توهین شبکه تلویزیونی الجزیره به امام‏علی(ع)
ساعت ۱٠:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢ : توسط : حسینی
یک شبکه تلویزیونی وابسته به شبکه الجزیره قطر در برنامه‌ای به ساحت مقدس امام علی (ع) امام اول شیعیان جهان توهین کرد.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الجوار، شبکه کودک "البراعم " (جوانه‌ها) که یکی از شبکه‌های زیرمجموعه شبکه تلویزیونی الجزیره قطر است، در برنامه‌ای به ساحت مقدس امام علی (ع)، امام نخست شیعیان توهین کرد.

الجوار نوشت: این برنامه به یکی از شخصیت‌های بزرگ اسلامی که پیش از شیعیان نزد اهل سنت از احترام و شأنی والا برخوردار است توهین کرد و این شخصیت کسی جز امام علی (ع) نیست.

الجوار با انتقاد شدید از شبکه الجزیره نوشت: این بی حرمتی زمانی صورت گرفت که یکی از گوسفندان [کارتونی] این برنامه به نام این مرد عظیم‌الشأن نامیده شده بود.

بنا بر این گزارش، این توهین بزرگ ما را به یاد توهینی می‌اندازد که یک روزنامه دانمارکی [دو سال گذشته] در حق رسول‌الله (ص) مرتکب شد. زمانیکه تصاویر موهنی را در خصوص رسول‌ اکرم (ص)منتشر کردند.

پایگاه خبری الجوار با بیان تاسف شدید خود افزود: مهم این است که دست‌اندکاران شبکه تلویزیونی الجزیره قطر این موضوع را بررسی کنند و پخش قسمت‌هایی که در آن به ساحت مقدس حصرت علی (ع) توهین شده است، متوقف کنند.

این پایگاه خبری پخش چنین برنامه‌هایی را در خدمت اهداف دشمنان امت مسلمان ارزیابی کرد و به مسئولان شبکه تلویزیونی الجزیره هشدار داد، اینان زمانی عمق ماجرا را درک خواهند کرد که خبر این بی‌حرمتی به گوش مراجع دینی جهان اسلام و عموم مسلمانان برسد.