فشار مقامات صهیونیستی به کشورهای اروپایی برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران
ساعت ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٤ : توسط : حسینی

مقامات رژیم صهیونیستی با ایجاد جنگ روانی و خطرناک جلوه دادن برنامه هسته ای کشورمان درصدد فشار بر برخی کشورهای اروپایی برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران برآمده اند.
خبرگزاری رویترز با اشاره به دیدار نخست وزیر رژیم صهیونیستی با همتای انگلیسی خود در لندن اعلام کرد: نتانیاهو و گوردون براون به ایران هشدار دادند که اگر در مورد برنامه هسته ای مورد مناقشه خود همکاری نکند با خطر تحریم های شدیدتر بین المللی روبرو خواهد شد.
براساس این گزارش، گوردون براون، نخست وزیر انگلیس در این باره گفته است: اگر در آینده نزدیک هیچگونه پیشرفتی در ارتباط با پرونده هسته ای ایران وجود نداشته باشد در آن صورت من فکر می کنم جهان مجبور خواهد شد تا افزایش تحریم ها علیه ایران را به عنوان موضوعی دارای اولویت مورد بررسی قرار دهد. نتانیاهو هم در این دیدار بر لزوم اعمال تحریم ها به منظور به هم ریختن اوضاع داخلی ایران تاکید کرده است.
نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه تور اروپایی خود قرار است طی روزهای آینده با جورج میشل، فرستاده ویژه آمریکا در خاورمیانه، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و برخی دیگر از سران کشورهای اروپایی راجع به برنامه هسته ای ایران رایزنی کند.
روزنامه انگلیسی گاردین هم در گزارشی با اشاره به تلاش سران رژیم صهیونیستی برای مقابله با برنامه هسته ای ایران نوشت: اسرائیلی ها اعلام کرده اند در قبال تحریم های سخت تر آمریکا علیه برنامه هسته ای ایران، بخشی از فعالیت های شهرک سازی خود را متوقف خواهند کرد.
براساس این گزارش، هدف از پیشنهاد این معامله ازسوی اسرائیل خطرناک جلوه دادن برنامه هسته ای ایران است نه توقف شهرک سازی ها.
براساس این گزارش «در قبال توقف موقت و بخشی از فعالیت های شهرک سازی اسرائیلی ها در اراضی فلسطینیان، آمریکا، انگلیس و فرانسه تلاش خود را برای توسعه تحریم ها علیه ایران که شامل بخش های نفت و گاز این کشور می شود را افزایش خواهند داد. البته اسرائیل در قبال این توقف موقت شهرک سازی ها در کرانه باختری خواستار عادی سازی شدن روابط کشورهای عربی با خود نیز شده است. در همین رابطه، وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی هم به ایجاد جنگ روانی علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
در پی ا نتشار گزارش افشاکننده روزنامه سوئدی «آفتون بلادت» در خصوص جنایت های رژیم صهیونیستی در فلسطین و بروز تنش در مناسبات دو طرف، روابط این رژیم با نروژ همسایه سوئد نیز به دلیل تجلیل نروژی ها از یکی از نویسندگان کشور خود، دچار تنش شد.
پایگاه خبری شام پرس سوریه در این باره نوشت: رژیم صهیونیستی پس ازحمله شدیداللحن به کشور سوئد، نروژ را نیز هدف حملات خود قرار داد و مقامات این کشور را هدف انتقاد قرار داد.
شام پرس افزود: «آویگدور لیبرمن» وزیرخارجه اسرائیل از میدان حمله به سوئد به جانب همسایه آن یعنی نروژ رفت و در سخنانی در جمع دانشجویان در دانشگاه «ارئیل» در شهرک «ارئیل» در کرانه باختری بشدت از نروژ انتقاد کرد.
به گزارش شام پرس، دلیل انتقاد شدید رژیم صهیونیستی از نروژ، اقدام این کشور در برگزاری مراسمی برای یکصد و پنجاهمین سالروز بزرگداشت «کنوت هامسون» ادیب، نویسنده و برنده جایزه نوبل ادبیات (در سال 1920) نروژی است.
بنا بر این گزارش، هامسون در برهه ای از زمان، به اتخاذ مواضعی در قبال نازی ها پرداخته است که خوشایند رژیم صهیونیستی نیست.
لیبرمن که بشدت از این موضوع عصبانی شده بود با اشاره به سخنرانی «محمود احمدی نژاد» رئیس جمهوری ایران در اجلاس ضد نژادپرستی سازمان ملل در ژنو سوئیس موسوم به «دوربان 2» گفت: به یاد می آورم که نروژ روز سخنرانی احمدی نژاد در میان کشورهایی بود که سالن سخنرانی را ترک نکرد. امروز می فهمم که ترک نکردن سالن توسط هیئت نروژی تصادفی نبوده است.