رئیس ستاد 88: موسوی از همان ابتدا دچار عارضه توهم پیروزی بود
ساعت ٧:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: شهاب الدین طباطبایی عضو شورای مرکزی و مسئول شاخه جوانان حزب مشارکت و رئیس ستاد 88 گفت: اطرافیان موسوی دائما می‌گفتند که وی حتما رأی می‌آورد که این امر موجب شد تا از همان اول فعالیت‌های انتخاباتی ، موسوی و اطرافیانش دچار عارضه توهم پیروزی شوند.


به گزارش به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در ادامه برگزاری چهارمین دستگاه علنی رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران معاون دادستان تهران کیفر خواست شهاب الدین طباطبایی را قرائت کرد.
" رب بما انعمت علیّ فلن اکون ظهیراً للمجرمین "
ریاست محترم دادگاه های انقلاب اسلامی تهران
"کیفرخواست "
مقدمه :
همانگونه که استحضار دارید پس از حضور حداکثری مردم خدا دوست و پرافتخار ایران اسلامی در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری و لبیک به دعوت مقام معظم رهبری "مدظله العالی " و سایر مسئولین نظام در تجدید میثاق مجدد با آرمانهای امام راحل "رحمه اله علیه " در سی امین سال پیروزی انقلاب اسلامی که برگ زرینی در مردم سالاری دینی و رکوردی بی سابقه از حضور مردم در جهان به ثبت رسانید جریانی معاند با افتخارات نظام اسلامی در داخل و خارج از کشور درصدد ایجاد فتنه و سیاه نمایی این افتخار عظیم و اخلال در نظم و امنیت جامعه و تشویش اذهان عمومی برآمد و با بهره گیری از رسانه های معاند و افراد فرصت طلب و ارتباط با بیگانگان و استفاده از همه ظرفیت گروههای ضد انقلاب که از سالها قبل درصدد فرصتی برای ضربه زدن به امنیت میهن اسلامی ما بودند با طراحی توطئه و سناریوی فریب کارانه ادعای تقلب و جعل در انتخابات سعی در تبدیل نمودن یکی از بزرگترین افتخارات سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران به چالش امنیتی و حربه تبلیغاتی براندازانه علیه نظام داشتند. در همین راستا متهم پرونده علیرغم علم و اطلاع از غیرقانونی بودن تجمعات و اغتشاشات وحساسیت زمانی پس از انتخابات و ضد مصالح امنیتی- اقتصادی و سیاسی و اجتماعی بودن این حرکات به لحاظ اطلاع رسانی ها و روشنگریهای مکرر و متعدد رسانه های دیداری و شنیداری و مکتوب داخلی و توصیه مسئولین و دلسوزان نظام از جمله مقام معظم رهبری "دام ظله " بر لزوم پیگیری قانونی اعتراضات از طریق مبادی و مراجع قانونی اقدام به حضور در تجمعات غیرقانونی و مشارکت درایجاد اغتشاش و بلوا و آشوب پس از انتخابات نموده است. اقدامی که با فراخوان رسانه های معاند و ضد انقلاب و افراد آشوب طلب داخلی صورت گرفته و علاوه بر سلب آسایش عمومی موجب ایجاد فضای التهاب آلود سیاسی و اجتماعی- ناامنی روانی، اقتصادی و اجتماعی- ایجاد هزینه های امنیتی در مقابل حاکمیت - اختلال در نظم عبور و مرور روزانه شهروندان - تخریب و احراق گسترده اموال عمومی، دولتی و خصوصی- ایجاد رعب و ترس و اخافه الناس و ایراد خسارت جانی و مالی به مردم- ایجاد فضای تبلیغاتی منفی بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و به نفع گروههای معاند و مخالف نظام و اخلال در امنیت کشور گردید. لهذا با توجه به دستگیری متهم در صحنه ارتکاب جرم توسط مأموران امنیتی و انتظامی حین اقدام علیه امنیت و ایجاد اغتشاش و بلوا و آشوب به شرح محتویات پرونده و گزارش اعلامی اتهام وی ثابت و محرز می باشد. بنا به مراتب آتی به استناد ماده 3 قانون اصلاح قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب مصوب سال 1381 مبادرت به صدور کیفرخواست می نماید:
