چندین شهید و زخمی در حمله عربستان به منازل مسکونی یمنی‌ها
ساعت ٥:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۸/٧  کلمات کلیدی: بین المللی

در پی تازه‌ترین حملات سعودی به مناطق مسکونی یمن، شمار دیگری از شهروندان یمنی به شهادت رسیدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، یک منبع نظامی یمنی گفت که در پی حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به منازل شهروندان یمنی در بخش خمیس بنی سعد در استان المَحْویْت، شماری از آنها به شهادت رسیده و شماری نیز زخمی شدند.

همزمان جنگنده‌های ائتلاف متجاوز، حملات خود به پادگان پدافند هوایی و فرودگاه بین‌المللی الحدیده در شمال استان ساحلی الحدیده در غرب یمن را گسترده‌تر کردند.

یک منبع نظامی به المیادین گفت که در پی دفع حمله مزدوران عبدربه منصورهادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن به سمت منطقه الحول در بخش نِهم صنعا توسط ارتش و کمیت‌های مردمی یمن، 14 تن از مزدوران کشته شدند که در بین آنها دو سرکرده برجسته حضور دارند. همچنین 37 تن نیز از مزدوران نیز زخمی شدند.

و خبر دیگر اینکه جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی حملات خود را به دو منطقه محلی و بنی بارق در بخش نهم صنعا، گسترده‌تر کردند. این جنگنده‌ها همچنین بخش بنی حُشیْش در شرق صنعا و پادگان پدافند هوایی در منطقه صِرف در شمال این شهر را بمباران کردند.

در این بین درگیری‌های بسیار شدیدی بین نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از یک طرف و مزدوران عبدربه منصورهادی که از پشتیبانی ائتلاف متجاوز سعودی برخوردار بودند از طرف دیگر در منطقه الضباب در استان تعز در جنوب این کشور رخ داد و همزمان درگیری‌های مشابهی نیز بین دو طرف در بخش حیفان رخ داد.

در پی عملیات بازپس‌گیری تعدادی از مناطق در منطقه المخدره در بخش صِراوح در غرب مارب در شمال شرق یمن توسط ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، شماری از مزدوران منصور هادی کشته و شماری نیز زخمی شدند.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی دو بار شبکه ارتباطات در جبل‌العبلا را که مشرف بر شهر صعده در شمال یمن است بمباران کردند.

یک منبع نظامی نیز گفت که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به طور اشتباهی خودروهای حامل مزدوران منصور هادی را در مرزهای مشترک این کشور با یمن هدف قرار دادند.

یگان موشکی و توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیز در پاسخ به ادامه حملات عربستان، مراکز تجمع ائتلاف متجاوز سعودی و منصور هادی در گذرگاه الخضراء عربستان را در هم کوبیدند.

آتش‌بس 72 ساعته در یمن که از صبح پنجشنبه هفته گذشته گذشته آغاز شد، دقایقی پس از اجرا با حمله جنگنده های سعودی به یک منزل مسکونی در منطقه مجحر الراعی در بخش المخا در تعز، نقض شد و در نهایت بعد از اینکه ائتلاف متجاوز فروپاشی آن را اعلام کرد، صبح روز شنبه جاری به پایان رسید و پس از آن حملات ائتلاف متجاوز به مناطق مختلف یمن از سر گرفته شد.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

وزارت بهداشت یمن در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که شمار قربانیان تجاوز عربستان به این کشور به بیش از 27 هزار شهید و زخمی رسیده است.