بازتاب گسترده خبر درگذشت سید عبدالعزیز حکیم در شبکه‌های عرب زبان
ساعت ۱۱:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: درگذشت سید "عبدالعزیز حکیم " در رسانه‌های تلویزیونی عرب زبان بازتاب گسترده‌ای یافت به گونه‌ای که هریک از این شبکه‌ها با قطع برنامه‌های عادی خود به پخش برنامه‌های وی‍ژه و تشریح مسیر مبارزاتی و جهادی ایشان پرداختند.


گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش فارس، شبکه‌های تلویزیونی عرب‌زبان امروز با قطع برنامه‌های عادی خود خبر درگذشت سید عبدالعزیز حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق را به طور گسترده پوشش دادند.
شبکه‌های تلویزیونی الفرات، المنار، العالم، الجزیره، العراقیه، آفاق وابسته به حزب الدعوه، بلادی متعلق به "ابراهیم جعفری " نخست وزیر سابق عراق، المسار وابسته به حزب الدعوه شاخه عراق با اعلام خبر رحلت سیدعبدالعزیز حکیم بخش‌های از زندگینامه پربار ایشان را پخش کردند.
این شبکه‌ها زندگینامه رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق را از بدو تولد تا دوران کودکی، نوجوانی و جوانی و مسیر مبارزاتی و جهادی ایشان با رژیم بعث صدام و پس از سرنگونی این رژیم را پخش کردند و به تشریح اقدامات سید عبدالعزیز برای ساختن عراق جدید پرداختند.
این درحالی است که شبکه تلویزیونی "الحره " آمریکا برای مقابله با شبکه‌های تلویزیونی عرب زبان با بودجه دولت‌ آمریکا از چند سال پیش آغاز بکار کرده‌ است، به هیچ وجه خبر درگذشت سیدعبدالعزیز حکیم را تا این لحظه پخش نکرده ‌است.
شبکه تلویزیونی عراقی "الشرقیه " وابسته به بعثی‌های عراق نیز با ادامه دادن به برنامه‌های عادی، برنامه‌های طنز خود در ماه مبارک رمضان را ادامه داده ‌است.
انتهای پیام/