آماده باش ناوگروه «آیزنهاور» آمریکا برای انجام عملیات
ساعت ۸:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٤  کلمات کلیدی: بین المللی

به گزارش مشرق، به نوشته وبگاه «نیروی دریایی آمریکا» « فیل دیویدسون» فرمانده ارشد دریایی آمریکا از وظیفه خطیر پرسنل این ناو گروه و واکنش نشان دادن به هر بحرانی در هرجای جهان خبر داده است.

بر این اساس، این افرا در حال اجرای تمرین‌های موسوم به (SUSTEX) برای حفظ قابلیت‌های نظامی و ترکیبی از رزم ضد هوایی، ضد زیر سطحی و زیردریایی و حملات هجومی، نبردهای نامتقارن سناریوهای دریایی بازدارنده هستند.

این ناو گروه متشکل از جنگنده‌های مختلف (VFA)، بالگردهای ویژه عملیات دریایی و پیشتیبانی‌های لجستیکی است.


نیروهای ویژه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و آمریکا نیز در هفته گذشته رزمایش مشترکی را برای واکنش سریع نشان دادن به نفتکش ربایی در منطقه «حدیه»در قلمروی آبی کویت اجرا کردند.


نیروهای ویژه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و نیروهای ویژه دریایی آمریکا مجهز به قایق‌های تندرو بادی عملیات واکنش سریع دریایی ،هوایی، جستجو، محاصره تانکرهای ربوده شده و ربایندگان و آزاد سازی خدمه نفتکش را اجرا کردند.

این عملیات در قالب رزمایش «عزم عقاب » که ویژه رزمایش آمریکا با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس بوده و از سال 1999 آغاز شده است،برگزار گردید.

ملتهب شدن منطقه و حمله موشکی آمریکا به سوریه وفعل انفعال‌های شرق دور موجب افزایش تحرک نظامی آمریکا و برخی کشورها شده است.
منبع: فارس