فرمانده انتظامی تهران بزرگ: بازداشتی‌‌های کهریزک با حکم قضایی انجام شده است
ساعت ٤:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: افراد دستگیر شده در 18 تیر با حکم قضایی به بازداشتگاه کهریزک منتقل شده بودند.


به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سردار عزیز‌الله رجب‌زاده امروز در جمع خبرنگاران گفت: پلیس باید طبق قانون عمل کند و اجازه ندارد اقداماتش فراقانونی باشد. اگر جایی تخلف شده حتماً برخورد خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: هنوز اطلاعی از جزئیات گزارش شورای امنیت ملی کشور درباره حوادث کهریزک ندارم و به زودی این گزارش منتشر خواهد شد.
سردار رجب‌زاده گفت: به طور مرتب گزارش این بازداشتگاه را هنگام حضور اراذل و اوباش در این مکان دریافت می‌کردم و روز دوم دستگیری بازداشتی‌های‌ 18 تیر مسئول بازداشتگاه را احضار و تذکرات لازم را به وی دادم.
این افراد بیش از 3 روز در این بازداشتگاه حضور نداشتند.
وی اظهار داشت: این که 3 نفر سر‌خود اقدامی می‌کنند ربطی به همه نیروهای پلیس ندارد.
سردار رجب‌زاده تأکید کرد: همه افراد بازداشتی در کهریزک حکم قضایی بازداشت شده بودند و بر خلاف شایعات مطرح شده کسی در کهریزک کشته نشد.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: انتقال زندانیان کهریزک به زندان اصفهان کذب است و واقعیت ندارد.
وی اظهار داشت: نیروی انتظامی در ماجرای کوی دانشگاه نیز نقش منفی نداشته است اما باید منتظر نتیجه تحقیق شورای امنیت کشور از این حادثه باشیم.
سردار رجب‌زاده افزود: عملکرد نیروی انتظامی در تمام قبل و بعد از انتخابات خوب بود و در زمان انجام تبلیغات پلیس با صبر و خویشتنداری مانع از برخورد طرفداران کاندیداها شد.
فرمانده فاتب گفت: در روز انتخابات در تهران ناامنی نداشتیم و در جریان حوادث پس از انتخابات نیز پلیس در سه لایه مأموریت خود را انجام می‌داد.
لایه اول با لباس رسمی پلیس مراقب تجمعات بود و مانع از گسترش تجمعات شد در لایه دوم یگان امداد با لباس یشمی حضور داشت و هنگامی که اوضاع از کنترل لایه اول خارج می‌شد یگان امداد وارد عمل می‌شد.
وی در ادامه اظهار داشت: لایه سوم نیز یگان ویژه پلیس بود که هنگام آشوب و تخریب وارد عمل شده و با آشوبگران برخورد می‌کرد.
سرتیپ رجب‌زاده تأکید کرد: ممکن است برخی مأموران تحت تأثیر احساسات خساراتی را به شهروندان وارد کرده باشند این تخلف و مأمور انجام آن متخلف است.
وی اظهار داشت: یگان ویژه با هدف پراکنده کردن جمعیت و آشوبگران وارد عمل می‌شود و با افرادی که اقدام به تخریب، آتش‌سوزی و اغتشاش می‌کنند قاطعانه برخورد کرده و با کسی تعارف ندارد.
سردار رجب‌زاده گفت: گزارش مربوط به آتش زدن مسجد لولاگر در حوزه نیروی انتظامی نیست.
انتهای پیام