سید احمد خاتمی:هنوز عده ای شائبه تقلب در انتخابات را مطرح می کنند
ساعت ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۸ : توسط : حسینی
عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: با وجود برگزاری مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری هنوز هم عده ای شائبه تقلب در انتخابات را مطرح می کنند.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار معارف ایرنا ، آیت الله سید احمد خاتمی در مسجد النبی نارمک افزود: یک آقایی طی روزهای گذشته در سخنان خود خواستار تدبیر در شائبه بی اثر بودن رای مردم شده است که البته منظور از شائبه از نظر وی تقلب است.
وی اظهار داشت: این آقا در شرایطی دم از تقلب می زند که در اعترافات آشوبگران مشاهده کردیم کلمه تقلب رمز اغتشاشات بوده است.
خاتمی با بیان اینکه معنای این حرف چیزی جز ضدیت با ولایت فقیه نیست ،افزود: نگاه ما به ولایت فقیه سیاسی نیست ، بلکه نگاه دینی است که بر اساس آن باید از ولی فقیه پیروی کرد.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد« این عده معتقدند جمهوریت و اسلامیت در خطر است در حالی که جمهوریت به معنای رقم زدن سرنوشت جامعه به دست مردم است .
وی افزود: در تاریخ بعد از انقلاب و رفراندوم جمهوری اسلامی که 98 درصد مردم در پای صندوق های رای حاضر شدند ، شرکت 85 درصدی مردم در دهمین دوره ریاست جمهوری بی سابقه است با این وجود این آقا باز هم می گوید جمهوریت در خطر است.
عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری ابراز داشت: پس از سخنان رهبر معظم انقلاب در 29 خرداد مشاهده کردیم که کسانی به صراحت و آشکارا در مقابل ولی فقیه ایستادند و به رغم اقدامات موثر معظم له برای اعتماد سازی و تاکیدات ایشان در برگزار نکردن تظاهرات و اردوکشی های خیابانی ، عده ای به این صحبت ها گوش نکرده و به صدور بیانیه های شورشی ادامه دادند.
خاتمی با بیان اینکه متاسفانه برخی از کسانی که ادعای نخبه و روشنفکر را دارند در این امتحان مردود شدند ، یادآور شد: برای اینکه کشور به جلو حرکت کند باید از ولی فقیه اطاعت کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از مدیریت مرد در خانه به عنوان یکی از مصادیق مفهوم مهندسی اسلامی نام برد و افزود: مدیریت به دو صورت طبیعی یا دستوری است که البته مدیریت مطلوب از نظر اسلام همانا مدیریت طبیعی است که افراد بدون هرگونه اهرم قانون مجازات و مخالفت اطاعت می کنند.
خاتمی با اشاره به اینکه مدیریت مرد در خانه یک مدیریت اسلامی است اظهار داشت: در این نوع مدیریت ، مدیر باید ضمن مشورت با زیر مجموعه خود به گونه ای رفتار کند تا افراد در برابر سخنان او فرمان بری داشته باشند.