وام تعاونی ویژه برای بنگاه کارچاق کنی «اعتماد» و شرکا!
ساعت ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٤ : توسط : حسینی

روزنامه زنجیره ای اعتماد سالهاست به خاطر وام غیرقانونی دریافت شده از صندوق توسعه تعاون در دولت اصلاحات بدهکار است. مدیرعامل بانک توسعه تعاون می گوید الیاس حضرتی یک میلیارد تومان بابت اصل و سود وامی که برای انتشار روزنامه اعتماد در دولت سابق گرفته بدهکار است.
ماشاءالله عظیمی گفت: مطالبات صندوق از این روزنامه در دست پیگیری است. این وام نابجا پرداخت شده و معوقه های سنگین هم دارد. به گزارش واحد مرکزی خبر عظیمی با انتقاد از اعطای تسهیلات در گذشته به بخشهایی که مشمول ضوابط تسهیلات نبوده اند، گفت: چنانچه موارد دیگری وجود داشته باشد که تسهیلات گیرنده منابع را در محل مورد نظر هزینه نکرده یا نابجا دریافت کرده است، با قاطعیت موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
گفتنی است واگذاری وزارت تعاون به برخی عناصر سیاسی حاضر در جبهه اصلاحات، باعث سوءاستفاده های گسترده از امکانات این وزارتخانه شد در حالی که این وزارت طبق قانون وظیفه دارد بخش تعاون را در راستای تقویت بنیه اقتصادی اقشار ضعیف و تولیدکنندگان در حوزه های کشاورزی و صنعت توسعه دهد.
روزنامه زنجیره ای اعتماد به عنوان دنباله رسانه های بیگانه نظیر رادیو بی بی سی و رادیو فردا شناخته می شود به نحوی که برخی مطالب آن رسانه ها بدون ذکر منبع عیناً در این روزنامه درج شده است. برخی از همکاران این روزنامه نیز ارتباطات کاری و سیاسی! گسترده ای با رسانه ها و محافل خارجی دارند و شماری از آنان پس از فرار از کشور رسماً در خدمت محافل آمریکایی قرار گرفته اند. مدیرمسئول این روزنامه از جمله مرتبطین با شهرام جزایری و یکی از کسانی است که از این مفسد اقتصادی 170 میلیون تومان هدیه دریافت کرده بود.
پیش از این برخی خبرنگاران برکنار شده اعتمادملی از فساد مدیران روزنامه برای درج مطالب سفارشی و آگهی مانند برای برخی سازمان ها خبر داده بودند.