دولت ذره ای از مواضع قاطع ملت عقب نشینی نخواهد کرد
ساعت ٧:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٦ : توسط : حسینی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری :

رییس جمهور با تاکید یر اینکه ملت و دولت برعهد خود در گسترش پاکی و عدالت ایستاده است و سر سوزنی از این مواضع پا پس نخواهد کشید،گفت :دنیا بداند دولت و نظام اسلامی برآمده از آرای مردم ، تمام حیثیت خود را در راه پیگیری آرمان های انقلاب و خواسته های انقلابی می داند و ذره ای از مواضع قاطع ملت عقب نشینی نخواهد کرد.

دکتر محمود احمدی نژاد امروز جمعه به مناسبت هفته دولت به عنوان سخنران قبل از خطبه های نمازجمعه تهران با ارایه گزارشی از عملکرد دولت نهم ، برنامه های آینده دولت دهم را تشریح کرد .

 رئیس جمهور با تبریک ایام ماه مبارک رمضان به ملت ایران وامت اسلامی وهمه مردم جهان این ماه را بالاترین هدیه الهی به بشریت دانست و گفت: تقارن هفته گرامیداشت دولت، یاد شهیدان رجایی و باهنر و تشکیل دولت دهم را با این ماه عزیز به فال نیک می گیریم .

دکتر احمدی نژاد با اشاره به موضوع انتخابات و دستاوردهای بزرگ آن ، تصریح کرد :همه دنیا می داند انتخابات در ایران امری اصیل است وبرخلاف دموکراسی رایج در دنیا نتایجش از پیش تعیین شده و طراحی شده نیست بلکه حضور ، دخالت و نظارت مردم براساس احساس مسئولیت و با هدف استقرارارزش های الهی و اسلامی صورت می گیرد .

رییس جمهور گفت ‌در هر انتخابات شاهد یک پرش به سکوی بالاتر هستیم و در این انتخابات پرش بلندی توسط ملت ایران صورت گرفت و انقلاب و نظام الهی برآمده از خون‌های شهدا صد پله بالاتر رفت. در انتخابات اخیر بسیاری از معادلات و برنامه‌های دشمنان نقش بر آب شد و این انتخابات استحکام و ظرفیت‌های عظیم نظام مبتنی بر ولایت را در بهره‌برداری از ظرفیت‌ها و مهار بحران‌های گوناگون نشان داد.

دکتر احمدی نژاد  با اشاره به عصبانیت دشمنان از ملت ایران خاطر نشان کرد: امروز دشمنان از دو موضوع عصبانی هستند، عصبانیت اول آن‌ها به خاطر حضور باشکوه مردم در انتخابات است و موضوع دومی که آن‌ها را حتی بیشتر از عامل اول عصبانی کرده این است که بار دیگر ملت ایران راه نورانی انقلاب را برگزید و با حضور 40 میلیونی خود وفاداری‌اش را به آرمان‌های امام (ره) و رهبری عزیز تثبیت کرد.

وی با تاکید بر جداناپذیر بودن وجه جمهوریت و اسلامیت نظام گفت: از نگاه مکتب ما ارزش های الهی فقط با خواست و پذیرش مردم مستقر می شود و مردم نیز فقط در سایه ارزش های الهی واسلامی صاحب رای واقعی می شوند و جمهوری اسلامی ایران حقیقت واحد است.

رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوریت و اسلامیت از یکدیگر قابل تفکیک نیستند،اظهار داشت: نقش مردم در سایه اسلام است که موضوعیت و اصالت پیدا می کند و تحقق اسلام هم با حضور و اراده و همکاری مردم است البته کسانی هستند که می خواهند جمهوریت واسلامیت نظام را از هم تفکیک کنند ولی این دو خارج و جدا از هم امکان تحقق ندارند وآنان که چنین تفکری دارند می خواهند هم نقش مردم وهم اصالت اسلامی انقلاب را بزنند.

