وهابیون اگر بتوانند حتی مسجد‌النبی را خراب می‌کنند‌
ساعت ٤:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یکی از مراجع عظام تقلید قم گفت: برخی وهابیون آنقدر بی‌شرم هستند که حتی اگر بتوانند مسجد‌النبی و بارگاه پیامبر را نیز خراب می‌کنند.‌


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی ظهر امروز در جمع نمازگزاران حرم مطهر حضرت معصومه (س) با اشاره به مطرح شدن مطالبی در خصوص تقیه و اینکه وهابیون تقیه را نشانه ضعف شیعیان می‌دانند، گفت: به طور مثال اگر گرفتار دست وهابی آدمکش شویم و اگر بخواهیم عقیده خود را ابراز کنیم آنها مثل گوسفند انسان سر می‌برند و آیا عقل و شرع اجازه می‌دهد در چنین محیطی عقیده خود را را بیان کنیم.
وی بیان داشت: نتیجه تقیه کتمان عقیده است و به این معنی در سه جای قرآن اشاره شده است.
این مرجع تقلید تصریح کرد: در آیه 28 سوره مومن، در آیه 106 سوره نحل و در آیات سوره کهف هم تقیه و هم دلیل عقلی آن به صورت دقیق مطرح شده است.
وی گفت: این سخنان از سوی وهابیونی مطرح می‌شود که اطلاعات آنها از قرآن بسیار ضعیف است و بسیاری از آنها حتی بی‌سواد هستند.
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با ذکر مثال دیگری در این زمینه اظهار داشت: وقتی عمار یاسر در چنگال کفار قریش گرفتار شد، او را مجبور کردند بگوید از حضرت محمد(ص) بیزار است و وقتی او نزد پیامبر برگشت با حالت گریان پرسید که آیا کافر شده است و پیامبر فرمود که او به هیچ وجه کافر نشده است.
وی با بیان اینکه وهابیونی که از تقیه ایراد می‌گیرند آیا این آیات قرآن را خوانده‌اند، اظهار داشت: خداوند به اصحاب کهف هم دستور تقیه می‌دهد و در آیات سوره کهف هم دلیل عقلی آن را مطرح می‌کند و البته مسئله تقیه با میدان جهاد که آثار مهمی را به دنبال دارد جدا است.
این مرجع تقلید گفت: یکی از وظایف ما این است که نیروها را حفظ کرده و آنها را برای روز مبادا و حمله دشمن ذخیره کنیم و اگر تقیه از بین برود نیروها به هدر خواهند رفت.
وی تصریح کرد: این نوع تقیه را تقیه خوفی می‌گویند و نوع دیگری از تقیه مداراتی است. به طور مثال ما وقتی به مکه می‌رویم در نماز جماعت آنها شرکت می‌کنیم. امام صادق فرمودند این اقدام وحدت مسلمین را حفظ می‌کند و کسی که با آنها نماز بخواند خداوند ثواب نماز پیامبر را به او می‌دهد، چون حفظ اتحاد اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است و این نوع تقیه مداراتی است.
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی یادآور شد: این مسئله و تاکیدات دین مبین اسلام نشان دهنده اهمیت حفظ اتحاد بین مسلمان است.
وی گفت: یکی از مسائلی که در داستان اصحاب کهف نهفته و برای ما پیام‌هایی دارد مسئله مشروعیت تقیه خوفی در مقابل مخالفان و دشمنان است.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به آیه دیگری از سوره کهف و سرنوشت اصحاب کهف، با اشاره به سئوال مطرح شده در خصوص ساختن بقعه و بارگاه برای ائمه اطهار گفت: اگر این مسئله شرک بود، چرا وقتی که خواستند در محل فوت اصحاب کهف عبادتگاه بسازند، قرآن این مسئله را نفی نکرد.
وی با اشاره به خراب کردن قبور ائمه بقیع توسط وهابیون گفت: وقتی از آنها می‌پرسیم چرا گنبد سبز مسجد پیامبر گرامی اسلام را خراب نمی‌کنید، برخی از وهابیونی که خیلی بی‌شرم هستند می‌گویند اگر دستمان برسد بارگاه پیامبر را نیز خراب می‌کنیم و برخی دیگر نیز از افکار عمومی مسلمانان هراس دارند و عده‌ای دیگر نیز بهانه‌های دیگری می‌آورند.
انتهای پیام/