ارتش سوریه: تجاوز آمریکا، این کشور را شریک داعش و النصره قرار داد
ساعت ٩:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۸  کلمات کلیدی: بین المللی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه با انتشار بیانیه ای به تجاوز آمریکا به پایگاه نظامی «شعیرات» استان حمص واکنش نشان داد.

خبرگزاری فارس: ارتش سوریه: تجاوز آمریکا، این کشور را شریک داعش و النصره قرار داد

ارتش سوریه اعلام کرد: آمریکا در ساعت 3:42 بامداد امروز تجاوز آشکاری انجام داد و یکی از پایگاههای هوایی ما در منطقه میانی را با چند موشک هدف قرار داد که در پی آن 6 شهید و شماری زخمی بر جای نهاد و خسارتهای مادی زیادی وارد شد.

در این بیانیه آمده است: این تجاوز آمریکا که محکوم است، بر تداوم راهبرد اشتباه آمریکا دلالت دارد و روند مبارزه با تروریسم را که ارتش سوریه در حال انجام آن است، از بین برد و آمریکا را شریک داعش داعش و النصره و سایر گروههای تروریستی قرار داده است که از روز نخست جنگ ظالمانه به سوریه عادت داشته اند که به مراکز ارتش و پایگاههای نظامی سوریه حمله کنند.

به گزارش خبرگزاری «سانا»، تلاش آمریکا برای توجیه این تجاوز به بهانه استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در خان شیخون، آن هم بدون آگاهی از واقعیت ماجرا و تعیین مسئول این حادثه، میتواند پیامهای اشتباهی به گروههای تروریستی داشته باشد و سبب شود که آنها در آینده هر گاه در میدان نبرد شکست بخورند، از سلاح شیمیایی استفاده کنند.

ارتش سوریه در پایان تصریح کرد، این تجاوز که تخطی از همه قوانین بین الملل است، سعی دارد در توانمندی ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم تأثیر بگذارد، ولی پاسخ ارتش سوریه مصمم شدن هر چه بیشتر برای ادامه انجام وظیفه ملی در دفاع از ملت سوریه و از بین بردن تروریسم و بازگرداندن امنیت به اراضی سوریه است