وزیر خارجه ترکیه: انتخابات اخیر باعث تقویت موقعیت ایران در عرصه جهانی شد
ساعت ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه ترکیه در دیدار متکی با اشاره به برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایران، این انتخابات را باعث تقویت موقعیت ایران در عرصه جهانی قلمداد کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، منوچهر متکی وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در اجلاس بین‌المللی گروه دوستان پاکستان دموکراتیک به ترکیه سفر کرده، دیروز سه‌شنبه با «داود اوغلو» همتای ترک خود دیدار و گفتگو کرد.
اوغلو در این دیدار با اشاره به برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایران، این انتخابات را باعث تقویت موقعیت ایران در عرصه جهانی قلمداد کرد.
وی با اشاره به سابقه تمدنی و تاریخی ایران ابراز امیدواری کرد به عنوان وزیر خارجه جدید ترکیه به زودی دیداری از ایران داشته باشد تا بتواند در جریان این سفر را‌ه‌های تقویت هر چه بیشتر مناسبات فیمابین را پیگیری کند.
متکی نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و رو به رشد دو کشور مسلمان ایران و ترکیه، اظهار داشت: همکاری‌ها و راهکارهای منطقه‌ای با توجه به اشتراکات فرهنگی و علائق بین ملت‌ها ناشی از درک و تفاهم متقابل بوده و همواره باید مورد توجه قرار گیرد.
وزیر خارجه کشورمان افزود: صلح و ثبات در منطقه زمینه‌ساز توسعه اقتصادی و عمرانی خواهد بود و ایران همواره از گسترش آن استقبال کرده است.
وزرای خارجه ایران و ترکیه با بررسی تحولات و اقدامات اخیر در عراق و دلایل و ریشه‌های آن بار دیگر این اقدام جنایتکارانه را محکوم و ابراز امیدواری کردند ملت عراق روند حاکمیت کامل خود را بر سرزمین عراق، علیرغم خواست دشمنان، اعمال کند.
در این دیدار وزرای خارجه دو کشور بر برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی فیمابین در آذرماه تاکید کردند.
انتهای پیام/