آزادسازی مجدد شهرک «معردس» در حماه سوریه
ساعت ۸:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٢  کلمات کلیدی: بین المللی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش سوریه در ریف شمالی حماه، دامنه عملیات خود را گسترش داد و موفق شد کنترل مناطقی را در دست گیرد که اخیرا تروریستها اشغال کرده بودند.

وبگاه خبری «عنب بلدی» وابسته به معارضان گزارش داد که ارتش سوریه موفق شده است بار دگیر شهرک «معردس» را آزاد و کنترل مناطق «المباقر و القبان» واقع در غرب این شهرک را به دست گیرد.

گروه تروریستی جیش العزه نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که «عدی الخطابی» یکی از مسئولان نظامی این گروه در ریف شمال غرب حماه به ضرب گلوله نیروهای سوری از پای درآمده است.

عناصر تروریستی وابسته به جبهه فتح الشام هفته گذشته توانسته بودند این شهرک را به اشغال خود درآورند.

ارتش سوریه از اواسط آذرماه گذشته با کمک صدها نفر از نیروهای سوری مستقر در محور شمالی شهر حماه به مواضع تروریست‌ها حمله کرد.

نیروهای سوری اعلام کردند که تصمیم دارند با پیشروی به سمت محور شمالی شهر حماه تعدادی از روستاها و مناطق آن را از دست تروریست ها آزاد کنند.

در ریف شمالی حماه غالبا گروهک‌های مسلح محلی وابسته به «ارتش آزاد» از جمله «جیش العزه»، «جیش النصر»، «جیش التحریر» و «الفرقه الوسطی» و همچنین گروه های تروریستی «احرار الشام»، «اجناد الشام» «ابناء الشام» و «جند الاقصی» حضور دارند.