انبارلوئی در گفتگو با فارس: رفتار موسوی منجر به ریزش شدید طرفدارانش شده است
ساعت ٢:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه یک سوم شرکت‌کنندگان در انتخابات با عنایت به اصل مردم‌سالاری به موسوی رای داده بودند، تصریح کرد: بعد از عملکرد و رفتار موسوی پس از اعلام نتیجه انتخابات یک سومی که به موسوی رأی داده بودند به شدت ریزش کرده و در حال کاهش هستند.


محمدکاظم انبار‌لویی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به احتمال تشکیل جبهه سیاسی موسوی اظهار داشت: باید بررسی کرد آنچه که موسوی و همراهانش اعلام کرده‌اند که قرار است تشکیلات راه سبز امید را تشکیل بدهند یک جبهه سیاسی و یا حزب سیاسی است، که اگر قرار باشد حزب سیاسی باشد باید برای اخذ مجوز از وزارت کشور اقدام کنند.
وی افزود: به نظر می‌رسد که حامیان و دوستان موسوی درصدد هستند تا یک جبهه سیاسی که متشکل از چند حزب و تشکل مجوز‌دار تشکیل شود، که در این صورت نیز باید این نکته توجه کرد این تشکل‌ها می‌خواهند سیاسی باشند یا اجتماعی، که باید در ادامه آن را بررسی کرد.
انبارلویی با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری دهم، شکست موسوی را عامل اصلی برای تشکیل جبهه سیاسی دانست و ابراز داشت: در انتخابات گذشته یک سوم مردم به آقای موسوی و دو سوم دیگر به آقای احمدی‌نژاد رأی دادند.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه یک سوم شرکت‌کنندگان در انتخابات با عنایت به اصل مردم‌سالاری و سرنوشت کشورشان به موسوی رای داده بودند، تصریح کرد: بعد از عملکرد و رفتار موسوی بعد از اعلام نتیجه انتخابات یک سومی که به موسوی رأی داده بودند به شدت ریزش کرده و در حال کاهش هستند.
وی علت ریزش حامیان موسوی را استفاده نامطلوب موسوی از آراء آنها دانست و خاطرنشان کرد: کسانی که به موسوی رأی داده‌اند خواهان این بودند که رأی آنها در جهت پیشرفت کشورشان استفاده شود اما متأسفانه موسوی رأی آنها را مصادره کرده و در جهت اهداف دشمنان انقلاب اسلامی از جمله آمریکا و انگلستان استفاده کرد.
انبارلویی با بیان اینکه موسوی قصد دارد بعد از تشکیل جبهه سیاسی نقطه‌ای را تشکیل دهد تا کسانی که از نظام دلخور هستند به دور آن جمع شوند، ابراز داشت: بعد از انتخابات باید آقای موسوی به این نتیجه می‌رسید، که تشکیل چنین نقطه‌ای نتیجه بخش و موفقیت‌آمیز نیست.
مسئول کمیته سیاسی حزب مؤتلفه با بیان اینکه بعد از انتخابات دوم خرداد 76 مردم به دنبال رهبر اصلاحات می‌گشتند در حالی که بزرگان اصلاحات از معرفی‌کردن خود به عنوان رهبر اصلاحات طفره می‌رفتند، تاکید کرد: در انتخابات ریاست‌‌جمهوری دهم، اصلاحات به یکباره چندین رهبر پیدا کرد و کروبی، خاتمی و موسوی مدعی رهبری اصلاحات شدند که بعد از این نیز به نظر می‌رسد یافتن رهبر اصلاحات کار آسانی نباشد.
انتهای پیام/