سعیدلو به سمت معاون رئیس‌ جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی منصوب شد
ساعت ٧:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس جمهوری اسلامی ایران در حکمی علی سعیدلو را به سمت «معاون رییس‌جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی» منصوب کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌های ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در این حکم با اشاره به اهمیت و نقش تربیت بدنی و ورزش در سلامت جسمی و روانی جامعه و حفظ و تقویت غرور و همبستگی ملی، تصریح کرده است: خدمات دولت نهم در عرصه ورزش و تربیت بدنی باید با سرعت هر چه تمام‌تر ادامه یابد و با رفع کاستی‌ها و ایجاد هماهنگی کامل بین بخش‌های گوناگون و رفع همه موانع و حواشی آسیب‌رسان و با اتکاء به استعداد شگرف فرزندان پاک و ایمانی، ورزش سرزمین ایران در قله‌های شایسته قرار گیرد.
متن حکم صادرشده ازسوی رئیس جمهور به این شرح است:

"برادر گرامی جناب آقای علی سعیدلو
به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانون اساسی و بنا به تجربه و تعهد و شایستگی‌ها، جنابعالی را به سمت «معاون رییس‌جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی» برمی‌گزینم.
امروز اهمیت تربیت بدنی و ورزش در سطوح همگانی، پهلوانی، قهرمانی و حرفه‌ای و نقش آن در سلامت جسمی و روانی جامعه و حفظ و تقویت غرور و همبستگی ملی بر کسی پوشیده نیست.
در دولت نهم تلاش‌های بسیار ارزشمند و موفقی جهت توسعه تأسیسات ورزشی و همچنین زیرساخت‌های ورزشی در رشته‌های گوناگون به عمل آمده است و در نتیجه شاهد شکوفایی جوانان و نوجوانان و قهرمانانمان در عرصه‌های ملی، منطقه‌ای و جهانی هستیم. این خدمات باید با سرعت هر چه تمام‌تر ادامه یابد و با رفع کاستی‌ها و ایجاد هماهنگی کامل بین بخش‌های گوناگون و رفع کلیه موانع و حواشی آسیب‌رسان و با اتکاء به استعداد شگرف فرزندان پاک و ایمانی، ورزش این سرزمین در قله‌های شایسته قرار گیرد.
ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند و ماندگار آقای مهندس علی‌آبادی به ورزش کشور و کلیه دست‌اندرکاران و قهرمانان، امیدوارم با توکل بر خدا و بهره‌مندی از همکاران متعهد، هوشمند و توانمند و در سایه عنایات حضرت ولی عصر(عج) در ارتقاء ورزش کشور و تحقق اهداف دولت دهم موفق و سربلند باشید.
رجاء واثق دارم جامعه ورزش کشور در انجام ماموریت خطیر شما را یاری خواهد کرد.

به گزارش فارس، علی سعیدلو در سال 1331 در تبریز متولد شد.
وی کارشناسی زمین‌شناسی خود را در سال 1353 از دانشگاه تبریز اخذ نمود.
وی سپس مدارک کارشناسی ارشد زمین‌شناسی اقتصادی و منابع زیرزمینی را در سال 1357 از آمریکا و دکترای مدیریت استراتژیک را در سال 1382 از دانشگاه هارتفورد دریافت کرد.
محمود احمدی نژاد در تاریخ 23 مرداد 1384 وی را برای تصدی وزارت نفت به مجلس معرفی کرد اما رای اعتماد نیاورد. سعیدلو پس از عدم رای اعتماد مجلس با حکم احمدی نژاد معاون اجرایی رئیس جمهور شد. سعیدلو مدتی نیز ریاست هیئت مدیره باشگاه پیروزی را بر عهده داشت.
انتهای پیام