الف: هویت متهم : آقای سید شهاب الدین طباطبایی فرزند: سیدیحیی اهل: تهران ساکن:تهران متولد: 1354
بازداشت با قرار : بازداشت موقت - فاقد پیشینه محکومیت کیفری - شغل: آزاد
ب : اتهام متهم : 1- اقدام علیه امنیت کشور از طریق اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت عمومی 2- فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی و ایجاد شبهه جعل و تقلب در نتیجه انتخابات و سلب اعتماد عمومی نسبت به حاکمیت و مراجع رسمی کشور 3- اخلال در نظم عمومی از طریق بلوا و آشوب و حرکات غیرمتعارف و ایجاد ترس و وحشت در جامعه 4- مشارکت در تخریب و احراق اموال دولتی ، عمومی و خصوصی 5- نشر اکاذیب بقصد تشویش اذهان عمومی ازطریق مصاحبه های متعدد با رسانه های ضدانقلاب و بیگانه 6- توهین و هتک حرمت به نهادها و ارگانها و مسئولین محترم نظام
ج: مکان دستگیری متهم :تهران
د: دلایل و مستندات اتهام :
1- گزارش و تحقیقات مرجع امنیتی (وزارت اطلاعات)
2- اقاریر صریح متهم به ارتکاب بزه های انتسابی مطروحه در پرونده
3- گردشکار نهایی وزارت اطلاعات مبنی بر اینکه متهم موصوف با حضور در تجمعات غیرقانونی در سطح شهر تهران اقدام به اخلال در نظم عمومی و نیز موجب تحریک مردم به شورش و اغتشاش و تخریب اموال عمومی و خصوصی نموده است. متهم در طی تحقیقات به عمل آمده ارتباطات گسترده با رسانه های بیگانه و ضدانقلاب و انعکاس اخبار و گزارشات تجمعات و اغتشاشات را به این رسانه ها داشته و نیز در جهت خدشه دار نمودن روند رای گیری و شمارش آراء و موضوع تقلب و مصاحبه های متعدد با شبکه های رادیو بی بی سی- بی بی سی فارسی- رادیو زمانه - رادیو فردا در نوبتهای مختلف را می توان اشاره نمود.
4- سایر قراین و امارات موجود در پرونده

ح: دلایل قانونی درخواست مجازات:
اتهامات نامبرده با توجه به مجموع محتویات پرونده و دلایل و مستندات موجود منطبق است با مواد 500 ،609، 610، 618 ، 677، 687 ، 689 ، 697 و 698 قانون مجازات اسلامی با رعایت مواد 42، 46 و 47 قانون مرقوم.
بناء علیهذا با توجه به مطالب صدرالذکر و مجموع محتویات پرونده به لحاظ اهمیت موضوع و میزان خسارت وارده به کشور و اعتماد عمومی جامعه و همسویی با رسانه های معاند و گروههای مخالف نظام و اخلال شدید در نظم و امنیت جامعه درخواست محاکمه و اشد مجازات برای متهم مذکور را دارم.
سعید مرتضوی
دادستان عمومی و انقلاب تهران

در ادامه رسیدگی به پرونده متهمان کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران که از صبح امروز در شعبه 15 دادگاه عمومی انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی در حال برگزاری است پس از قرائت متن کیفر خواست شهاب‌الدین طباطبائی عضو مرکزیت حزب مشارکت این متهم در کودتای مخملی در اغتشاشات اخیر تهران با حضور در جایگاه به دفاع از موارد اتهامی خود پرداخت.
وی با کسب اجازه از ریاست دادگاه مبنی بر اینکه اظهاراتش را براساس دست‌نوشته‌هایش قرائت کند در مقدمه نوشته‌هایش این گونه گفت که باید تعریف و تلقی از فعالیت اصلاح‌طلبان داشت.