دکتراحمدی نژاد با اشاره به مشارکت هشتاد وپنج درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم و انتخاب فرد منتخب با حدود بیست وپنج میلیون رای تاکید کرد: این انتخابات نقطه عطفی در حرکت تکاملی و رو به رشد ملت ایران است .این انتخابات نشان داد انقلاب اسلامی، زنده و یک سکوی پرش بسیار بلند و برآمده از نظام الهی است که بسیاری از معادلات ، دسیسه ها و برنامه های از پیش تعیین شده دشمنان را در هم کوبید و نقشه های بدخواهان را نقش برآب کرد واستحکام نظام اسلامی ومبتنی بر ولایت را افرایش داد وشکوه و عظمت ملت ایران را نزدجهانیان تقویت کرد.

رییس جمهور تاکید کرد:  انتخابات اخیر شیوه نوینی از حکومت مردمی را به ملت های تشنه جهان و منطقه نشان داد و الگویی صالح وشایسته براساس مشارکت همگانی و حرکت آرمانی به ملت ها ارائه کرد.

وی افزود : ملت ایران در این انتخابات ، دموکراسی مبتنی بر ثروت ، قدرت ، فریب و رسانه های دروغگو را درهم شکست و زیر سوال برد و به صحنه آمد و قدرت وعظمت خود را به رخ جهانیان کشید.

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت ایران باوجود فتنه انگیزی دشمن ، راه روشن انقلاب و اهداف بلند آن را برگزیده اند، گفت : دشمنان هر آنچه داشتند به صحنه آوردند، پول، رسانه های مختلف و کارشناسان خبره ای که قبلا توانسته بودند براندازی های رنگین را در نقاط گوناگون دنیا سازماندهی و هدایت کنند و نیز تمام بدخواهان را در داخل و خارج سازماندهی کردند و امیدشان این بود که به خیال خود  کار نظام را تمام کنند که یکی از وزرای خارجه کشورهای دوست به من نقل کرد و پیغام فرستاد که با وزیرخارجه استعمار پیر درباره انتخابات ایران صحبت می کردیم که به وی گفتم فلانی چرا اینقدر دخالت می کنید؟ که او گفت این بار کار ما درست است و حساب شده حرکت کرده ایم و برنامه ریزی دقیق است و این بار می خواهیم کار نظام را تمام کنیم که به او گفتم شما ملت ایران و انقلاب ایران را نمی شناسید و شما نظام مبتنی بر ولایت را نمی شناسید و اشتباه می کنید ولی وی می گفت این دفعه کار ما دقیق است . با همه این شرایط به فضل الهی ملت ایران در انتخابات آنچنان سیلی بر مستکبران زد که بعد از دو ماه و چند روز هنوز گیج شده اند و نمی دانند چه باید یکنند.

رئیس جمهورگفت: بعد از اینکه شکست خوردند تلاش کردند این دستاورد بزرگ ملت ایران را تضعیف کنند و تلاش بی سابقه رسانه ای و توطئه ای برای مشوه جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران و این حماسه بزرگ ، سازماندهی کردند. آنها می خواستند از ملت ایران انتقام بگیرند، آنها می خواستند نگذارند جمهوری اسلامی برآمده از دلهای پاک ملت ایران در جهان بدرخشد و  موضع عزتمند و افتخارآمیزی که طی سالهای اخیر ایجاد شده بود تقویت شود و می خواستند نگذارند فریاد بلند ملت ایران در برپایی یگانه پرستی و عدالت و پاکی و صداقت و محبت و عزت به گوش دیگران برسد.

رئیس جمهور گفت : آنها می خواستند دولت در صحنه های داخلی و خارجی از موضع امام راحل و ملت عقب نشینی کند اما یکبار دیگر در برابر عظمت ملت ایران و انقلاب اسلامی شکست خوردند.

دکتر احمدی نژاد خاطر نشان کرد : آنها هم در انتخابات شکست را متحمل شدند و هم در حوادث پس از انتخابات و در واقع دو شکست را متحمل شدند که البته حوادث تلخ بود اما نتیجه آن شیرین بود .عده ای از مردم عزیز و بی گناه آسیب دیدند اما دشمنان و بدخواهان ملت بدنام تر شدند.

رئیس جمهور گفت: آنها می خواستند موضع اقتدار ملت ایران در جهان تضعیف شود ولی بدانند دولت پس از استقرار با اقتدار چند برابری در صحنه های جهانی حاضر خواهد شد و از حقوق ملت و از استقرار عدالت در جهان دفاع خواهد کرد.

