احمدی: دستگاه قضایی به اتهامات مهدی هاشمی و جاسبی قاطعانه رسیدگی کند
ساعت ۳:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: دفتر تحکیم وحدت از دستگاه قضایی کشور خواست تا به اتهامات مهدی هاشمی رفسنجانی و عبدالله جاسبی رییس دانشگاه آزاد به طور قاطع رسیدگی کند.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، زهرا احمدی دبیر روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت که به عنوان نماینده این اتحادیه دانشجویی در مراسم دیدار جمعی از دانشجویان با رهبر معظم انقلاب سخن می‌گفت، اظهار داشت: علیرغم رویکرد انقلابی و عدالتخواهانه دانشجویان و قاطبه مردم در 30 سال گذشته متاسفانه بی‌توجهی مسئولین به این پتانسیل بی‌نظیر موجب شد تا عده‌ای از عتیقه‌های سیاسی در کشور جای دلسوزان واقعی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را گرفته و دانشگاه و جامعه را بستری برای رفتارهای لیبرالی خود قرار دهند.
وی با تأکید بر اینکه بی‌شک نقش این افراد و بی‌درایتی مسئولین آموزش عالی و دستگاه‌های امنیتی، می‌بایست به عنوان عواملی موثر در رخداد حوادث دلخراش اخیر در دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: عدم برخورد قاطع نسبت به بی قانونی‌های صورت گرفته در حوادث مشابه گذشته و عدم اصلاح قوانین و همچنین افت سطح آگاهی‌های سیاسی دانشجویان ناشی از فقدان کرسی‌‌های آزاداندیشی باعث تکرار حوادثی از این قبیل گردید و از سوی دیگر یکی از مسائلی که در جریان وقایع اخیر بیش از پیش خود را نشان داد پوشش اخبار و مطالبات دانشجویی از طریق رسانه‌های بیگانه و بزرگنمایی حوادث و مصادره به مطلوب آن است که این موضوع ناشی از عدم انعکاس این مسائل توسط رسانه‌های داخلی و به ویژه رسانه ملی است.
عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت ادامه داد: در مقابل، رسانه‌های خارجی تنها با القای تحلیل‌های خود در کنار انعکاس اخبار سانسور شده داخلی سعی در راه اندازی و دامن زدن به اغتشاشات را داشتند. آیا در چنین شرایطی بهتر نیست پیش از پوشش این اخبار توسط رسانه‌های بیگانه و مطرح شدن آنان به عنوان بلندگوی مطالبات دانشجویی و بالا رفتن آنان از نردبام این مطالبات در جهت منافع خویش، مطالبات به حق دانشجویی از طریق رسانه داخلی بازتاب داده شود تا هم در صورت پایمال شدن حقوق، احقاق حق دانشجویان از طریق مجاری صحیح انجام گرفته و هم زمینه شانتاژ و سوء استفاده دشمن از بین برود؟
احمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مباحث مربوط به انتخابات 22 خرداد، گفت: انتخابات اخیر همانگونه که حضرتعالی در مورد آن فرمودید، صحنه آزمایش بسیاری از نخبگان، مسئولین و عموم مردم بود و آن گروهی که پیروز این امتحان بزرگ بوده و خواهد بود، عموم ملت شریف ایران بودند. در این میان، با توجه به حجم بالا و سرعت زیاد وقایع، می‌توان این حوادث را حرکتی برنامه‌ریزی شده از سوی دشمنان انقلاب در خارج از کشور و دشمنان داخلی و جاهلان دانست.
وی افزود: دفتر تحکیم وحدت نظر به اعترافات صریح عوامل دستگیر شده مبنی بر نقش افرادی مانند مهدی هاشمی و عبدالله جاسبی در ساماندهی آشوب‌ها و پشتیبانی مالی از آن و با توجه به تخلفات بی‌شمار ریاست غیرقانونی دانشگاه آزاد که شهره خاص و عام است خواستار رسیدگی قضایی به اتهامات این عوامل اصلی و برخورد قاطع و بی‌مسامحه با آنان است.
عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در بخش دیگری از سخنانش به ماجرای کوی دانشگاه تهران اشاره و با بیان اینکه از حوادث دلخراش رخ داده در فضای بعد از انتخابات ماجرای کوی دانشگاه تهران و حوادث مشابه در چند دانشگاه دیگر کشور است، گفت: بی‌توجهی مسئولین آموزش عالی به امنیت خوابگاه‌های دانشجویی و آموزش نیروهای امنیتی و همچنین برنامه‌ریزی منسجم و حساب شده گروهک‌های معاند در داخل کشور از یکسو و همچنین کمبود آگاهی‌های سیاسی در میان دانشجویان موجب شد تا شاهد تکرار تلخ حوادث سال سال 78 کوی باشیم.
احمدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در برهه زمانی پس از انتخابات شاهد شبهه افکنی‌های بسیاری از سوی جریان‌های افراطی از جمله در مورد حمایت رهبری از دولت بودیم، اظهار داشت: در این بین برداشت مجموعه دفتر تحکیم در مورد حمایت جنابعالی از دولت نهم و دهم، آنست که نوع حمایت جنابعالی از این دولت همانند حمایت شما از همه دولت‌های پیشین و اساسا از جنس حمایت رهبری از دولت‌هاست؛ هرچند که با توجه به احیاء گفتمان انقلاب اسلامی و تاکید بر آن در این دولت، حمایت قاطع حضرتعالی از این رویکرد نیز طبیعی به نظر می‌رسد، لیکن عده‌ای سعی دارند تا این حمایت را حمایتی مطلق و بی چون و چرا جلوه دهند و از این رهگذر سوء تدبیرها و سوء عملکردهای احتمالی دولت را، به پای رهبری معظم بگذارند. بی‌تردید روشنگری حضرتعالی در مورد این مساله مانع از سوء برداشت‌ها و سوء استفاده‌ها در این زمینه خواهد گردید.
وی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: با گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی و ورود به دهه چهارم، همچنان، تفکر غرب، آبشخور بخش قابل توجهی از اعضای هیات علمی دانشگاههای ماست و دانشجوى علوم انسانى در دوران تحصیل، کتاب هاى 100 سال پیش غرب را مطالعه می‌کند نمی‌توان انتظار نتیجه‌ای جز تولید افرادی ضد انقلاب به دست وزارتخانه انقلاب را داشت. چگونه می‌توان از دانشگاه اسلامی و وحدت حوزه و دانشگاه دم زد، در حالیکه یک رژیم خودمختار در درون دانشگاه‌ها شکل گرفته که بی‌تاثیر از تغییر دولتها و سیاستها همچنان سعی بر حفظ رویکردهای غربی دارد در عین حالی که بازنشستگی اساتید را در بوق و کرنا می‌کنند خود با اعمال نوعی آپارتاید علمی، معدود اساتید معتقد و جوانان نخبه انقلابی را از دستیابی به کرسی‌های دانشگاهی محروم می‌سازند به نحوی که شاهدیم هم‌اکنون شرط عبور از آزمون‌های شفاهی و رسیدن به مدارج علمی عالی، بویژه در علوم انسانی، پذیرش تفکرات سکولار است. آیا وزارت جدید علوم برای در هم شکستن قدرت مطلقه این گروه تنگ­نظر و مدعی آزادی بیان راهکاری اندیشیده شده است؟
عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت خاطرنشان کرد: با توجه به آنکه در سال‌های اولیه انقلاب ماموریت اصلاح فرهنگی دانشگاه‌ها و جامعه به جوانان دانشجو و به ویژه دفتر تحکیم وحدت سپرده شد و در قالب شورای عالی انقلاب فرهنگی تبلور یافت و نظر به آنکه این شورا با گذشت سی سال با پیچیده‌تر شدن لایه‌های بوروکراتیک، کارکرد انقلابی خود را از دست داده و دچار مصلحت اندیشی و محافظه‌کاری شده است به نحوی که در مساله روشنی چون اصلاح دانشگاه آزاد کارآمدی لازم را ندارد لذا لازم است در راستای این انقلاب فرهنگی نوین با شکستن پوسته‌های بوروکراتیک و دولتی تدبیری اتخاذ شود تا مقوله سیاستگذاری عرصه فرهنگ به نخبگان جوان دانشجو واگذار گردد تا شاید روحی تازه ‌در این پیکره مهم و حیاتی دمیده شده و کارآمدی لازم را بازیابد.
