تشکیل پرونده برای عاملان حوادث کوی دانشگاه و کهریزک درسازمان قضایی نیروهای مسلح
ساعت ٦:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٠ : توسط : حسینی

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سخنگوی قوه قضاییه با بیان این که در مورد عاملان حوادث کوی دانشگاه، پرونده‌ای در سازمان قضایی نیروهای مسلح تشکیل شده است از رییس دانشگاه و وزارت علوم خواست در این زمینه همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر علیرضا جمشیدی ـ سخنگوی قوه قضاییه ـ صبح سه‌شنبه در آخرین نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در پایان دوران 10 ساله‌ی تصدی آیت‌الله هاشمی شاهرودی در مورد حوادث پس از انتخابات اظهار کرد:‌ برخی خیال کردند که در این مدت قوه قضاییه سکوت کرده و پیگیری نمی‌کند و بنا به همین دلیل نامه‌ها و اظهاراتی را خطاب به ایشان نوشته و بیان کردند.

جمشیدی تصریح کرد: با تاکیدات رییس قوه قضاییه پیگیری در این مورد شروع شد و کمیته‌ی سه نفره متشکل از آقایان دری نجف‌آبادی، رییسی و پورمحمدی تشکیل شد و تشکیل این کمیته قبل از تشکیل کمیته‌های دیگر بود. آنان از تمام بازداشتگاه‌ها به ویژه اوین ملاقات کرده و اظهار گلایه‌ای در مدتی که آنان در اوین بودند به این هیات نکرده بودند. البته طبع زندان سخت است.

سخنگوی قوه قضاییه یادآور شد: جلسات متعددی را این هیات با مقامات امنیتی و اطلاعاتی داشته و بازدیدی را از بازداشتگاه کهریزک داشتند و در نهایت بعد از این گزارش دستور قاطع رییس قوه‌ قضاییه صادر شد و هم مقام معظم رهبری وهم رییس قوه قضاییه دستور دادند که با جدیت این قضیه پیگیری شود.

او با اعلام این که برای عاملان این مساله دستور تشکیل پرونده در سازمان قضایی نیروهای مسلح داده شده است، تصریح کرد: مقامات نیز باید در این رابطه همکاری کنند تا عاملان اصلی شناسایی شوند. جلسات طولانی نیز این هیات و نمایندگان آن با رییس قوه قضاییه داشتند که یکی از دغدغه‌های رییس قوه قضاییه رعایت حقوق زندانیان بود که در جلسات خصوصی و در جلسات هیات مذکور به شدت مورد پیگیری ایشان قرار می‌گرفت البته ممکن است ضعف‌هایی وارد باشد.

سخنگوی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در مورد عاملان کوی دانشگاه نیز پرونده‌ای در سازمان قضایی نیروهای مسلح تشکیل شده و در این روزها با رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح صحبت کردم و درخواستم از رییس دانشگاه و وزارت علوم این است که به عنوان شکات و یا کسانی که می‌توانند همکاری بیش‌تری داشته باشند در این زمینه همکاری کنند.

جمشیدی تاکید کرد که برخورد قاطع با متخلفان مورد اهتمام است؛ چه کسانی که به نوعی اغتشاش کرده و چه کسانی که از آن طرف به مردم اجحاف کرده‌اند و کسانی که مورد صدمه‌ی جانی و مالی قرارگرفته‌اند.

وی با بیان این که ان‌شاءالله شاهد تکرار این حوادث در کشور نباشیم، یادآور شد که نیاز است برای پاسخگویی به نیاز خبرنگاران دراین مدت جلسه‌ی دیگر برگزار شود.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که در این دیدار خواستار اعلام محل نگهداری آقایان تاج‌زاده و زیدآبادی شده بود گفت که این دو نفر نیز قطعا در زندان نگهداری می‌شوند.

انتهای پیام/