دکتر احمدی نژاد تاکید کرد: آنها یک بار دیگر اشتباه کردند و فریب وسوسه های شیطان و برخی وابسته های بی مقدار خود را خوردند و در امور ما دخالت آشکار کردند و حیثیت خود را در دنیا بر باد دادند و با ژست استعماری و استکباری وارد عرصه شدند و نشان دادند که همچنان در خط تجاوز و خودخواهی هستند و معلوم شد که اساس دموکراسی را قبول ندارند.

رئیس جمهور اضافه کرد: بعد از اینکه معلوم شد دروغ می گویند و توطئه و فریب بود گفتند ما انتخابات را قبول داریم و دولت را مشروع می دانیم اما تبریک نمی گوییم.  یعنی اگر اراده یک ملت علیه خواسته آنها بود آنها ناراحت و عصبانی می شوند و  پاسخ ما به آنها یک کلمه بیشتر نیست و می گوییم عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید.

وی گفت: آنها اشتباه بزرگی کردند البته این روزها پیغام می دهند که می خواهند جبران کنند امیدواریم اصلاح شوند و هم خودشان و هم فکر و نیت و رفتارشان را اصلاح کنند.

دکتر احمدی نژاد با تاکید بر اینکه ملت ایران اهل منطق ، تعامل سازنده و گفتگواست ،تصریح کرد: اگر صداقت داشته باشند و جبران کنند ممکن است ملت بزرگوار ایران با آنان با کرامت صحبت و رفتار کند در غیر این صورت بدانند برخورد ملت ایران با بداندیشان، فریب کاران و متجاوزان به حقوق ملی برخوردی سخت و پشیمان کننده خواهد بود.

رئیس جمهور همچنینبا اشاره به مسایل پس از انتخابات خاطر نشان کرد: متأسفانه عده ای فریب طراحی دشمن را خوردند و در سناریوی دشمن بازی کردند، به عده ای از مردم آسیب وارد شد، عده ای از مردم کشته شدند که این ، ناجوانمردانه ترین نحوه برخورد با ملت ایران و انتخابات پاک این ملت بود.

وی افزود: معلوم بود و معلوم هم شد که انتخابات، سالم ترین و پاک ترین بود علی رغم همه ادعاها هیچ سندی که نتایج انتخابات را مخدوش کند ارائه نکردند البته برای ملت ما معلوم بود که این یک بازی است، در طراحی های توطئه در کشورهای دیگر هم از همین بازی استفاده کرده بودند ، متهم کردن دولت و نظام به دروغ و تقلب یک ابزار شناخته شده جنگ روانی برای توطئه گران است.

دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه  همه دنیا می داند که در انتخابات ایران امکان تقلب آن هم در این وسعت وجود ندارد،گفت:در ایران انتخابات را مردم اجرا می کنند ،‌ چند صد هزار معلم و کارمند و کسبه و معتمد محل انتخابات را برگزار می کنند، چند صد هزار انسانهای پاک مثل همین ها از متن مردم نظارت می کنند و خود مردم ، حاضر در صحنه هستند و برمی گزینند.

وی تاکید کرد: حوادث بدی پس از انتخابات اتفاق افتاد جمعی از مردم آسیب دیدند حوادث بسیار تلخ بود، عده ای به کوی دانشگاه حمله و کارهای زشتی کردند، در برخی بازداشتگاهها اقدامات زشتی انجام شد، می خواهم اعلام کنم این کارهایی که در کوی دانشگاه و بازداشتگاه و امثال این انجام شد اینها هم اجزای سناریوی دشمن بود، و به دست وابستگان به جریان براندازی انجام شد و امروز شواهد و دلایل و اسناد روشن داریم

رئیس جمهور گفت: ساحت نیروهای انقلاب و‌ ساحت نیروهای امنیتی و نظامی و اطلاعاتی ما از این اقدامات شرم آور مبری است ، بسیجی های ما در خیابان فداکارانه کتک خوردند و مراقب حقوق عمومی بودند که مبادا به کسی تعرض بشود ، کتک خوردند و دم برنیاوردند ، مطمئن باشید نفوذی های جریان برانداز در سناریوی دشمن ، فساد کردند.