طباطبایی تأکید کرد: اصلاح‌طلبی در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی و مطابق با قانون اساسی در جهت اصلاحی که انقلاب اسلامی در کشورمان روی داد تعریف می‌شود و من هیچ نسبتی با کسی که به غیر از این تعاریف دارد ندارم.
عضو مرکزیت حزب مشارکت که متهم در کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران است در عین حال تأکید کرد: آنکه نباید فراموش شود همان است ، ارکان نظام است، قانون اساسی و ولایت فقیه از این رو همت ما قبل از هر چیز باید مصروف حفظ نظام شود.
وی با تأکید بر اینکه باید در پیشرفت نظام سهیم شد و نمی‌بایست به صورت آن چنگ‌زد افزود: با این وضع فردای قیامت که پیامبر اسلام(ص) از شیعیان خود درباره مذهبشان می‌پرسد شرم‌آور نمی‌شویم.
طباطبایی اضافه کرد: فرزند انقلاب، نظام را خانه خود می‌داند و با دشمن آن هیچ‌گاه هم گام نمی‌شود که براساس این دیدگاه فعالیت‌ انتخاباتیم را با راه‌اندازی ستاد جوانان حامی میرحسین به انجام رساندم.
این متهم کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران همه کاستی‌ها، تندرویها و کندرویها را در ستاد متبوعش را متوجه خود دانست و گفت: ای کاش که همانطور که بنده اشتباهات خود را پذیرفتم دوستانی که با اطلاعیه‌ها و مواضع خود سبب مسائل پس از انتخابات شده‌اند عواقب کار خود را می‌پذیرفتم.
عضو بازداشت‌شده مرکزیت حزب مشارکت در بخش دیگری از سخنان خود به بحث انحراف از معیارها پرداخت و گفت: در اول اسفند‌ماه سال گذشته با حضور موسوی در عرصه انتخابات خاتمی کنار کشید که این امر اکثر گروه‌های اصلاح‌طلب را ناخرسند‌ کرد که این مساله و انتقاد‌ها به نحوه ورود موسوی به وی منتقل شد.

* موسوی و اطرافیانش از همان اول دچار عارضه توهم پیروزی بوده‌اند
وی خاطر نشان کرد: از همان ابتدای ورود موسوی وی و مجموعه نزدیکش دچار عارضه توهم پیروزی بودند.
طباطبایی با اشاره به اینکه دوستان موسوی وی را نخست‌وزیر زمان جنگ معرفی می‌کردند گفت: با این اوصاف اطرافیان وی دائما می‌گفتند که وی حتما رأی می‌آورد که این امر موجب شد تا از همان اول فعالیت‌های انتخاباتی موسوی وی و اطرافیانش دچار عارضه توهم پیروزی شوند.
وی با اشاره به تشکیل کمیته صیانت از آراء از سوی ستاد موسوی گفت: که اعضای این کمیته دائم به موسوی می‌گفتند که جزء ابطال انتخابات مطالبه‌ای نداشته باشد.
این عضو فعال ستاد میرحسین موسوی یکی از کاندیدای ناکام انتخابات ریاست‌جمهوری دهم در ادامه به نظرسنجی‌های حزب کارگزاران برای ستاد موسوی اشاره کرد و گفت: دو روز قبل از انتخابات نظر سنجی از سوی حزب کارگزاران با محوریت علی هاشمی مبنی بر پیروزی قطعی میرحسین موسوی در دور اول انتخابات انجام شد که این امر حاصلش دو روز قبل از انتخابات شبهه قطعیت پیروزی وی در انتخابات بود.
وی در جمع‌بندی سخنانش با اشاره به نقل قول یکی از نزدیکان موسوی گفت: شنیدم که یکی از نزدیکان موسوی به نقل از وی گفته است :من 68 سال سن دارم و 7 تیر را دیده‌ام و چیزی برای از دست دادن ندارم از این رو معتقدم که موسوی با طرح بحث تقلب رودرویی با چارچوب نظام را ایجاد کرد.
وی افزود: تأکید موسوی بر ابطال انتخابات و دعوت از مردم برای حضور در تجمعات ریسک او بود و همانطور که وی گفته است با این کار چیزی را نداشت که از دست بدهد.
