.

*دبیر کل جامعه اسلامی کارمندان: برخورد با سران اغتشاشات خواست مردم و مجلس است

همچنین دبیر کل جامعه اسلامی کارمندان نیز گفت: برخورد با سران اغتشاشات خواست قلبی مردم و طرح مورد بررسی نمایندگان مجلس است.

سیدکمال الدین سجادی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: موضوع انتخابات از نظر اصولگرایان خاتمه یافته است چون مسیر قانونی خود را طی کرده و مراسم تنفیذ و تحلیف را گذرانده و به مرحله گرفتن رای اعتماد از مجلس برای وزرا رسیده است.

وی افزود: برخی از اصلاح طلبان بعد از انتخابات موضوعاتی را پیش کشیدند که ذهن مردم را آشفته کنند و در حال حاضر برخی از آنها در زندان به سر می برند برخی هنوز بیانیه صادر می کنند و برخی دیگر که در خارج از کشور هستند، هنوز از مسائل پیش آمده و محاکمه دوستانشان درس عبرت نگرفته اند.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در ادامه اذعان داشت: نظام در مقابل کسانی که می خواهند هنجار شکنی کنند کوتاه نمی آید البته هیچ دولت و حکومتی در مقابل ناهنجاری ها و دشمنی ها بی تفاوت نیست و برخورد می کند.

سجادی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی در خصوص حفظ کیان خود با کسانی که قصد بر اندازی نظام را دارند برخورد قاطع خواهد داشت.

دبیر کل جامعه اسلامی کارمندان تصریح کرد: برخورد با سران اغتشاشات خواست قلبی مردم است و در حال حاضر بررسی این طرح در مجلس مطرح است.

وی خاطرنشان کرد: جای سوال است که چرا سران اصلاحات از مسائل پیش آمده درس عبرت نمی گیرند و با وجود همه تذکراتی که از مجلس، دولت و رهبری و شورای نگهبان به آنها داده بود از موضع خود کوتاه نمی آیند و برای ایجاد تنش در جامعه فعالیت می کنند، لذا باید بطور قانونی و محکم با رهبران آشوب برخورد شود تا درس عبرتی برای دیگران شود.

سجادی در ادامه اذعان داشت: رهبران و هدایت گران اغتشاشات باید بخاطر خسارتهای مادی _ معنوی و سیاسی که بر کشور وارد کرده اند جوابگو باشند.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: دولت دهم می خواهد شروع به کار کند و جامعه نیازمند آرامش و امنیت است تا بتواند در جهت پیشبرد اهداف چشم انداز 20 ساله و توسعه پایدار کشور گام بردارد و در این زمان هیچ گونه تنش و هنجار شکنی در جامعه پذیرفته نیست.

*سخنگوی جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی: مسئولین امنیتی با محاکمه سران اغتشاشگر به فعالیت احزاب تنش زا پایان دهند

در ادامه سخنگوی جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی گفت: مردم هرگز به دنبال اغتشاش و ایجاد فضای بحرانی نیستند بلکه به دنبال آرامش و پیگیری وعده هایی هستند که دولت به آنها داده است، مسئولین برای ایجاد آرامش باید به فعالیت احزاب تنش زا پایان دهند.

محمد عظیمی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: مسئولین امنیتی کشور قطعا با برخورد جدی و قاطعانه می توانند حلقه های فکر این جریان تندرو و اصلاح طلب را پایان دهند لذا اجرای این امر باید درس عبرتی برای سایر احزاب و افرادی باشد که در حاشیه به سر می برند و هر لحظه منتظر فرصتی برای بحران سازی وضع موجود هستند.

سخنگوی جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی با اشاره به نقش احزاب در توسعه کشور اذعان داشت: از آنجائیکه احزاب نقش اساسی در توسعه کشور دارند باید شرایطی آرام را برای مسئولین در جهت اجرای برنامه های خود فراهم آورند، نه اینکه با فعالیت های غیرقانونی قصد انحراف عملکرد مسئولین و به حاشیه کشاندن آنها را داشته باشند.

*عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین: مراجع قانونی باید با عواملی که در جامعه ایجاد ناامنی و ناآرامی می کنند به شدت برخورد کنند

همچنین در ادامه عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین گفت: سر کرده های آشوب ها باید تن به قانون داده و انتخاباتی که تمام مراجع قانونی آن را تأیید کردند را قبول کند و فراتر از قانون حرکت نکنند.

سیدمحسن یحیوی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: در پیش روی ما انتخابات های آتی بسیاری وجود دارد لذا اشخاص باید جوانمردانه شکست را قبول کنند و با قصد ایجاد فتنه و آشوب خواسته های واهی خود را دنبال نکنند.

یحیوی اذعان داشت: اینگونه اشخاص جلوی هر گونه فعالیت هایی که باعث سازندگی می شود را می گیرند لذا باید بدون در نظر گرفتن عکس العمل داخلی و خارج با آنها برخورد قانونی صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: سرکرده های آشوبها در کشور بیش از این نباید وجهه خود را در جامعه بد کنند و باید به سمت پیروی از قانون بروند، فرصت های پیش روی زیادی وجود دارد که با قانون مندی می توانند در آن شرکت کنند./س