خروج ۳۴ اتوبوس از منطقه الراشدین؛ تروریست‌ها مانع خروج ۱۰ اتوبوس باقی‌مانده می‌ش
ساعت ۱٠:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: بین المللی

گروه‌های تروریستی اجازه خروج ۳۴ اتوبوس از منطقه الراشدین را داده اما از خروج ۱۰ اتوبوس دیگر که بیشتر آنها خانواده‌ها شهدا و جوانان کمیته‌های مردمی مدافع فوعه و کفریا هستند،‌جلوگیری می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در حلب، گروه‌های مسلحی که منطقه الراشدین را در اشغال خود دارند، تنها با عبور 10 دستگاه اتوبوس حامل شهروندان کفریا و فوعه و ورود آنها به حلب موافقت کردند، در مقابل هم پنج اتوبوس از سمت گذرگاه الراموسه، افراد مسلح زبدانی و مضایا را به سمت ادلب منتقل کرد.

با این گام دومین بخش از مرحله نخست توافق مبادله با ساعت‌ها تاخیر و کارشکنی گروه‌های تروریستی انجام شده است، این توافق بر خروج هشت هزار نفر از ساکنان کفریا و فوعه در مقابل اخراج تمام افراد مسلح و اطرافیانشان از مناطق الزبدانی و مضایا به سمت شهر ادلب تصریح می‌کند تا به این ترتیب این مناطق از وجود افراد مسلح پاکسازی شود.

همچنین حدود یک هفته پیش پنج هزار نفر از اهالی فوعه و کفریا پس از خروج از این مناطق و توقف کوتاه در حلب به سمت اماکن اختصاص یافته برای آنها در برخی شهرهای سوریه از جمله لاذقیه، حمص و دمشق منتقل شدند.

افزایش نگرانی اهالی گرفتار فوعه و کفریا در الراشدین

خبرنگار تسنیم در حلب لحظاتی پیش از اصابت چند گلوله خمپاره به محل استقرار اتوبوس‌های حامل اهالی کفریا و فوعه در منطقه  الراشدین که تحت سیطره گروه‌های تروریستی است، خبر داد.

‎بر اساس این گزارش، افراد مسلح، شهروندان کفریا و فوعه را از اتوبوس‌ها پیاده کرده و آنها را به دانشکده الشرطه(پلیس)‌در منطقه خان العسل که این منطقه هم تحت سیطره آنهاست، منتقل کردند. این اقدامات تروریست‌ها و حمله خمپاره‌ای لحظاتی پیش سبب رعب و وحشت در میان مردم بی‌دفاع کفریا و فوعه شده است که همچنان در این مناطق اسیر و گرفتارند و تروریست‌ها بر خلاف تعهدات خود در توافق مبادله اجازه عبور آنها از منطقه تحت اشغال و ورود به شهر حلب را نمی‌دهند.

خروج 34 اتوبوس از منطقه الراشدین،‌ تروریست‌ها مانع خروج 10 اتوبوس باقی‌مانده می‌شوند

خبرنگار تسنیم در تازه‌ ترین خبر از حلب از خروج 34 اتوبوس از مجموع 44 اتوبوس از منطقه تحت سیطره گروه‌های تروریستی خبر داد، این گروه‌ها، مانع خروج 10 اتوبوس دیگر که بیشتر سرنشینان آن خانواده‌های شهدا و جوانان کمیته‌های مدافع شهرک‌های کفریا و فوعه هستند،‌می‌شوند. اهالی در بند تروریست‌ها به شدت نگران امنیت خود هستند.

تروریست‌ها بر خلاف تعهدات خود شرط جدیدی وضع کرده و گفته‌اند تا زندانیانشان از زندان‌های دولت آزاد نشود،‌اجازه خروج این 10 اتوبوس را نخواهند داد.

هم اکنون هفت دستگاه اتوبوس دیگر حامل افراد مسلح مضایا و الزبدانی از گذرگاه الراموسه که تحت کنترل ارتش سوریه است به سمت غرب حلب حرکت کردند تا به ادلب بروند،‌ارتش سوریه همچنان به تعهدات خود بر اساس توافق تبادل عمل می‌کند.

این خبر تکمیل می‌شود...