زارع در گفت‌‌‌وگو با خبرگزاری دانشجو:
ساعت ٥:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/۸/۱٦  کلمات کلیدی: سیاسی

خوشحالیم رهبر انقلاب انگشتری را به نشانه‌ بیعت از ما پذیرفتند

وحید زارع ،سخنگوی گردهمایی انقلابیون جوان در گفت‌‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو،‌ با اشاره به حضور پرشور دانشجویان در اولین گردهمایی انقلابیون جوان گفت: انتظار می‌رود جوانان انقلابی از این پس سلسله گردهمایی های انقلابیون جوان را با همین رویکرد در استان‌ها ادامه دهند.


وی اظهار داشت: خط امام و تفکر حضرت روح الله (ره) به عنوان یکی از منابع اصلی شناخت و تدوین مبانی اصیل انقلاب اسلامی شناخته می شود و تمامی شاخصه های انقلابی گری و همه آنچه که امروز، حوزه رسالت ها و تکالیف ما را مشخص می‌کند، می‌توان در  منظومه فکری حضرت امام روح الله (ره) جستجو کرد.

 

سخنگوی گردهمایی انقلابیون جوان ادامه داد: به فرموده رهبر معظم انقلاب در صورت تحریف این خط ارزشمند، ملت ما سیلی سختی خواهد خورد. در این برهه که شاهد صدور انقلاب اسلامی به اقصی نقاط عالم و بر افراشته شدن پرچم عدالت خواهی و آرمان گرایی در بین جوانان ممالک اسلامی و در بین سایر ملت‌های مستضعف هستیم؛ متاسفانه برخی جریان های عمدتا سابقه دار در جمهوری اسلامی که مسیر تحریف خط اصیل انقلاب را در پیش گرفته اند، در صدد هستند که از امام به عنوان بنیانگذار و راهبر اصلی این حرکت ارزشمند یک تصویر کاریکاتوری ارائه کرده و حضرت روح الله (ره) را به نفع منافع و مقاصد خود مصادره کنند.


زارع افزود: در این شرایط به نظر می رسد بازخوانی خط اصیل اسلام انقلابی، با توجه به سیره حضرت امام روح الله توسط جریان جوانان مومن و انقلابی که هم پویایی لازم و انگیزه کافی دارد و هم بیش از هر قشر دیگری نسبت به تحقق فرآیندهای انقلاب اسلامی جهت نیل به سمت ایجاد تمدن اسلامی دغدغه داشته و پیگیر آن است، ضروری به نظر می‌رسد. این نکته ای بود که رهبر معظم انقلاب در دیدار خود با دانش آموزان و دانشجویان به مناسبت 13 آبان نیز آن را متذکر شدند. حاشا که ما فرزندان امام روح‌الله زنده باشیم و افرادی بتوانند امام را به گونه ی دیگری به مردم عرضه کنند. ما دست این انقلابیون‌ِ سابقِ خسته از مبارزه را که از فرط خوردن گوشت انقلاب نقرس گرفته اند از تعدی به آرمان های امام و  انقلاب کوتاه خواهیم کرد؛ و اجازه نخواهیم داد کسی امام مستضعفین را به نفع منافط شخصی و گروهی خود مصادره کند.


این فعال دانشجویی تصریح کرد: انقلابیون جوان اعلام می‌کنند که پس از بیعت با آرمان‌های امام روح‌الله در جماران و بیعت مجدد با رهبر انقلاب، از این پس در مقابل کج‌اندیشی‌ها، انحرافات، شبهه‌افکنی‌ها و هرگونه رفتار و کردار و گفتاری که خلاف خط اصیل انقلاب باشد و بخواهد حقوق ملت را تضییع کند، خواهند ایستاد. به تمامی این جریانات نصیحت می‌کنیم که سر جایشان بنشینند؛ از امروز دیگر زمان تقیه تمام است و دیگر مسامحه‌ای در کار نیست.


وی در ادامه گفت: در مورد انعکاس خبر مربوط به هدیه جوانان انقلابی به رهبر معظم انقلاب، به این نکته باید اشاره کنم که این هدیه تنها یک انگشتر ساده نیست؛ انگشتر منقش به عبارت نحن صامدون به معنی آمادگی انقلابیون جوان برای جهاد در تمام عرصه‌های مورد نیاز کشور است. توجه ویژه  و همیشگی رهبر معظم انقلاب به جوانان امید بخش و بسیار انرژی دهنده است. پذیرفتن هدیه‌ جوانان انقلابی برای ما بسیار دلگرم کننده بود؛ خوشحالیم که ایشان این نشانه‌ بیعت را از ما پذیرفتند.


زارع در ادامه سه نکته را متذکر شد: نکته اول اینکه، ما انقلابیون جوان عهد می‌بندیم که تا پای جان از انقلاب اسلامی این یادگار ارزشمند حضرت روح الله (ره) دفاع خواهیم کرد و در این راه هرگز خسته و مأیوس نخواهیم شد. نکته دوم؛ ما به عنوان حافظان  انقلاب اسلامی  با تاسی از خط امامین، همواره نهال عدالت خواهی و مطالبه‌ گری را در وجودمان آبیاری می‌کنیم و خود را مسئول پیگیری مبارزه با انواع مفاسد اقتصادی، سیاسی، اداری و اجتماعی و جلوگیری از انحراف خط اصیل انقلاب اسلامی می‌دانیم و در این راه با هیچ شخص، جریان و گروهی عهد اخوت نبسته‌ایم. ما تمام قد در مقابل نفوذ لیبرال‌ها، منافق‌ها و غیر انقلابیون به مراکز تصمیم‌گیر و تصمیم ساز کشور ایستاده‌ایم.


وی در توضیح سومین نکته گفت: ما ندای دشمن‌ستیزی خود را به گوش خفتگان خارجی و در خواب ماندگان داخلی می‌رسانیم که فرزندان انقلابی امام روح الله (ره) در سایه رهنمودهای رهبرمان اکنون محکم تر از قبل ایستاده اند و مصمم هستند  دنیا را از لوث وجود استکبار پاک کنند. این بیعت مجدد، بیعت خون است و ما تا آخرین نفس بر عهد خود می‌مانیم.