بازتاب سخنان سردار جعفری در رسانه‌های عربی
ساعت ۱٠:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: سخنان دیروز فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنفرانس خبری در تهران ، در رسانه‌های عربی بازتاب مختلفی داشت، ولی موضوع "بالا بودن دقت موشک‌های ایران " در همه گزارش‌ها مشترک بود.


به گزارش فارس، سخنان مطبوعاتی "سردار جعفری " فرمانده کل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در رسانه‌های عربی بازتاب‌های مختلفی داشت.
روزنامه فرامنطقه‌ای "الشرق الاوسط " در گزارشی از اخبار ایران به این موضوع اشاره و سخنان سردار جعفری را درباره اینکه موشک‌های ایران بسیار دقیق است، تیتر گزارش خود قرار داد.
این روزنامه با بیان اینکه سردار جعفری اطلاعات تکمیلی در این خصوص ارائه نکرد به نقل از وی نوشت که موشک‌های ایران به هر نقطه‌ای که هدف گرفته شود، دقیقا اصابت خواهد کرد.

پایگاه خبری "شفاف الشرق الاوسط " نیز اولویت‌بندی ایران در تهدیدها را تیتر گزارش خود درباره سخنان سردار جعفری کرد و نوشت: محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اعلام کرد که رویارویی با تهدیدهای نرم را در اولویت کنونی خود قرار داده است.
این پایگاه خبری به نقل از سردار جعفری نوشت که سپاه در همه عرصه‌های درگیری حضور یافته و توانسته است با ایجاد راهبردها و تاکتیک‌های نظامی که متناسب با نوع تهدیدهاست از انقلاب اسلامی دفاع کند.

روزنامه "المستقبل " لبنان خبر خود را به نقل از "فارس " منتشر کرد و در آن به موضوع به روز کردن فناوری موشک‌های ایران پرداخت و نوشت که سردار جعفری در کنفرانس خبری اعلام کرده است که "با توسعه تجهیزات و به کارگیری فناوری نوین، دقت موشک‌ها را بسیار بالا برده‌ایم ".
این روزنامه به آمادگی ایران اشاره کرد و نوشت که سردار جعفری اعلام کرده است که بخش دفاعی ایران در حوزه موشک و دفاع هوایی کاملا آماده است و ایران توانسته است در دو سال اخیر قدرت خود را در این حوزه تحکیم بخشد.

پایگاه خبری "اسلام الیوم " این خبر را با سیاست ضد ایرانی همیشگی خود گزارش کرد و با این تیتر که "ایران به تلاش خود برای سیطره بر خلیج عدن اعتراف کرد " مدعی شد که ایران تلاش می‌کند بر این منطقه تسلط یابد.
سردار جعفری دیروز در کنفرانس خبری در این خصوص اعلام کرده بود که "در ماه‌های اخیر به دلیل وجود ناامنی‌های صورت گرفته در خلیج عدن علیه کشتی‌های تجاری و ربایش آنها توسط دزدان دریایی، این ماموریت به سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی واگذار شد و نیروی دریایی سپاه با اعزام بخشی از نیروهای تکاور دریایی و تجهیزات مورد نیاز در چند ماه اخیر اقدام به برقراری امنیت کشتیرانی در این منطقه کرد ".
این پایگاه خبری در عین حال به این سخن سردار جعفری که موشک‌های ایران بسیار دقیق است و بدقت به اهداف خود برخورد می‌کند، اشاره کرد.

پایگاه خبری "المحیط "، جمله "سپاه پاسداران حضور خود را در خلیج عدن گسترده می‌کند "، را تیتر گزارش خود کرد و نوشت: محمد علی جعفری فرمانده سپاه ایران اعلام کرد که حضور نیروهای خود را در خلیج عدن به دلیل ضرورت‌های دفاعی که خود ناشی از نگرانی ایران از درگیری‌های مسلحانه در این منطقه است، گسترده می‌کند.

پایگاه خبری شبکه تلویزیونی المنار لبنان نیز تهدیدات نرم را تیتر گزارش خود کرد و به نقل از سردار جعفری نوشت: سپاه پاسداران باید در مقابل تهدیدهای نرم تدابیر پیشگیرانه اتخاذ کند.
این پایگاه خبری به نقل از سردار جعفری نوشت: تهدیدهای نرم از خطرناک‌ترین تهدیدهای موجود علیه ایران است که ایران نیاز دارد در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی با تهدیدهای نرم برخورد شود.