به هر قیمت بازی می کنم، ولو در زمین صهیونیست ها
ساعت ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۸ : توسط : حسینی

همزمان با نگرانی و برنامه ریزی صهیونیست ها برای کمرنگ ساختن راهپیمایی جهانی روز قدس، دبیر کل ناکام حزب اعتماد ملی هم، وارد بازی دشمن شد.
کروبی در جمع اعضای این حزب با اشاره به بحث های پس از انتخابات و تکرار ادعای تقلب گفت: شما در روز قدس نیز بار دیگر قدرت مردم را خواهید دید و متوجه می شوید که مردم از چه فکر و اندیشه ای حمایت می کنند(!)
وی همچنین بدون اشاره به ریشه های ناکامی خویش در انتخابات گفت: بنده بدون توجه به تقسیم رأیی که در انتخابات صورت گرفت، با قاطعیت به راه خودم ادامه دادم و ما باید در میدان باشیم و نشان دهیم که زنده هستیم.
کروبی در عین حال در اظهاراتی که سردرگمی اش را نشان می داد، گفت به سمت یک چاه ویل حرکت می کنیم و هیچ کس نمی داند که سرانجام به کجا خواهیم رسید. هر چه فکر می کنیم نمی توانیم به تحلیل درستی از اتفاقی که افتاده است برسیم و سرنوشت مشخص نیست ولی امیدوارم هر چه هست به منافع ملی ضربه ای وارد نشود.
تلاش برای گروکشی در راهپیمایی میلیونی روز قدس که هر ساله با شکوه و اقتدار تمام برگزار می شود و کمرنگ کردن هویت ضد صهیونیستی آن، پروژه ای است که برای اولین بار رسانه های آمریکایی و صهیونیستی به پیش کشیدند و آقای کروبی هم که ظاهراً طی 6-5 ماه گذشته ظرفیت خوبی برای بازی به نفع دشمن پیدا کرده، این بار هم برای ایفای نقش کذایی پالس های مثبت می فرستد. البته برخی مواضع روزنامه اعتماد ملی و کروبی طی چند سال اخیر به ویژه ماه های گذشته همواره قند در دل آمریکا و رژیم صهیونیستی و دشمنان نشاندار ملت ایران آب کرده و از این جهت انجام رفتارهای مشابه از وی، دیگر چندان اسباب شگفتی را فراهم نمی کند. برخی حامیان کروبی نظیر زیدآبادی صراحتاً در نوشته ها و تحلیل های خود از رژیم جنایتکار اسرائیل حمایت کرده اند.
گفتنی است پنج شنبه گذشته شماری از عناصر نفوذی در تحکیم به ملاقات کروبی رفتند و از وی به خاطر مواضع ساختارشکنانه و ضد انقلابی اش تشکر کردند. یکی از اعضای این طیف- که پیش از این از تحریم کنندگان انتخابات به شمار می رفتند - به کروبی گفته است «چهار پنج ماه قبل از انتخابات موضع ما تحریم انتخابات بود و لیکن همسویی و معرفی تیمی مجرب از سوی شما باعث شد تا شما به عنوان اولویت دفتر تحکیم انتخاب شوید و امروز شجاعت و صداقت شما در حالی که همچون بسیاری از مدعیان سکوت را مصلحت نمی دانید، ما را بیش از پیش در انتخابمان روسفید کرده است»! دیگر عضو گروهک مذکور نیز به کروبی گفته است «ما در این شرایط انتظاری جز ثابت قدمی شما نداریم».
نزدیک ترین اطرافیان کروبی از وی به عنوان فردی به شدت تأثیرپذیر و احساساتی یاد می کنند. به نظر می رسد رأی 330 هزار نفری ضربه روحی بزرگی برای کروبی بوده و وی می کوشد با انجام رفتارهایی هر چه رادیکال تر و بازی به هر قیمتی- و لو در زمین دشمن- به حامیانش بباوراند که خود را نباخته و همچنان «شیخ اصلاحات» است.