ثمره شیرین تعامل سران سه قوا رضایت مردم را به همراه دارد
ساعت ۳:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: اتحاد بین سه قوا در پرتو عمود مستحکم انقلاب یعنی رهبری به همگرایی و انسجام دست می‌یابد که ثمره شیرین آن رضایت مردم خواهد بود و در همین راستا برای رسیدن به این همگرایی و انتخاب بهترین‌ها وظیفه مجلس می‌باشد.


به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس، محمد حسن ابوترابی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در آغاز صحن علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی ماه مبارک رمضان را ماه میهمانی خدا وپر پربرکت دانست و به ملت بزرگ و شریف ایران تبریک گفت و افزود: امیدوارم در این ماه بزرگ زمینه تقرب به ذات اقدس الهی فراهم و امت اسلام در جایگاه زیبنده قرار گیرد.
وی به هفته دولت و شهادت دو ستاره فروزان نظام جمهوری اسلامی که بر پایه قرآن و عترت پرورش یافته بودند اشاره کرد و گفت: سالگرد شهید والامقام شهید رجایی و شهید فرهیخته و نخست‌وزیر و تربیت‌شده بر پایه عترت حجت‌الاسلام و المسلمین باهنر را به ملت عزیز و دولت تبریک و تسلیت می‌گویم و امیدوارم با اتکال به سطوح علمی و اخلاقی آن بزرگواران فروتنی، ساده‌زیستی، باور اعتقادی به ارزش‌های انقلاب آن بزرگواران که نماد خدمت‌گزاری صادقانه به ملت بزرگوار بودند را بیاموزیم.
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت بر اساس قانون لیست اعضای کابینه دولت دهم به همراه برنامه آنها را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده و مجلس در آستانه ورود به سخت‌ترین وظایف خود یعنی رای اعتماد به وزرا قرار گرفته است.
ابوترابی یادآور شد: همانگونه که نمایندگان ملت در پیامی به رئیس‌جمهور شاخص‌های وزرای دولت را تعیین کرده بودند، آنها با اتکال به خدای سبحان و بر اساس همان شاخص‌ها و افزایش اقتدار و توانایی و کارآیی برای ارائه خدمت به مردم عزیز به نقد و بررسی دقیق وزرای پیشنهادی خواهند پرداخت و بر اساس مسئولیت نیز تصمیم‌گیری خواهند کرد.
وی با بیان اینکه مجلس بر اساس وظیفه قانونی خویش مسئولیت بررسی عمومی وزرا را عهده‌دار نیست، بلکه صلاحیت اعتقادی، اخلاقی، انقلابی،‌مدیریت اجرایی و تخصصی آنها را قانونا بر عهده دار د، تصریح کرد: مجلس در چارچوب قانون و با هدایت الهی ایفای نقش خواهد کرد.
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور گفت: همگرایی و اعتقاد به کار جمعی سرنوشت کار دولت را رقم می‌زند و وزارتخانه‌ها جدا از یکدیگر نیستند.
ابوترابی در ادامه افزود: اتحاد بین سه قوا در پرتو عمود مستحکم انقلاب یعنی رهبری به همگرایی و انسجام دست می‌یابد که ثمره شیرین آن رضایت مردم خواهد بود و در همین راستا برای رسیدن به این همگرایی وانتخاب بهترین‌ها وظیفه مجلس می‌باشد.
وی خاطرنشان کرد: رای اعتماد همکاران به وزرا در راستای منافع ملی با نگاه به مصالح کشور و در مسیر تحکیم همگرایی در صفوف قوای سه‌گانه خواهد بود.
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری به این‌که نمایندگان با نورانیت در این ماه و در سایه عبودیت و بندگی خدای سبحان و در پرتوی نور شرع، عقل و اخلاق و با همدلی و صمیمت از فضایی آکنده از محبت و در راستای تقویت دولت اسلامی و اقتدار نظام به نقد و بررسی کابینه بپردازند اظهار داشت: امیدواریم مجلس بهترین وزرا را برای مهمترین مسئولیت اجرایی کشور برگزیند.
ابوترابی با بیان اینکه وزرا باید توجه داشته باشند که آنها فقط در برابر قانون مسئول هستند نه در برابر نمایندگان مجلس یا رئیس‌جمهور، یادآور شد: امیدوارم در پرتو این حرکت منسجم و قانونمدار بر اساس ریلی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب مجلس با قانونگذاری نصب می‌کند و با عنایت به پشتیبانی و حمایت جدی از دولت که در مقام اجرا به چالش‌های زیادی روبروست مسیر همدلی و انسجام و تعامل با قوای سه‌گانه را بپیماید که امیدوارم نمایندگان پیشگام و پیشرو باشد.
انتهای پیام/