حاشیه‌های سفر تفریحی هاشمی رفسنجانی به مازندران

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در یکی از روزهای استقرار در استان مازندران با پیاده‌روی در مسیر بخش "بندپی" شرقی و حوالی روستای "شیخ موسی" با بعضی از مردم دیدار داشته و به آنها مبالغی پول نیز پرداخت کرده است.

هاشمی رفسنجانی یک روز پس از افشاگری‌های متهمان آشوب‌های اخیر و با هدف توجیه غیبتش در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری، تهران را ترک و به مناطق تفریحی استان مازندران مسافرت کرد.

این سفر هاشمی رفسنجانی با حاشیه‌هایی همراه بود که خبرنگار شبکه ایران گوشه‌ای از آنها را روایت می‌کند:

**در سفر هاشمی رفسنجانی به مازندران ، همسر و نوه‌ها و همچنین غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران، او را همراهی می‌کردند.

**هاشمی رفسنجانی در ساعات تنفیذ رییس دولت دهم در امامزاده ابوطالب سوادکوده بود.

**وی در چند روز مسافرت به مازندران مهمان برادران نیازآذری بود.

**وی همچنین در مدت سفر در استان مازندران کلنگ احداث ساختمان متمرکز دانشگاه آزاد قائمشهر را نیز زده است.

**هاشمی رفسنجانی یک شب هم مهمان قلی‌پور رییس دانشگاه آزاد بابل بود.

**رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در یکی از روزهای استقرار در استان مازندران با پیاده‌روی در مسیر بخش بندپی شرقی و حوالی روستای شیخ موسی با بعضی از مردم دیدار داشته و به آنها مبالغی پول نیز پرداخت کرده است.

**بعضی از مردمی که در زمان پیاده روی هاشمی رفسنجانی او را دیده بودند سعی کردند تا با نوشتن نامه از او برای حل بعضی از مشکلاتشان درخواست کمک کنند که موقع دادن نامه با این سوال همراهان هاشمی رفسنجانی روبرو شده اند که "شما در زمان انتخابات به چه کسی رای داده اید؟"، در این هنگام بعضی از مردم با ادعای اینکه به احمدی‌نژاد رای داده‌ایم، مشاهده کردند که نامه‌های آنها توسط همراهان هاشمی رفسنجانی و در جلوی چشم آنها پاره شده و به آنها گفته شد که حل مشکلات خود را از همان آقای احمدی‌نژاد بخواهید.

**برادران نیازآذری که از نفوذ زیادی در منطقه و مخصوصا در سطح استان برخوردارند دارای مناصب دولتی زیادی هستند که به عنوان نمونه می‌توان به ریاست فعلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری اشاره کرد و همچنین این که یکی از آن ها مدت 13 سال رییس اداره کل یک دستگاه امنیتی در استان مازندران بوده است. یکی دیگر از برادران نیاز آذری هم مسئول قبلی روابط عمومی دانشگاه مازندران بوده که در دولت نهم با گرفتن پستی بالاتر به وزارت علوم منتقل شد. وی اما در زمان انتخابات ریاست جمهوری دهم یکی از دست‌اندرکاران اصلی ستاد میر حسین موسوی در مازندران و همچنین برگزار کننده و هماهنگ کننده فعالیتهای انتخاباتی او در دانشگاه مازندران بود.

**هاشمی رفسنجانی در پایان سفرش، به علت مزاحمت‌هایی امنیتی که برای ساکنان روستای محل اسکانش ایجاد کرده بود، به هر یک از خانوارهای این روستا 100 هزار تومان و نیز به هریک از جوانان آن مبلغ 50 هزار تومان هدیه داد.

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٠
تگ ها :