قافیه تنگ 11 میلیون تقلب در آرا
ساعت ٤:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱ : توسط : حسینی

عضو ستاد انتخاباتی و مشاور میرحسین موسوی درباره اینکه چرا این نامزد انتخابات در اقدامی غیرمترقبه ساعت 11 شب 22 خرداد اعلام پیروزی کرد، گفت: ما آماری داشتیم و همچنین تماس هایی که خبر از پیروزی موسوی در انتخابات می دادند و بر همین اساس او خبر پیروزی را اعلام کرد.
علیرضا بهشتی در گفت وگو با روزنامه اعتماد همچنین درباره حضور موسوی در نمازجمعه به امامت هاشمی و اینکه آیا این اتفاق با هماهنگی هاشمی بود گفت: بله با هماهنگی آقای هاشمی این اتفاق رخ داد. آقای هاشمی خواسته بودند آقای موسوی و آقای کروبی در نمازجمعه حضور یابند و چنین شد. البته آقای موسوی بسیار شک داشتند برای حضور در نمازجمعه و نمی خواستند جو ملتهب شود اما ایشان آمدند.
وی به روال اغلب اظهارات قبلی توضیح نداد که اگر موسوی براساس آمار دریافتی ]!؟[ خود را پیروز انتخابات معرفی کرد، چرا به نتیجه بازشماری آرای صندوق ها تمکین نکرد در حالی که ادعا می کرد 11 میلیون رأی تقلب شده است و اساساً قبل از پایان انتخابات، آمار کذایی از کجا آمد؟!
کارشناسان امور انتخابات حتی از طیف اصلاح طلبان بارها تاکید کرده اند که امکان تقلب آن هم در حد 11 میلیون رأی به هیچ وجه وجود ندارد و برخی حامیان، آقای موسوی را دچار سوءتفاهم کرده اند. این سوءتفاهم بیش از هرچیز در ارائه نظرسنجی های جعلی(نظرسازی) ریشه دارد.