حجت الاسلام سالک: پروژه کودتای مخملی از سال 76 کلید خورده بود
ساعت ٦:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٠  کلمات کلیدی:

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد که قصه بعد از انتخابات، قصه انتخابات نبود، بلکه قصه براندازی نرم بود که تعدادی فریب خورده با خلق اغتشاش و آشوب باعث ایجاد فضای فتنه شدند.
به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، آیت الله «سیداحمد خاتمی» دیروز در جمع دانشجویان مرکز شهدای وظیفه این نیرو فضاهای سیاسی و اجتماعی حاکم بر جوامع بشری را به سه دسته فضای پاک و حق، فضای باطل و گناه و فضای فتنه تقسیم کرد و اظهار داشت: فضای پاک و حق فضایی است که پاکی و صداقت بر این فضا حاکم است، اما فضای باطل و گناه یکی از فضاهایی است که ممکن است کسی در این فضا گیر کند و در این صورت منطق قرآن حکم می کند که مرحله اول در محیط باطل و گناه هضم نشود و نگذارد گوهر شخصیت و انسانیت وی به تاراج برود و در مرتبه دوم اگر قدرتش را دارد فضا را عوض کند و در مرحله بعد سعی کند به منظور حفظ دین خود از فضا هجرت کند.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان از فضای فتنه به عنوان سومین فضای حاکم بر جوامع یاد کرد و افزود: فضای فتنه فضایی است که در آن باطل لباس حق پوشیده و به صحنه می آید، بنابراین ما باید هوشیار باشیم تا در این فضا غرق نشویم.
وی یکی از خصوصیت های فضای فتنه را شخصیت محوری به جای حق مداری دانست و گفت: در جمهوری اسلامی ایران اصل، حق مداری است نه شخصیت محوری، چرا که نظام جمهوری اسلامی ایران حق است.
خاتمی با اشاره به خطبه پنجاه نهج البلاغه اضافه کرد: ما هر روز شناسنامه افراد را می بینیم و هر کس که در راه ولایت است مورد تایید بوده و کسی که در این مسیر نیست، باخته است.
وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران برای هیچ کس نامه فدایت شوم ننوشته و نمی نویسد، چرا که انقلاب حق بوده و پشتوانه آن خون شهداست.
امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به رویدادهای بعد از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: قصه بعد از انتخابات، قصه انتخابات نبود، بلکه قصه براندازی نرم بود که تعدادی فریب خورده با خلق اغتشاش و آشوب باعث ایجاد فضای فتنه شدند.
وی همچنین با اشاره به خطبه 174 نهج البلاغه، راه رهایی از این فضای فتنه را بصیرت و راهروی در مسیر حجت الهی دانست و در تشریح آن بیان داشت: اهل بصیرت خطاها را خوب می شناسند و با شناختی که از دشمن دارند تحت تاثیر توطئه آنها قرار نمی گیرند و رهرو همیشگی حجت الهی که همانا حضرت ولی عصر(عج) است می باشند.
وی در پایان اضافه کرد: همه ما به فضل الهی با ولایت فقیه بوده ایم، هستیم و تا آخرین نفس، نفر و قطره خون پاسدار این ولایت خواهیم بود.