نیویورک تایمز: آژانس برای انتشار گزارش منفی علیه ایران تحت فشار است
ساعت ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٤ : توسط : حسینی

روزنامه نیویورک تایمز از فشار کشورهای غربی به آژانس بین المللی انرژی اتمی برای انتشار اسناد مربوط به پیشینه فعالیت های هسته ای ایران خبر داد.
این در حالی است که محمد البرادعی که آخرین روزهای دبیرکلی خودش را در آژانس سپری می نماید ادعای غربی ها را مبنی بر اینکه آژانس برخی از اسناد را که نشان دهنده فعالیت غیرصلح آمیز تهران است را منتشر نکرده تکذیب کرده است.
البرادعی که تا چند وقت دیگر جای خود را به «یوکیا آمانو» خواهد داد در همین اواخر تصریح کرد که فعالیت های هسته ای ایران صلح آمیز است و هیچ نشانه ای از انحراف برنامه هسته ای ایران مشاهده نکرده است.
نیویورک تایمز در مقاله خود با این پیش بینی که گزارش بعدی آژانس درباره ایران تا پنج شنبه یا جمعه منتشر می شود به نقل از یک مقام ارشد اروپایی نوشت: این گزارش هیچ خبر تکان دهنده ای ندارد.
این روزنامه آمریکایی در عین حال به نقل از مقامات آمریکایی و اروپایی در خصوص ادعای فعالیت غیرصلح آمیز تهران به اطلاعات مندرج در یک لپ تاپ متوسل شد و تصریح کرد که آژانس برای انتشار اسناد پرونده هسته ای ایران تحت فشار است.
گفته می شود مقامات اروپایی و آمریکایی چهارشنبه هفته آینده برای بحث درباره گام های بعدی در خصوص برنامه هسته ای ایران با یکدیگر دیدار می کنند