وی خاطرنشان کرد: من دو تا خواسته از مسئولین امنیتی و قضایی کشور دارم خواسته اولم این است که با کسانی که در لباس دوست دست به اقدام غیر انسانی زدند بدون گذشت و قاطع برخورد کنند چرا که اینها دو تا خیانت کردند اول ضربه و آسیب زدن به مردم ،‌ دوم  چهره پاک نظام اسلامی و نیروهای انقلاب در انتظامی و نظامی و امنیتی را مشوه کردند.

رئیس جمهور گفت : خواسته دومم هم درباره کسانی  است که دستگیر شدند اصل برخورد جدی باید با سران جریان و عوامل اصلی ماجرا باشد ، باید با کسانی که سازماندهی و تحریک و خط دشمن را پیاده کردند  برخورد قاطع انجام شود البته با این فریب خوردگان و عناصر دست چندم  نیز باید با رأفت و رحمت اسلامی برخورد بشود، مبادا عناصر اصلی از مصونیت و امنیت برخوردار باشند و عناصر دست چندم و فریب خورده مجازاتشوند.

دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از اظهارات خود  با اشاره به  ضرورت خدمت به مردم گفت : بنده به عنوان کوچکترین خادمان این ملت و دولت قدر بزرگواری ملت و حماسه ای را که آفریدند می دانم.  اساس کار دولت خدمتگزاری و پیگیری آرمانهای بلند ملت ایران و انقلاب اسلامی است ما ادامه کار را در دو محور دنبال خواهیم کرد ، محور اول پیشرفت و تعالی همه جانبه کشور است و محور دوم اجرای عدالت.

رییس جمهور ظرفیتهای ملت ایران عظیم و بی نظیر دانست و اظهار داشت : این ملت شایستگی قرار گرفتن در بالاترین سکوهای جهانی را دارد امروز همه باید دست به دست هم بدهیم با یک کار مستمر ، همه جانبه و بی وقفه ایران را بسازیم. در عرصه های علمی ، فناوری ، عمران و آبادی ، سرمایه گذاری، تولید ، اصلاحات اساسی در اقتصاد و امور اداره کشور، در اصلاح سازمان اداری کشور، در حل مشکل مسکن و اشتغال جوانان، در آباد کردن همه نقاط کشور، به خصوص مناطق محروم و روستاها،‌ در فراهم کردن محیط پرنشاط و شاد و امید بخش و امکانات تفریح سالم و بالندگی برای همگان باید دست به دست هم دهیم و تلاش کنیم.

دکتر احمدی نژاد گفت: ایران باید به سرعت قله ها را فتح کند و به فضل الهی فتح خواهد کرد با این ملت با این فرهنگ با این جوانان و با این رهبری عزیز همه اهداف در دسترس است و دنیا بداند هیچ هدف متعالی ای از دسترس ملت ایران دور نخواهد بود.

وی تصریح کرد: به رغم خواست دشمنان ، دولت با نشاط چند برابر گذشته در خدمت ملت و انقلاب خواهد بود، از ملت عزیز هم می خواهم که بیش از گذشته با هم مهربان باشند ما باید با هم با انصاف رفتار و مانند یک خانواده با هم زندگی کنیم و باید حقوق یکدیگر را رعایت کنیم، نسبت به یکدیگر رحم داشته باشیم تا رحمت خداوند متعال هم بیش از گذشته شامل حال ما بشود. امروز روز همدلی و همراهی است باید دست به دست بدهیم و انشاء‌الله ایران را عزیزتر کنیم.

رییس جمهور در ادامه با اشاره به اهمیت و ضرورت  اجرای عدالت خاطر نشان کرد: فلسفه حکومت اسلامی عدالت است و عدالت  مأموریتی است که نمی شود از آن عدول کرد اصل وجود حکومت و دولت برای برپایی عدالت است ، برای مبارزه با تبعیض و تضییع حقوق ملت است و در سایه عدالت است که استعدادها شکوفا و امنیت خاطر عمومی برپا و در سایه عدالت است که امنیت ملی مستقر می شود، رضایت خاطر و آرامش قلبهای مردم در اجرای عدالت است و با اجرای عدالت است که امید و نشاط و کرامت انسانی زنده و کینه برطرف می شود و محبت ها و همدلی ها می آید.

