سپاه تسلط کاملی بر ضد انقلاب شمالغرب و جنوب شرق کشور دارد
ساعت ٤:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس:فرمانده کل سپاه با اشاره به عملیات اخیر علیه نیروهای ضد انقلاب در شمالغرب کشور اظهار داشت: این عملیات‌ها نشان می‌دهد که سپاه تسلط کاملی بر ضد انقلاب شمالغرب و جنوب شرق کشور دارد.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در نشست خبری که هدف از آن را ارائه گزارش از فعالیت‌های شش ماهه اخیر سپاه و بسیج در سال 88 عنوان کرد، ‌اظهار داشت:‌ در این مدت که زمان پرکاری برای سپاه و بسیج بوده است، در عرصه‌های مختلف ماموریت‌های متعددی انجام شد و جای دارد از تمامی پاسداران و بسیجیان تشکر کنیم.
جعفری ماموریت سپاه را بر اساس قانون، دفاع از انقلاب و دستاوردهای آن دانست و گفت: سپاه پاسداران همواره در جهت حمایت از مردم به ویژه محرومین و مستضعفین گام برمی‌دارد و در این زمینه انجام ماموریت‌های مختلف از الزامات قطعی انجام این وظیفه است.
وی با بیان اینکه سپاه پاسداران دارای سه ویژگی عمده مکتبی، مردمی و انقلابی بودن است، تصریح کرد: این نهاد متکی بر اصول و مبانی اسلام و تشیع سازماندهی شده و بر همین اساس به انجام ماموریت‌های خود می‌پردازد.
فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد:‌ دغدغه اصلی سپاه در موضوع امنیت عمومی مردم در ابعاد دفاعی و امنیتی خلاصه می‌شود که هم در بعد دفاعی و هم امنیتی سپاه پاسداران مسئول امنیت و آرامش جامعه است که این ماموریت را به کمک نیروهای امنیتی، دفاعی و نظامی انجام می‌دهد و هر کجا که در مسائل امنیتی و دفاعی احتیاج به کمک سپاه و بسیج باشد، این نهاد به کمک دیگر نیروها خواهد رفت.
جعفری رفاه و آسایش عمومی بر اساس عدالت و حمایت از اقشار محروم مستضعف را یکی دیگر از موضوعات مهم در وظایف سپاه پاسداران عنوان کرد و گفت: این موضوعات برخاسته از همان ویژگی‌های سه‌گانه سپاه می‌باشد و در این شش ماهه شاهد بودیم که اقدامات قابل توجهی نیز انجام گرفته است.

* تسلط کامل سپاه بر نیروهای ضد انقلاب در شمالغرب و جنوب شرق کشور

عضو شورایعالی امنیت ملی با اشاره به اقدامات مناسب سپاه پاسداران در برخورد با نا آرامی‌های شمالغرب و جنوب شرق کشور اظهار داشت: منطقه شمالغرب به دلیل وضعیت جغرافیایی از سال‌های گذشته حتی قبل از انقلاب مورد تهدید دشمنان قرار داشته و این مناطق از دست عناصر ضد انقلاب و گروهک‌های معاند آرامش نداشت.
سردار جعفری ادامه داد:با تلاش‌های بی‌وقفه‌ای که از طرف سپاه و نیروهای بسیج در این منطقه و خصوصا در کردستان انجام شد، عملیات‌های گسترده‌ای علیه نیروهای ضد انقلاب، احزاب و گروهک‌های کوموله،‌دموکرات و پژاک انجام گرفت، امروز امنیت مناسبی در این منطقه برقرار شده است.
وی خاطرنشان کرد: پس از آنکه دشمنان از ناامنی‌های داخلی،‌ ناامید شدند با تحریک عناصر ضد انقلاب قصد برهم زدن امنیت در این مناطق را داشتند که با اقدام نیروهای امنیتی و دادن تلفات سنگین که شامل 45 کشته و بیش از 50 زخمی طی 15 روز و با انجام سلسله عملیات‌های مختلف انجام گرفت، با شکست روبرو شدند و تسلط نیروهای ما آنقدر زیاد بود که در این عملیات‌ها تنها یک شهید و چند زخمی دادیم.
فرمانده کل سپاه ضمن تشکر از نیروهای پاسدار وبسیج،‌خصوصا بسیجیان بومی منطقه اظهار داشت: این عملیات‌ها بیانگر تسلط و مهارت نیروهای خودی بر دشمن است.
جعفری با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری مسئولیت امنیت منطقه جنوب شرق کشور به سپاه واگذار شد، اظهار داشت: قبل از واگذاری این مسئولیت نیز درگیری در آنجا داشتیم که همان آغاز وارد شدن سپاه در این موضوع بود و بعد از آن نیز سپاه پاسداران به کمک نیروهای انتظامی و نیروهای بومی منطقه و با اتکا بر عشایر و تسلیح آنها و واگذاری امنیت بر عهده خودشان ظرف چند ماه اخیر توانسته امنیت و آرامش را به جنوب شرق کشور برگرداند که البته در این زمینه باید تلاش‌های زیادی در طول زمان انجام گیرد اما به هر حال یکی از دستاوردهای مهم سپاه محسوب می‌شود.
انتهای پیام/