احمدی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مساله مهم دیگری که در حوزه فرهنگی کشور مغفول مانده است مساله زنان، تعریف و تبیین جایگاه زن در اجتماع و تبیین حقوق زنان از منظر فقهی و بازنگری این مساله و همچنین هموار کردن مسیر رشد زنان در جامعه است، اظهار داشت: هرچند که این نگاه برآمده از اسلام ناب، تفاوت قابل ملاحظه‌ای با نگاه فمنیستی غربی دارد، دفتر تحکیم وحدت با توجه به اصل شایسته‌سالاری، دیدگاه جنسیتی برخی مدیران در نظام جمهوری اسلامی را برخلاف اندیشه‌های امام دانسته و خواهان تبیین اندیشه‌های حضرت امام درباره نقش زنان در جامعه است.
وی در بخش بعدی سخنان خود که به دیپلماسی خارجی کشور اختصاص داشت، گفت: در حوزه دیپلماسی باید بر سیاست نه شرقی نه غربی امام راحل به عنوان رکن رکین سیاست خارجی تاکید کرد. اهمیت این موضوع به خصوص در وقایع پس از انتخابات که طی آن دولت مکار انگلیس از هیچ کوششی جهت ضربه زدن بر پیکره نظام اسلامی فروگذار نکرد و امریکای جنایتکار سعی در تشویق اغتشاشگران داشت بیش از پیش روشن می‌شود.
عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت افزود: آیا با توجه به دشمنی‌های آشکار انگلیس، وقت آن نرسیده است که سفارتخانه این کشور تعطیل، سفیر این کشور اخراج و باغ قلهک که در تصرف این روباه پیر است بازپس گرفته شود؟ تجربه سی سال فعالیت دیپلماتیک نشان از آن دارد که اصولا ارتباط نزدیک با ابرقدرت‌ها چه آن دولت تمایلات چپ و چه تمایلات راست داشته باشد برای هیچ کشوری، هیچ‌گونه خیری در بر نخواهد داشت. البته این مساله به هیچ وجه منافی روابط دیپلماتیک به‌جا و موثر نبوده بلکه در برقراری روابط با سایر کشورها باید با رویکردی فعالانه و نه منفعلانه به سمت تقویت روابط با کشورهایی هم سنخ خود که توان و ظرفیت مناسبی جهت پذیرش سیاست‌های ایران اسلامی داشته باشند و در عین حال تامین‌کننده منافع ملی ما و تاثیرگذار در مسائل بین‌المللی محسوب می‌گردند، حرکت کنیم.
احمدی در ادامه با دعوت همه جریانات و گروه‌های سیاسی به بازخوانی اندیشه سیاسی امام عزیز در مورد بحث ولایت فقیه و با اشاره به کلام نورانی آن مرد الهی تصریح کرد: از آنجایی که ولایت فقیه عین ولایت رسول‌الله است فلذا ادعای اعتقاد به ولایت فقیه تنها در صورتی پذیرفته است که در تقابل میان نظر و رای خود و نظر ولی، نظر ولی را صائب بدانیم.
احمدی در پایان تأکید کرد: دفتر تحکیم وحدت ضمن تاکید بر این مهم مفتخر است که خود را پیرو راستین خط امام (ره) و تابع حقیقی ولی فقیه زمان می‌داند و در آستانه سی سالگی عمر این دفتر اعلام می‌نماید که همان‌سان که در زمان بنیانگذاری این دفتر اعضای دفتر تحکیم با ولی فقیه زمان بیعت نمودند ما نیز بیعت مجدد خود را با ولی فقیه زمان خویش اعلام نموده و آمادگی خود را جهت ورود به دهه پیشرفت و عدالت با تبعیت از منویات آن عزیز فرزانه اعلام نموده و به این تبعیت افتخار می‌نماییم.
انتهای پیام