برنامه وزیران پیشنهادی دولت دهم به مجلس ارائه شده است
ساعت ٢:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس در پاسخ به تذکر خباز گفت: زندگی نامه و برنامه وزیران پیشنهادی دولت دهم به همراه نامه معرفی به مجلس ارائه شده است.


به گزارش خبرنگار پارلمانی فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از پایان جلسه علنی امروز یکشنبه این مطلب را در پاسخ به تذکر محمد رضا نماینده کاشمر بیان کرد.
خباز در تذکری آئین نامه‌ای اظهار داشت: بر اساس ماده 188 آئین نامه داخلی مجلس رئیس جمهور بعد از 15 روز از مراسم تحلیف، وزیران پیشنهادی را به همراه شرح حال و برنامه به مجلس معرفی می کند.
وی یاد آور شد: که در نامه معرفی رئیس جمهور به مجلس قید شده که اسامی و زندگی نامه و برنامه وزیران پیشنهادی ضمیمه است.
نماینده کاشمر تصریح کرد: از 21 وزیر معرفی شده تنها زندگی نامه و برنامه چهار وزیر وجود دارد.
وی افزود: نمایندگان مجلس می خواهند با افکار و برنامه های وزیران پیشنهادی نسبت به سند چشم انداز و قانون برنامه چهارم و پنجم توسعه و همچنین توانمندی آنان آشنا شوند.
خباز از لاریجانی خواست که دستور دهد هر چه زودتر برنامه وزیران پیشنهادی در اختیار نمایندگان قرار گیرد تا منتخبان ملت با اطلاع از عهده وظیفه خود برآیند.
خباز بخش دوم تذکر خود را به بند 57 قانون بودجه سال 1388 اختصاص داد و گفت: امروز روز نخست شهریور است و دولت باید آخر خرداد ماه گزارش بودجه 88 و انطباق آن با سند چشم انداز و قانون برنامه چهارم و سیاست های اجرای اصل 44 به مجلس می داد.
علی لاریجانی رئیس مجلس نیز در پاسخ به این بخش از تذکر نماینده کاشمر، از رضا عبد اللهی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات خواست تا گزارش را در زمان مقرر تهیه کند.
وی همچنین در مورد برنامه وزیران پیشنهادی که در اختیار نمایندگان قرار نگرفته گفت: زندگی نامه و برنامه وزیران پیشنهادی 2 روز قبل ارائه شد اما نقایصی داشت.
لاریجانی توضیح داد که این نقایص یعنی اینکه یا زندگی نامه برخی از وزیران و یا برنامه برخی از آنها وجود نداشته است که از هیئت رئیسه مجلس خواسته شد اشکال‌ها مرتفع شود و پس از آن در اختیار نمایندگان قرار گیرد.
انتهای پیام