منابع بیمارستانی سوریه خبر دادند
ساعت ٥:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۸/٩  کلمات کلیدی: بین المللی

21 غیر نظامی در حملات خمپاره‌ای تروریست‌ها به غرب حلب کشته شدند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع بیمارستانی سوریه از افزایش شمار تلفات حملات خمپاره‌ای تروریست‌ها به غرب شهر حلب خبر دادند.

به نوشته سایت شبکه خبری «روسیا الیوم»، بر اثر حملات راکتی و خمپاره‌ای تروریست‌ها به غرب حلب 21 غیر نظامی کشته شده است.

این در حالی است که مرکز اطلاع رسانی روسیه «حمیمیم»، تعداد کشته‌ها را 15 نفر اعلام کرده است.

این مرکز گزارش داد، در حملات 24 ساعت گذشته تروریست‌ها به مناطق مسکونی 150 نفر نیز زخمی شده‌اند.

تروریست‌ها از بامداد روز جمعه (دیروز) عملیاتی را به منظور شکست محاصره حلب از محور غرب این شهر شروع کرده‌اند.

همزمان با آغاز حملات، تروریست‌ها برای ایجاد رعب و وحشت اقدام به شلیک خمپاره به مناطق غربی شهر حلب که در دست نیروهای سوریه و محور مقاومت است، زده‌اند.

تروریست‌ها طی هفته گذشته برای عملیات اخیر حلب موسوم به «حماسه بزرگ حلب» تجهیزات و نیروهای زیادی را به غرب این شهر گسیل داشته‌اند.

پیشتر وزارت خارجه روسیه با هشدار به احتمال شکست محاصره حلب، از ورود بیش از 2000 تروریست خبر داده بود که بین آن‌ها 50 انتحاری وجود داشت.

تروریست‌های برای پیشروی در خطوط ارتش سوریه اقدام به انجام حملات انتحاری موسوم به «انغماسیه» انجام می‌دهند.

«عبدالمحیسنی» سرکرده شرعی ائتلاف تروریست‌های جیش الفتح دیروز با اعتراف به دریافت کمک‌های مالی از برخی تجار عربستانی و خلیجی، اعلام کرد که تروریست‌های تحت ائتلاف وی بیش از 100 موشک فیل دریافت کرده‌اند. (جزئیات بیشتر)

با وجود تشدید حملات تروریست‌ها به غرب حلب و موفقیت آن‌ها در برخی مناطق، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در پاسخ به درخواست فرمانده مدیریت عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه، گفت که از سرگیری‌ حملات هوایی در حلب غیر ضروری است.

«سرگئی رودسکوی» فرمانده مدیریت عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه دیروز از پوتین خواسته بود، حملات هوایی در حلب که بیش از یک هفته است متوقف شده، از سرگرفته شود.