وی افزود: بدون اجرای عدالت اشرار و زیاده خواهان در جامعه حاکم می شوند و اکثریت قاطع ملت در محرومیت خواهد ماند البته می دانید اجرای عدالت جزء سخت ترین مأموریت های دولت و حکومت اسلامی است.

رئیس جمهور در ادامه سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با اشاره به فشارها ، جوسازی ها ، تهمت ها و افتراها برای جلوگیری از اجرای عدالت تاکید کرد: اجرای عدالت در برابر زورمندان و زرمندان ضامن پایداری نظام اسلامی است. اگر صاحبان نفوذ و قدرت از مجازات مصون و معاف باشند و فقط ضعیفان مجازات شوند حکومت دوام نخواهد یافت و ممکن است حکومتی بتواند با انحراف فکری و اخلاقی دوام آورد اما با بی عدالتی پایدار نخواهد ماند و این سنت الهی و غیرقابل بازگشت است .

دکتر احمدی نژاد  اجرای عدالت را مهمترین ماموریت دولت اسلامی خواند و گفت : در نظام اسلامی نباید افرادی خود ، تبار و گروهشان را مستثنی بدانند و حق ویژه ای برای خود قائل باشند .  در نظام اسلامی هیچ کس نباید از دایره عدالت خارج بماند و یا احساس کند حقی از او ضایع شده است همه در درجه اولند و ما شهروند درجه دوم نداریم وهیچ کس نباید احساس کند درجه دوم است .

رئیس جمهور تصریح کرد : به خدا قسم ، ارزش دارد که یک مدیر وانسان حکم عدالت را اجرا کند و جان خود را بر سر این پیمان فدا نماید و این هزار بار بهتر است تا اینکه کسی صد سال در منصبی باشد ولی مردم امید اجرای عدالت از او نداشته باشند. مردم بدانند ما بر این عهد خود پای بند هستیم و توهین وافترا و بی ادبی ها هرگز ما را از راه نورانی اجرای عدالت باز نخواهد داشت .

دکتر احمدی نژاد همچنین تاکید کرد : دنیا نیز بداند ما سینه های خود را برای پذیرش تیرهای زهرآگین تهمت وافترا آماده کرده ایم ولی در این دولت، عدول از حقوق ملت و اجرانکردن عدالت هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

وی افزود : نمی توانیم بپذیریم که عده قابل توجهی در فقر و عده قلیلی با سوءاستفاده از فرصت ها در آلاف و اولوف باشند و البته اجرای عدالت نیازمند همدلی وهمکاری همگانی و همه قوا در کشور است .انتخابات تمام شده است و همه باید دست به دست هم دهیم و کشورمان را بسازیم وعدالت را برپا کنیم .

رئیس جمهور خطاب به ملت ایران تصریح کرد : بدانید به عنوان یک فرد خادم وکوچک عرض می کنم اگر طرح هدفمند کردن یارانه ها اجرا شود فقیری در کشور نخواهد ماند چراکه تا کنون 70 درصد یارانه ها نصیب 30 درصد از مردمی که وضعشان بهتر است می شده و اگر این حرکت ،‌ معکوس شود فقر در کشور از بین خواهد رفت.

وی با تاکید براهمیت اصلاح امور بانکی کشور وتوزیع عادلانه وام ها وتسهیلات بین همه احاد ملت گفت : ما باید شیوه دریافت مالیات درکشور را اصلاح کنیم و اگر مالیات درست وصول شود همه نابسامانی های اقتصادی برطرف می شود و دراین زمینه باید عدالت را اجرا کنیم . ما با تولید ثروت قانونی ومشروع مخالف نیستیم بلکه استقبال هم می کنیم اما باید در مسیر عدالت  باشد .

دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تعیین اعضای کابینه دولت دهم اشاره کرد وگفت : انتخاب 21 نفر از میان هزاران انسان توانمند وخلاق ومستعد یکی از سخت ترین کارهای رئیس جمهور در مسیر خدمتگزاری است.معنی انتخاب 21 نفر این نیست که این افراد بهترین ها هستند وخدای ناکرده آنان که در بیرون از کابینه مانده اند ضعیف و ناتوانند ولی ما به تشخیص خود عمل می کنیم و با نظرخواهی و درحد توان با توکل به خدا عده ای را انتخاب کردیم.

رئیس جمهور گفت : درانتخاب وزیران مطلقا نظرات شخصی خود را دخالت نداده ام که مثلا موضع این فرد درباره من چه بوده و یا چه گفته است بلکه فقط صلاح ومصلحت کشور مد نظرم بود و به نظرم می آید که کابینه دهم قوی ، منسجم ، متخصص ،‌مردمی ،‌پاک و خدمتگزار و درخدمت مردم خواهد بود.

دکتر احمدی نژاد افزود : نمایندگان عزیز مجلس شورای اسلامی هم کارهای خوب وبررسی های گسترده ای انجام داده اند و وزیران پیشنهادی نیز با حضور در کمیسیون ها و گروه های مجلس برنامه های خود را تشریح کرده و به سوالات نمایندگان پاسخ داده اند.

رئیس جمهور گفت : خواهش برادرانه و متواضعانه من از مجلس شورای اسلامی این است که به برادر و دوست خود اعتماد کنند و کارآمدی کابینه را به رئیس جمهور بسپارند زیرا می خواهم کابینه ای قوی ، همدل و هماهنگ باشد و نمایندگان مجلس، صلاحیت های عمومی را بررسی کنند و همانند اعتبارنامه های نمایندگان، اصل را بر اعتماد بگذارند.

وی تاکید کرد : ا نتظار دارم در برابر توطئه مستکبران که می خواهند دولت را ضعیف و ناتوان جلوه دهند و عرصه های جهانی رابرای ما محدود وتنگ کنند با همدلی و رای قاطع اجازه دهند دولتی منسجم و کارآمد و مقتدر بر سر کار آید و در برابر همه مستکبران بایستد.

دکتر احمدی نژاد گفت : افرادی که معرفی شده اند مومن ، انقلابی ، معتقد به راه امام و رهبری ، ولایی و عاشق نظام وانقلاب اسلامی هستند و البته همدلی بسیار قوی بین دولت و مجلس هست که در آینده ثمرات آن را خواهیم دید .

وی در ادامه از قشرهای مختلف ملت به سبب تحمل بداخلاقی ها وکج رفتاری ها قدردانی کرد و اظهار داشت : برخی افراد هستند که هنوز مرکب انتخابات دوره دهم خشک نشده ، موضوع انتخابات دوره یازدهم را شروع کرده اند .دوره های قبل  همیشه چند ماه قبل از انتخابات تا چند ماه بعد کارها معطل می ماند ، ولی ما سعی کردیم که در این دوره موضوع انتخابات تاثیر درخدمتگزاری وپیشبرد امور کشور نداشته باشد و دیدید که تا اخرین لحظات به سفرهای استانی می رفتیم والان هم دولت کارها را پیگیری می کند.

دکتر احمدی نژاد گفت :  چهار سال برای یک ملت فرصت فراوانی است و نباید با چنین بحث ها یی این فرصت  از دست برود وهنوز چهار سال به انتخابات ریاست جمهوری آینده باقی مانده است نباید فضای کشور به درگیری ها و بگو مگوهای بی حاصل کشیده شود و البته ملت ایران هوشیار است.

رئیس جمهور همچنین با گرامیداشت یاد همه شهیدان به ویژه رجایی وباهنر گفت : رجایی وباهنر دو شهیدی هستند که قامتشان سوخت تا قامت عزت ملت ایران سرافراز بماند و دنیا بداند شهیدان الگوی جاودان مدیریت در نظام اسلامی ما هستند و راه رجایی وباهنر در بین خادمان ملت زنده است و جاوید خواهد بود.

وی در خاتمه انتخاب حجت الاسلام والمسلمین صدیقی را به عنوان امام جمعه موقت تهران تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد وی نیز قدر حسن اعتماد رهبر معظم انقلاب و این موهبت الهی را بداند و مردم تهران و ایران هم از او در سنگر نماز جمعه بهره وافر ببرند.