آرژانتینی ها نگذارند صهیونیست ها اعتبار آنها را به بازی بگیرند
ساعت ۱٠:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢ : توسط : حسینی

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با محکوم کردن جوسازی های مقامات آرژانتینی درباره وزیر پیشنهادی دولت دهم، از نخبگان آرژانتین خواست که بیش از این اجازه ندهند اعتبار ملت این کشور در راستای منافع صهیونیست ها به بازی گرفته شود.
به گزارش اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه،« حسن قشقاوی »خاطرنشان کرد: مواضع مقامات آراژانتین دخالت آشکار در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران بوده و ما این اقدام غیرقانونی را شدیداً محکوم می کنیم.
سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به ضرورت توجه به اصول حقوقی همچون اصل برائت، عدم مداخله و احترام به حاکمیت سایر کشورها، به دولت آرژانتین توصیه کرد به جای فرافکنی و سوء استفاده تبلیغاتی به دنبال شناسایی مرتکبین واقعی این اقدام تروریستی باشند که براساس اسناد و مدارک موجود در داخل آرژانتین، عاملان واقعی آن قابل شناسایی هستند.
قشقاوی افزود: از سال 1994 تاکنون دستگاه قضایی آرژانتین علیرغم ادعای خود مبنی بر تحقیقات گسترده ای که انجام شده است نتوانسته حتی یک مورد سند حقوقی - قضایی محکمه پسند علیه دیپلمات ها و مقامات سیاسی نظامی کشورمان ارائه و یا اثبات کند. حداکثر سند ارائه شده از سوی دادستان آرژانتینی شهادت های غیر مستقیم، سراسر کذب و تناقض گویی های برخی از عناصر منافقین و یا دیگر عناصر ضد انقلاب می باشد که خود مورد پیگرد سازمان اینترپل هستند.
وی گفت: قاضی گالئائو مسئول سابق تحقیقات این پرونده که همچنان ادعاهای واهی و غیر قابل اثبات وی علیه اتباع کشورمان عیناً مبانی سناریو پردازی های دادستان نیسمان است خود به اتهام فساد و رشوه 400 هزار دلاری محاکمه و از کار برکنار شد. وی نقش بارزی را در امحاء اسناد و مدارک متقن و مستدلی که همگی نشان از تسویه حساب های داخلی صهیونیست ها در جریان این انفجار بوده، بر عهده داشت و نهایتاً موجبات انحراف پرونده از مسیر واقعی خود به سمت اتهام علیه اتباع کشورمان و در حاشیه امن قرار دادن مرتکبین واقعی را پدید آورد و اینک همان ادعاهای دروغین گالئائو در طراحی های نیسمان تکرار شده است.
قشقاوی تصریح کرد: اینکه قوه قضاییه آرژانتین تحت فشار، رشوه و تبلیغات لابی صهیونیست ها مسیر پرونده های قضایی را در جهت منافع صهیونیست ها و نه منافع ملت آرژانتین هدایت و پیگیری می کند، توهین به فهم و شعور ملت آرژانتین و فریب افکار عمومی است.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: ادامه روند بی نتیجه تحقیقات آمیا پس از گذشت 15 سال و صرف میلیون ها دلار از جیب ملت آرژانتین برای سرپوش گذاردن بر نقش صهیونیست ها و عوامل داخلی آنها و انفجار آمیا و سایر حوادث تروریستی آرژانتین و متهم کردن سایر کشورها، نه تنها توهین بلکه تضییع حقوق ملت آرژانتین است که به نظر می رسد کماکان در آینده ادامه خواهد داشت.
قشقاوی در پایان یادآور شد: بدون تردید ملت آرژانتین استحقاق آن را دارد که از یک قوه قضاییه سالم برخوردار باشد، لذا پیشنهاد ما به دلسوزان، نخبگان، روشنفکران و حتی وکلا و قضات درستکار و صادق آرژانتین آن است که بیش از این اجازه ندهند، اعتبار و شأن ملت آرژانتین در راستای منافع صهیونیست ها و باندهای فاسد در داخل کشور آرژانتین به بازی گرفته شود.