اتمام بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری
ساعت ۸:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱  کلمات کلیدی: اخبارانتخابات

اتمام بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری/

 

 

اعلام اسامی نامزدهای احراز صلاحیت‌ شده به وزارت کشور تا پایان امشب

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، «عباسعلی کدخدایی» سخنگوی شورای نگهبان طی سخنانی از جمع‌بندی این شورا درباره بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری خبر داد و گفت: نتایج را امشب به وزارت کشور اعلام خواهیم کرد. 

خبرگزاری فارس: اتمام بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری/ اعلام اسامی نامزدهای احراز صلاحیت‌ شده به وزارت کشور تا پایان امشب
کدخدایی افزود: بخاطر اینکه لازم بود بررسی بیشتری درباره احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری داشته باشیم و از طرفی امروز مواجه بودیم با اینکه کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری در قم تشکیل می‌شود و چون اعضای شورای نگهبان همزمان عضو مجلس خبرگان بوده‌اند، تشخیص داده شد جلسه امروز شورای نگهبان در قم برگزار شود تا مسائل را سریع‌تر بررسی کنیم.

وی تصریح کرد: بعد از نماز ظهر و عصر امروز، جلسه اعضای شورای نگهبان برگزار شد که محور آن ادامه بحث‌های گذشته درباره بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری بود. 

سخنگوی شورای نگهبان گفت: خوشبختانه در این جلسه به جمع‌بندی رسیدیم و در حال حاضر مشغول انجام کارهای کارشناسی و مقدمات اداری هستیم و تلاش می‌کنیم نتایج را تا پایان ساعات امروز خدمت دوستان در وزارت کشور تقدیم کنیم.

وی درباره تعداد داوطلبانی که صلاحیت آنها احراز شده‌است، گفت: چون اعلام این موضوع از وظایف دوستان وزارت کشور است ان‌شاءالله وقتی اسامی به وزارت کشور اعلام شد، دوستان وزارت کشور این کار را انجام خواهند داد.
کدخدایی تأکید کرد: تلاش می‌کنیم اسامی داوطلبانی که صلاحیت آنها احراز شده‌است، امشب اعلام شود. 

وی در ادامه اظهار داشت پس از اعلام رسمی اسامی از سوی وزارت کشور تبلیغات آغاز می‌شود و تا 24 ساعت قبل از روز برگزاری انتخابات ادامه خواهد داشت. 

سخنگوی شورای نگهبان گفت: همه داوطلبان قانون را رعایت کنند و از تخریب رقبا بپرهیزند. 

وی تأکید کرد: شورای نگهبان این امکان را دارد اگر تبلیغات به گونه ای باشد که من غیرحق در بحث انتخابات مؤثر باشد می تواند آن را در بررسی صلاحیت ها مدنظر قرار دهد.