رای قاطع مجلس به وزیر پیشنهادی دفاع پاسخ ایران به جوسازی صهیونیست ها
ساعت ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢ : توسط : حسینی

در حالی که رسانه های غربی به دنبال اعلام خبر معرفی سردار احمد وحیدی برای گزینه پیشنهادی وزارت دفاع جار و جنجال زیادی به راه انداخته و به تکرار دروغ های قدیمی خود در مورد پرونده آمیا مشغولند، گزارش های منتشر شده در برخی رسانه های مستقل غربی نشان می دهد، بسیاری در خود آرژانتین اتهام علیه جمهوری اسلامی ایران را بی اساس می دانند.
در ژوئیه 1994 دو مرکز مربوط به یهودیان آرژانتین شامل انجمن یهودیان آرژانتین (دایا) و مرکز فرهنگی اسرائیل (آمیا) در آرژانتین منفجر گردید و 85 نفر در اثر این حادثه کشته شدند.
پس از این حادثه دولت آرژانتین تحت فشار سنگین رژیم صهیونیستی بدون ارایه هیچ گونه مدرکی انگشت اتهام را بسوی ایران نشانه گرفت و البته مجموعه تحولات بعدی مربوط به پرونده انفجار آمیا، روند قضایی پرونده، تحقیقات به عمل آمده،اتهامات وارده و شهادت ها و اعترافات نشان داد صهیونیست ها و عوامل آرژانتینی از قاضی پرونده گرفته تا برخی مقامات دولتی توطئه ای را علیه جمهوری اسلامی طراحی کرده اند که هدف آن بد نام ساختن چهره ایران و تروریست جلوه دادن مقامات کشورمان و حزب الله لبنان نزد افکار عمومی دنیا و در عین حال مظلوم نمایی صهیونیست ها است.از جمله مقامات کشورمان که بنابر ادعای واهی یهودیان آرژانتین از متهمان پرونده آمیا محسوب می شود سردار احمد وحیدی است.
انتخاب وحیدی به عنوان گزینه پیشنهادی برای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح سبب شده است تا دولت آرژانتین به این انتخاب واکنش نشان دهد و بار دیگر ادعای خود را درباره پرونده آمیا علیه ایران تکرار کند.
این در حالی است که شبکه تلویزیونی الجزیره طی گزارشی از بوینس آیرس تاکید کرد که بسیاری در آرژانتین اتهام علیه ایران را بی پایه و اساس می دانند.
«لوسیا نیومن» خبرنگار الجزیره تصریح می کند شواهد نشان می دهد که تحقیقات درباره پرونده آمیا در خود آرژانتین به شدت مورد انتقاد و مخدوش و تحریف شده و پر از اشکال است.
«خوان خوسه گالئانو» قاضی پرونده آمیا به علت ارتکاب تخلف در پرونده مزبور و پرداخت رشوه چهار صد هزار دلاری با عنوان دستگیر شده اصلی پرونده آمیا محاکمه شد.
از سوی دیگر؛ ایهود باراک وزیر دفاع رژیم صهیونیستی از انتخاب احمدی نژاد درباره معرفی وحیدی برای تصدی وزارت دفاع برآشفت و با صدور بیانیه ای مدعی شد: انتصاب وحیدی که در ارتباط با پرونده آمیا تحت تعقیب است ماهیت ایران و رهبران آن را ثابت می کند.
به نوشته روزنامه جروزالم پست باراک در ادامه ادعاهای خود در اظهاراتی گستاخانه سردار وحیدی را تروریست خواند.
همه این جوسازی ها در حالی است که اطلاعات دریافتی خبرنگار کیهان نشان می دهد وحیدی رای بسیار بالایی از جانب مجلس دریافت خواهد کرد.
قریب به اتفاق نمایندگان مجلس عقیده دارند او مدیری بسیار برجسته است و در تمامی توفیقات وزارت دفاع در دوره وزارت شمخانی و نجار نقش کلیدی داشته است.