میر حسین موسوی باید احضار و در دادگاه پاسخگوی رفتارهای غیرقانونی باشد

شهرزاد در نطق میان دستور:
میر حسین موسوی باید احضار و در دادگاه پاسخگوی رفتارهای غیرقانونی باشد

خبرگزاری فارس: نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: موسوی باید هرچه زودتر احضار و در مورد رفتارهای غیرمسئولانه و غیرقانونی خود و به ویژه ارتباط بعضی از ستادهایش با سفارتخانه‌های خارجی در یک دادگاه علنی به ملت توضیح دهد.


به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس، محمد کریم شهرزاد نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در دومین نطق امروز سه شنبه مجلس، اظهار داشت: ملت قهرمان ایران در حماسه 22 خرداد علی‌رغم فشارهای همه جانبه نظام سلطه با حضور 40 میلیونی در انتخابات بار دیگر لیبرال دموکراسی غرب را به چالش کشیدند و با آرمان‌های شهیدان، امام و ولایت فقیه تجدیدمیثاق کردند و با نشان دادن ظرفیت بالای نظام تراز جدیدی از اقتدار ملی و مرد‌م‌سالاری دینی را به نمایش گذاشتند.
وی افزود: ولی با کمال تاسف به موازات توطئه‌های خارجی با لغزش و دنیا پرستی برخی از خواص و رهبران سیاسی مذهبی دستاوردهای این حرکت تاریخی مورد تهاجم قرار گرفت.
شهرزاد ادامه داد: فاجعه با طرح دروغ بزرگ تقلب در انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد و با ایجاد حوادث زنجیره‌ای بستر تجاوز به امنیت و جان و مال مردم فراهم شد.
نماینده مردم اصفهان در ادامه خاطرنشان کرد: در حقیقت کسانی که تقلب در انتخابات را القا کردند با نشانه گرفتن اقتدار ملی به مردم اهانت، به نظام خیانت و به اجانب خدمت نمودند.
وی با اشاره به اعترافات متهمان دادگاه‌های اغتشاشات اخیر اظهار داشت: اعترافات برخی از دستگیرشدگان بر هماهنگی آشوبگران با سفارتخانه‌های خارجی و اتکا به رسانه‌ها و منابع مالی آنها دلالت دارد.
شهرزاد ادامه داد: با طرح ادعای مضحک استفاده از قرص، آمپول اعتراف و شکنجه نمی‌توان صورت مسئله را پاک کرد، عجیب است که این داستان‌سرایی‌ها از زمان اعترافات احسان طبری و کیانوری مطرح شده و تاکنون مشخصات این داروها از دید جامعه پزشکی کشور و جهان مخفی مانده است.
وی تصریح کرد: آیا به کلینتون و وزیر خارجه دولت خبیث انگلیس و تروریست‌های اعزامی از پادگان اشرف هم آمپول اعتراف تزریق کرده بودند؟ کار به جایی رسیده که سران سیا و موساد برای بهره‌برداری از این فرصت پیش آمده جلسه‌ سری تشکیل می‌دهند و رهبران رژیم غاصب و آمریکا مجددا به رجز‌خوانی افتادند و سرکرده منافقین برای حفظ جان نامزد معترض ابراز نگرانی می‌کند آیا مجموعه این رویدادها جای تعجب ندارد؟
شهرزاد با بیان اینکه امروز حفظ وحدت و یکپارچگی جامعه یک وظیفه ملی است، تصریح کرد: این مهم تنها با دفاع شفاف از حقیقت و تمسک به محور وحدت یعنی ولایت فقیه تحقق می‌یابد و با موضع‌گیری‌های چند پهلو و ایجاد ابهام در اذهان مردم و کتمان حقایق هرگز نمی‌توان به وحدت رسید.
نماینده مردم اصفهان در ادامه نطق خود خاطرنشان کرد: باید توجه کرد که معنای ولایت‌پذیری حمایت از ولی امر به هنگام اختلاف نظر است.
شهرزاد بیان اینکه باید از حقوق آسیب‌دیدگان در جریانات اخیر حمایت همه جانبه کرد، اظهار داشت: برخورد قاطع با مسئولین متخلف و اعمال حداکثر رأفت اسلامی با فریب‌خوردگانی که قربانیان ناآگاه صحنه بودند مورد تاکید جدی است، در عین حال از برخورد قانونی با صحنه‌گردانان اصلی اغتشاشات نباید غافل شد.
وی در ادامه گفت: از آنجا که طبق اصل سوم قانون اساسی آحاد ملت در برابر قانون یکسان هستند، آقای موسوی باید هرچه زودتر احضار و در مورد رفتارهای غیرمسئولانه و غیرقانونی خود و به ویژه ارتباط بعضی از ستادهایش با سفارتخانه‌های خارجی در یک دادگاه علنی به ملت ایران توضیح دهد.
شهرزاد در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به رویکردهای مردم در انتخابات دهم ریاست جمهوری، اظهار داشت: رویکردهای موردنظر مردم در این انتخابات ولایت‌مداری، ساده‌زیستی، عدالت‌محوری، شجاعت مقابله با فساد و اشرافی‌گری و توجه به محرومین در داخل و استکبارستیزی در خارج بوده است که التزام وزرای کابینه به این ویژگی‌ها اساس هماهنگی آنها با رئیس جمهور منتخب و مجلس می‌باشد.
وی ادامه داد: علاوه بر آنها تسلط علمی و تخصصی در حوزه مسئولیت، جوان‌گرایی، گسترش گردش نخبگان و شکستن انحصار قدرت به منظور کادرسازی برای ارائه کشور می‌بایست مدنظر قرار گیرد.

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٠
تگ ها :