ارتش سوریه به 8 کیلومتری «الخفسه» در شرق استان حلب رسید
ساعت ٧:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱٢/۱٧  کلمات کلیدی: بین المللی

ه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، عملیات ارتش سوریه در ریف شرقی استان حلب، علیه داعش ادامه دارد و نیروهای سوری به منطقه «الخفسه» نزدیک شده‌اند؛ منطقه‌ای که ایستگاه پمپاژ آب به حلب در نزدیکی دریاچه «الاسد» در آن قرار دارد.


اندازه بزرگتر نقشه اینجا    

 

آزادی 50 روستا و شهرک در شرق استان

وبگاه روزنامه «الوطن» سوریه گزارش داد که ارتش این کشور نیروهای خود را به سوی الخفسه گسیل داشته است تا بدین ترتیب بتواند امنیت آب حلب را تأمین کند؛ چرا که داعش این ایستگاه را در اشغال خود دارد و بارها آب ساکنان حلب را قطع کرده است.

گروه خبری «الاعلام الحربی» امروز گزارشد داد که ارتش سوریه در چارچوب پیشروی به سوی شرق حلب تا مقصد شهرک الخفسه، موفق شده حدود 50 روستا و شهرک را به مساحتی بالغ بر 400 کیلومتر مربع آزاد کند.

8 کیلومتر تا الخفسه

گروه موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه -نزدیک به معارضان- نیز امروز دوشنبه گزارش داد که درگیری میان داعش و ارتش سوریه در محور شرقی استان حلب ادامه دارد و نیروهای مقاومت موفق شدند فاصله خود تا الخفسه را به کمتر از 8 کیلومتر تقلیل دهند. الاعلام الحربی، این فاصله را 7 کیلومتر اعلام کرده است.

امروز نیروهای سوری همچنین موفق شدند کنترل شهرک‌های «ابوجدحه کبیر، الرؤفیه، العشینی و رسم الحمام میری» را که در حومه شهر «دیرالحافر»  قرار دارد، به دست گیرند.

محور عملیات ارتش سوریه در شمال شهرک دیرحافر است و در این محور نیروهای مقاومت در حال پیشروی به سمت شهرکهای «ام العزم و مستریحه» هستند. نیروهای عملیاتی نیز خود را برای پاکسازی شهرک‌های «خرجیس، جنات سلامه، جنات صغیر و ارتفاع ابوجدحه» آماده می‌کنند.


موقعیت خفسه در شرق استان حلب/ اندازه بزرگتر اینجا    

 

به گزارش دیده بان، با پیشرویهای مذکور ارتش سوریه به 6 کیلومتر ایستگاه پمپاژ آب الخفسه رسیده است. نیروهای سوری همچنین به فاصله 5 کیلومتری فرودگاه نظامی «الجراح» در کرانه باختری رود فرات رسیدند.

 عناصر داعش نیز اجازه نمیدهند که غیر نظامیان مناطق درگیری را ترک کنند و آنان را تهدید به حمله و آتش زدن خودروهایشان کرده اند.

کارشناسان نظامی نیز بر این باورند که داعش در شرق حلب نفسهای آخر خود را میکشد و سقوط این گروه در این منطقه از سوریه حتمی است.

از ژانویه گذشته نیروهای سوری با حمایت هوایی جنگنده های این کشور و روسیه در ریف شرقی حلب عملیاتی را علیه داعش آغاز کردند. نیروهای مقاومت در جریان این عملیات موفق شدند کنترل کامل ریف جنوبی شهر «الباب» را به دست گیرند تا بدین ترتیب دیر حافر از سه طرف در محاصره قرار گیرد.