دانشگاه آزاد درباره اظهارات متهمان دادگاه امروز واکنش نشان داد
ساعت ٧:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: دانشگاه آزاد اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای به اظهارات متهمان اغتشاشات اخیر در دادگاه امروز واکنش نشان داد.


به گزارش خبرگزاری فارس، مسعود باستانی کارمند روزنامه فرهیختگان دانشگاه آزاد و از متهمان اغتشاشات اخیر صبح امروز در چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان این اغتشاشات که در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی برگزار شد، با اشاره به گردانندگی سایت جمهوریت توسط مهدی هاشمی رفسنجانی و نیز استقرار این سایت در محل دانشگاه آزاد گفت: دفتر این سایت در یکی از دفاتر دانشگاه آزاد مستقر بود و مبالغی که به ما ارائه می‌شد از طریق چکی از سوی دانشگاه آزاد بود.
همچنین کرمی از متهمان پرونده کودتای مجملی و کارمند دانشگاه آزاد و مشاور ریاست عالی و دبیر ستاد ربع قرن عملکرد دانشگاه آزاد در دادگاه امروز با بیان اینکه در بیان مسائل رخ داده در انتخابات دهم ریاست جمهوری تاکید کرد: مهدی هاشمی با بنده صحبت کرده و گفت که ما باید برای انتخابات کار رسانه‌ای قویی‌ای را آغاز کنیم. چند روز بعد هم در جلسه ای جاسبی به بنده گفت که باید هر کاری انجام دهیم تا هر کسی به غیر از احمدی نژاد رئیس جمهور شود. از این رو ما نیز سایت جمهوریت را با مدیریت رسمی مهدی هاشمی راه اندازی کردیم، البته چند روز بعد جاسبی با تغییر نظر به ما اطلاع داد که بنده می‌خواهم در انتخابات بدون موضع باشم لذا دستور تعطیلی سایت جمهوریت را صادر کرد ولی با فشارهای هاشمی این سایت به کار خود همچنان ادامه داد.
به دنبال این اظهارات دانشگاه آزاد اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای اظهارات منتسب نامبرده در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی را تکذیب کرد.
متن اطلاعیه دانشگاه آزاد اسلامی بدین شرح است:
1- دانشگاه آزاد اسلامی همانطور که بارها در قالب اطلاعیه‌ها، مصاحبه‌های ریاست دانشگاه، بخشنامه‌های صادره و اجلاس شورای مرکزی دانشگاه که با حضور کلیه مسوولان دانشگاه، روسای واحدهای دانشگاهی و مراکز آموزشی از سراسر کشور برگزار شد، تاکید نموده در انتخابات ریاست جمهوری از هیچ کاندیدایی حمایت نکرده است، اما بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و در جهت حضور حداکثری و مشارکت فراگیر مردم در انتخابات، هر یک از 4 کاندیدا و طرفدارانشان با رعایت قوانین و ضوابط توانستند در دانشگاه آزاد اسلامی حضور پیدا کرده و سخنرانی نمایند.
2- از اموال و سرمایه دانشگاه آزاد اسلامی له یا علیه هیچ کاندیدایی هزینه نشده است.
3- اظهارات 2 تن از متهمین چهارمین دادگاه رسیدگی به اتهامات پرونده اغتشاشات اخیر تهران در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی تکذیب می‌گردد.
انتهای پیام