90 درصد مزارع «القابون» در غوطه شرقی دمشق پاکسازی شد + نقشه
ساعت ٦:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱٢/٩  کلمات کلیدی: بین المللی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای گارد ریاست جمهوری و ارتش سوریه از عصر امروز یکشنبه، عملیاتی را در حومه محله «القابون» در غوطه شرقی دمشق آغاز کردند.

نیروهای سوری با حمله گسترده علیه مواضع تروریست‌های جبهه النصره توانستند بیش از 90 درصد از مزارع حومه محله القابون را بطور کامل پاکسازی کنند و ده‌ها تروریست را از پای درآوردند.

همزمان با این عملیات، یگان موشکی و توپخانه ارتش به شدت مواضع تروریست‌ها را در محله القابون هدف قرار داد و تعداد زیادی از پایگاه‌های آنان را منهدم کرد.

گزارش‌ها حاکیست تحرکات تروریست‌ها در این منطقه هم به طور کامل فلج شده است.

در مقابل تروریست‌ها ده‌ها موشک و خمپاره علیه اهالی محله «ضاحیة الاسد» شلیک کردند که منجر به خسارت مالی و جانی شد.


غوطه شرقی دمشق. اندازه بزرگ اینجا   

همزمان تروریست‌های مستقر در محله «جوبر» برای کاهش فشار به همقطارانشان در قابون، حملاتی را علیه مواضع نیروهای سوری انجام دادند که دفع شد.

نیروهای سوری همچنین پایگاه اصلی تروریست‌های جبهه النصره را در محور جاده محله حرستا شناسایی و سپس با چند موشک هدف قرار منهدم کردند و ده‌ها تروریست را به هلاکت رساندند.


غوطه شرقی دمشق. اندازه بزرگ اینجا    

عناصر تروریستی در محله‌های «حرستا»، «قابون» و «تشرین» در غوطه شرقی دمشق در روزهای گذشته با نقض آتش بس خسارت های زیادی را به محله‌های حومه از جمله «العباسین» وارد کرده اند که علاوه بر خسارت‌های مالی، منجر به شهادت تعداد زیادی از شهروندان شده است.

همین مسئله باعث شد نیروهای سوری عملیات را در این محور برای پاکسازی محله القابون، تشرین و «برزه» شروع کنند. نیروهای سوری در گام نخست تلاش می‌کنند محله القابون را از وجود تروریست‌ها پاکسازی کنند.