فعالان سیاسی: مدعیان اصلاح طلبی نمی خواهند از کمک بیگانگان ناامید شوند
ساعت ۸:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۳ : توسط : حسینی

فعالان سیاسی معتقدند سردمداران جریان مدعی اصلاح طلبی همچنان چشم به کمک بیگانگان دوخته اند و نمی خواهند از حمایت آنان ناامید شوند.
معاون امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی در همین رابطه گفت: سردمداران جریان اصلاحات نمی خواهند از یک سو از کمک بیگانگان ناامید شوند و از سوی دیگر جریان داخل کشور را که از عملکرد آنها ناامید است را هم حفظ کنند.
حمیدرضا ترقی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه مردم جریان اصلاحات را برای اداره کشور جریان مناسبی نمی دانند به فرافکنی سران تندرو اصلاح طلب پرداخت و موضع گیری اخیر موسوی را در همین راستا عنوان کرد و گفت: شکست و ناتوانی اصلاح طلبان در پاسخگویی به طرفداران خود در داخل و خارج کشور باعث شده تا آنها به فرافکنی بپردازند.
ترقی عدم شناخت مطالبات دقیق مردم را از فرافکنی های دیگر موسوی و رهبران اصلاحات برشمرد و اظهار داشت: متاسفانه اصلاح طلبان در دوره اصلاحات مطالبات مردم را به خوبی درک نکردند و به جای پیگیری و بررسی مسائل اقتصادی مدام بر طبل توسعه سیاسی کوبیدند از این رو جامعه را از پیشرفت عقب نگه داشتند.
همچنین دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان معتقد است موسوی برای فرافکنی و عبور از سؤال مردم مواضع اخیر را درباره اصلاحات گرفته است.
سیدکمال سجادی دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان با تاکید بر این که طراحان و نظریه پردازان اصلاحات از همان اول راه انحرافی را در پیش گرفتند و از اصل نظام غفلت کردند افزود: همانطور که اشاره شد اصلاح طلبان توجه نکردند اصلاحات را در ذیل گفتمان انقلاب قرار دهند و مدام اصلاح طلبی را به زعم خود معنی کردند بنابراین موضع گیری موسوی مبنی بر این که اصولگرایان در تدارک ریشه کن کردن اصلاح طلبی بودند در راستای فرافکنی محسوب می شود تا به این وسیله تقصیری را بر گردن نگیرند و برای فرار از پاسخگویی به این فرافکنی ها دست می زنند تا از معرض سؤال مردم عبور کنند.
دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان اظهار داشت: مردم در انتخابات گذشته به اصلاح طلبان روی خوش نشان ندادند پس چگونه موسوی اعلام کرده است اگر مردم نبودند اصلاحات ریشه کن می شد.
این فعال سیاسی خطاب به رهبران اصلاحات گفت: امیدواریم آنها اصلاح را از خود آغاز کنند.
دبیر شورای هماهنگی نیروهای انقلاب گفت: دیگر موضع گیری های موسوی و امثال آن برای مردم رنگی ندارد.
در همین ارتباط اسفندیاری گفت: اکنون که غبار انتخابات فروکشیده برای فرار از پاسخگویی موسوی فقط دنبال بهانه می گردد.
این فعال سیاسی با تاکید بر این که نظام اسلامی به اندازه کافی با این افراد رافت اسلامی را نشان داد گفت: حرف موسوی و امثال آنها دیگر برای مردم رنگی ندارد و توده مردم به خوبی با اعمال و رفتار آنها آشنا شدند.
هدف موسوی
گریز از پاسخگویی است
نماینده مردم محلات و دلیجان تشکیلات جدید موسوی را فرار از پاسخگویی در قبال رفتارهای سیاسی و فعالیت بدون محدودیت با راه اندازی آشوب های جدید است.
علیرضا سلیمی در گفت وگو با فارس ضمن اشاره به فعالیت احزاب، گروه ها و تشکل های سیاسی در چارچوب قانون، از موسوی خواست تا ماهیت تشکیلات خود را مشخص کند.
وی افزود: خارج شدن از چارچوب فعالیت حزبی، نشان از قانون گریزی است و افرادی با عملکرد این چنینی حق سر دادن شعار قانونگرایی را ندارند.
سلیمی حضور افراد مسئله دار در شورای مرکزی این تشکیلات را نشانگر تلاش آنها برای تشکیل اپوزیسیون دانست و افزود: این افراد ضمن استفاده از امتیازات نظام، از آن برای مقابله با نظام استفاده می کنند.
عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به شعارهای موسوی مبنی بر استیفای حقوق مردم و جلوگیری از تنازل قانون اساسی، به هوشمندی و حق طلبی ملت ایران اشاره کرد و گفت: ملت ظرفیت فوق العاده ای دارد، حتی کسانی که در گذشته جزو موافقان موسوی بودند در صورت مقابله با نظام با وی همراه نخواهند شد و مسیر آنها جداست.
وی ضمن اشاره به حرکت شتابان و توفنده ملت ایران برای پیشبرد اهداف نظام به موسوی، کروبی و حامیانشان یادآور شد: مراقب باشید از توده مردم عقب نمانید که در این صورت حذف خواهید شد.
سلیمی با اشاره به شعار نخبگی و حمایت فرهیختگان که از سوی موسوی مطرح شده است، آن را پوسته ای زیبا و با هدف جذب عده ای که فاقد تحلیل عمیق هستند دانست و افزود: نخبگان افرادی قانونگرا و رفتارهای آنها در قوانین کشور پذیرفته شده است و فرهیختگان و خواص با رفتار حساب شده و عاقلانه از آشوب و اغتشاش دوری می کنند.
وی افزود: این تحرکات نه تنها نخبه گرایانه نیست بلکه نوعی حرکت پوپولیستی و عوام فریبانه تلقی می شود.
سلیمی از موسوی و حامیانش خواست تا چهره خود را در پس شعارهایشان مخفی نکنند و وقتی که دم از استیفای حقوق مردم می زنند بدانند که تواضع و کرنش در مقابل رای 40میلیون ایرانی، نیز جزو حقوق ملت ایران است و هدف جمهوری اسلامی نیز از ابتدا همین بوده است.