رئیس شاخه جوانان حزب مشارکت در ادامه به آسیب‌شناسی پرداخت و گفت: به اعتقاد برخی سران اصلاح‌طلب همواره به دنبال تقابل اصلاحات با حاکمیت بوده‌اند و به نظر من در داخل این جریان معدود‌کسانی بودند که به دنبال اپوزسیون سازی بودندکه بدون هزینه انجام شود از این رو معتقدم این تقابل‌ها مردم را خسته کرد و نهایتا منجر به ناامیدی آنها از دستاوردهای نظام می‌شد.
وی با اشاره به طرح شعار تحمل صدای مخالف که از سوی اصلاح‌طلبان همواره بر آن تأکید می‌شود گفت: طرح شعار تحمل صدای مخالف در حالی از سوی مجموعه اصلاحات بیان می‌شد که در یکی از نشست‌های حزب‌مشارکت از سران این حزب خواستند از یکی از جوانان منتقد درون این حزب دعوت شود به سخنرانی بپردازد اما این امر با مخالفت سران حزب مواجه شد و گفتند که چرا باید تریبون حزب را به دست منتقد قرار دهیم.
طباطبایی عدم توجه به مطالبات مردم را جزو دیگر محورهای آسیب شناسایی جریان اصلاحات بیان کرد و گفت: در گذشته هم نوشتم ام در مقاله که برخی در زیر زمینی می‌نشیند و نظرات خود را به عنوان مطالبه مردم عنوان می‌کنند .
وی افزود: هر چه درباره مردم روستاها گفتم به آن بی توجهی شد و همه دوستان می‌گفتند پیروزی موسوی در دور اول غیر قابل اجتناب است این در حالی بود که در روستاها مشکل رای داشتیم.
وی با اشاره به نقاط ضعف حزب مشارکت خطاب به سران این حزب گفت: دوستان بزرگتر این حزب از بدنه جوان این حزب برای مانور قدرت استفاده می‌کردند. از این رو سوء استفاده از شور جوانی آفاتی است که لازم می‌دانم به دوستان جوانم هشدار دهم.
وی خطاب به جوانان اصلاح طلب تاکید کرد که اصل و معیار را نباید فراموش کرد و آنچه باید محفوظ بماند اصل نظام، قانون اساسی و ارکان آن است و باید از به دام افتادن در دامن بیگانگان پرهیز کرد.
این متهم کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران حضور در دو تجمع غیر قانونی و نیز ارتباط و مصاحبه با رسانه های بیگانه را قبول کرد و گفت: اشتباهاتم را می‌پذیرم اما از رهبری انقلاب، مردم و دادگاه تقاضا دارم که رافت اسلامی را در مورد من انجام دهند. چرا که من هیچ گاه به فکر اقدام علیه نظام نبوده‌ام.
وی افزود: مصاحبه‌ام با بی بی سی درباره تجمعات را قبول دارم.
در ادامه رسیدگی به اتهامات شهاب الدین طباطبایی وکیل مدافع وی با حضور در جایگاه به دفاع از موارد اتهامی موکل خود پرداخت.
وکیل طباطبایی با اشاره به اینکه جرایم موکلش دو جنبه عمومی داشته و نیز اتهامات مربوط به دادگاه انقلاب را در بر می‌گیرد گفت :از ریاست دادگاه می خواهم تا جنبه عمومی اتهامات موکل من در دادگاه عمومی بررسی شود.
وی در ادامه با اشاره به بخش‌هایی از کتاب یکی از قضات کشور مبنی بر اینکه انتقاد از سران سه قوه اقدام علیه نظام محسوب نمی‌شود گفت: موکل من در این باره هیچ انحرافی نداشته و هیچ گاه تبلیغ علیه نظام را نپذیرفته است. از این رو اگر انتقادی هم بوده با توجه به موارد قانونی علیه نظام نبوده است.
وی همچنین نشر اکاذیب که یکی از موارد اتهامی موکل خود است با توجه به موارد وی مردود اعلام کرد.
انتهای پیام/