حاکمیت اراده یک ملت جز در سایه اسلام و نظام امامت و ولایت امکانپذیر نیست
ساعت ٢:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٥ : توسط : حسینی

رییس جمهور با تاکید بر اینکه دولت بخاطر هیاهو و جار و جنجال عده ای زورگو و زیاده خواه از مواضع خود در دفاع از حقوق ملت عقب نشینی نخواهد کرد، تصریح کرد: دولت نوکری ملت و مسیر خدمت رسانی به مردم به خصوص محرومین را با افتخار و قدرت بیشتری ادامه خواهد داد.

دکتر محمود احمدی نژاد  چهار شنبه شب در مراسم افطاری کارکنان نهاد ریاست جمهوری و خانواده هایشان با قدردانی از زحمات آنان اظهار داشت: همکاران و کارمندان ریاست جمهوری جزء صادق ترین ، انقلابی ترین و وفادارترین کارکنان دولت در سراسر کشور هستند.

رییس جمهور با اشاره به اینکه دولت نهم علی رغم همه ضعف ها و کاستی ها از سوی ملت و رهبر فرزانه انقلاب نمره قبولی دریافت کرده است، گفت: ملت و رهبر عزیز انقلاب با همه قدرشناسی به دولت نمره قبولی دادند این در حالی است که ما هنوز خودمان را بدهکار و مدیون مردم و انقلاب می دانیم و قطعاً این نمره قبولی حاصل خدمات و زحمات همه همکاران در سراسر کشور به ویژه در نهاد ریاست جمهوری است.
وی تصریح کرد: باید در دولت دهم تلاش خود را افزایش دهیم تا هم از سوی مردم و هم از رهبر گرانقدر نمره بیست دریافت کنیم و این شدنی است.
رییس جمهور با بیان اینکه دولت نوکری مردم را افتخار خود می داند، خاطر نشان کرد: دولت حل و فصل ذره ای از مشکلات مردم عادی را با هزاران کف زدن شکم سیرهایی که حاضرند مملکت را به بیگانه بفروشند ، عوض نخواهد کرد.

دکتر احمدی نژاد با تاکید بر اهتمام ویژه دولت به مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار داشت: عده ای چنین مطرح می کنند که مبارزه با مفاسد کشور را به هم می ریزد ولی معتقدیم کشور را کسانی به هم می ریزند که بیت المال را ملک آباء و اجدادی خود می دانند. از این رو دولت مسیر دفاع از بیت المال ، حقوق ملت و برخورد با خودخواهان و دست اندازان به بیت المال را با قدرت هر چه بیشتر ادامه خواهد داد.

رییس جمهور همچنین با اشاره به ضرورت اجرای عدالت خاطر نشان کرد: فلسفه استقرار حکومت اجرای عدالت است از این رو اگر همه دنیا هم در برابر دولت صف آرایی کنند، محال است که تصمیمی اتخاذ کنیم که بر خلاف منافع مردم باشد. در مسیر اجرای عدالت از اینکه چند آدم درشت از ما ناراحت شوند نه تنها ناراحت نمی شویم بلکه خوشحال هم می شویم.
وی افزود: در برخورد با متخلفین باید ابتدا از گردن کلفت ها و آنهایی که خود را مالک کشور می دانند، شروع کنیم.

رییس جمهور با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر ،تصریح کرد: در مسیر اجرای عدالت پیشگامان ما کسانی هستند که تمام وجودشان در ساختمان ریاست جمهوری سوخت زیرا حاضر نبودند در برابر زیاده خواهی ها کوتاه بیایند.

دکتر احمدی نژاد  بیانات امام راحل مبنی بر جمهوری اسلامی نه یک کلمه زیاد و نه یک کلمه کم را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: بعضی ها برای دشمنی با جمهوری اسلامی با شیطنت چنین مطرح می کنند که جمهوریت و اسلامیت موضوعاتی جدا از هم هستند در حالی که جمهوری یعنی اینکه اراده مردم حاکم باشد و اسلامی بدین معناست که این اراده برپایه مکتب حیات بخش اسلام _ که در اندیشه ما تنها در نظام امامت و ولایت محقق می شود _ باشد.
وی تصریح کرد: حاکمیت اراده یک ملت جز در سایه اسلام و نظام امامت و ولایت امکان پذیر نیست و رمز ماندگاری جمهوری اسلامی ایران نیز علی رغم سی سال توطئه دشمنان حاکمیت چنین اندیشه ای بوده است.

رییس جمهور با انتقاد از سخنان عده ای که تنها مجلس را نماد جمهوریت نظام عنوان می¬کنند تصریح کرد: همه قوای موجود در کشورمان نماد جمهوری اسلامی هستند.

دکتر احمدی نژاد در ادامه با اشاره به دخالت بیگانگان در امور داخلی کشورمان به خصوص در عرصه انتخابات  اخیر خاطر نشان کرد : آنان که سی سال از ملت ایران سیلی خورده اند و به خصوص در چهار سال اخیر در برابر عظمت ملت ایران تحقیر شده بودند، خیال کردند که در زمان انتخابات می توانند، انتقام بگیرند از این رو بعد از اینکه انتخابات برگزار شد و ملت بر خلاف تبلیغات گسترده ،سیلی جدید و محکمتری بر آنان نواختند، خواستند با تشویق به آشوبگری اهداف خود را پیش ببرند آنان با خیال خام خود قصد داشتند دولت را منفعل کنند اما باز هم اشتباه کردند و معلوم شد که عاقل نیستند البته امیدواریم که اشتباهات خود را جبران کنند . راه جبران هم این است که دست از دخالت بردارند و در مقابل افکار عمومی دنیا تعهد دهند که دیگر مرتکب  چنین اشتباهاتی در مورد ملت ایران نخواهند شد.