حجت‌الاسلام پناهیان: برخی نخبگان سیاسی اشتباهات بزرگی مرتکب شدند
ساعت ۱۱:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یکی از فضلای حوزه علمیه قم گفت: در جریان اغتشاشات اخیر برخی از نخبگان سیاسی در کشور اشتباهات بزرگی را مرتکب شدند.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد پناهیان شب گذشته در سلسله نشست‌های جامعه ایثارگری که در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی و شهادت یک پیوند منسجم با یکدیگر دارند، اظهار داشت: خوشبختانه با وجود مشکلات دنیای کنونی مجالس اهل‌بیت (ع) با شور و نشاط خاصی در قم برپا می‌شود.
وی با بیان اینکه شهدا به واسطه پیوند با اهل ‌بیت (ع) به شهادت رسیدند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی با هدف تشکیل حکومت خداوند روی زمین شکل گرفت و به قربانی شدن، جان دادن و شهادت معنا بخشید و خون‌های شهدا برای تشکیل حاکمیت خداوند روی زمین ریخته شده است.
پناهیان ادامه داد: متاسفانه بسیاری از ما که در مجالس اهل‌بیت (ع) خدمت می‌کنیم به این موضوعات مهم توجه نمی‌کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری دادگاه‌های عوامل اغتشاشات تهران بیان داشت: اگر رهبر معظم انقلاب در جریان اغتشاشات رهنمودهای لازم را ارائه نمی‌کردند، خیل عظیمی از جوانان ما ندانسته عوامل اغتشاشات را همراهی کرده بودند.
پناهیان با بیان اینکه این جوانان با فرهنگ اهل‌بیت (ع)آشنا بودند، اظهار داشت: اشتباهات این جوانان به این دلیل بود که به عمق دین دسترسی پیدا نکرده بودند، البته نخبگان سیاسی ما نیز خطاهای بسیاری در این جریانات مرتکب شدند.
وی اضافه کرد: ‌هیچ مکانی بهتر از مجالس اهل‌بیت (ع) نیست که ما بتوانیم راه صحیح را به جوانان نشان دهیم و آنها را از اشتباهات و گمراهی نجات دهیم.
وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان اسلام ‌‌علیه ایران گفت: اگر جوانان ما در هیئت‌های مذهبی بصیرت لازم را پیدا نکنند ممکن است در فتنه‌های آینده نتوانند سربلند شوند.
انتهای پیام