وقتی گروهک می سازید نه از مرز بپرسید و نه از وزن اجتماعی
ساعت ۸:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۳۱ : توسط : حسینی

یک عضو گروهک نهضت آزادی از گروه های مدعی اصلاح طلبی خواست شورای رهبری تشکیلات راه سبز را «فارغ از وزن و پایگاه اجتماعی» ایجاد کنند و مرزبندی اصلاح طلبی با اپوزیسیون را نیز به فراموشی بسپارند.
معتمدی مهر با هشدار نسبت به اینکه هیجانات پس از انتخابات دچار فروکشیدگی شده و بدون انسجام، به سمت سوءاستفاده و دلسردی و ناامیدی پیش می رود، نوشت: درست یا نادرست، به رغم جایگاه والایی که آقایان خاتمی، موسوی و کروبی در این جنبش دارند اما نمی توان و واقع بینانه هم نیست که ایشان را رهبران بلامنازع و انحصاری جنبش تلقی کرد. دیگر تقسیم بندی اصلاح طلبان درون حاکمیت و اپوزیسیون یا اصلاح طلبان بیرون حاکمیت واقعیت ندارد.
این عضو گروهک نهضت آزادی اضافه کرد: «گروه ها و گرایشات سیاسی متشکله جنبش سبز می توانند با حفظ مواضع اصولی خویش و در چارچوب توافقات ملی، پروژه دموکراسی خواهی را سرلوحه مبارزات خویش قرار دهند و فارغ از وزن و پایگاه اجتماعی خویش به ایجاد شورای رهبری جنبش بپردازند».
گفتنی است چند ماه پیش، ابراهیم یزدی رئیس گروهک نهضت آزادی در پاسخ به این پرسش که چرا نهضت آزادی دیگر نامزد مستقل از میان اعضای خود معرفی نمی کند، تصریح کرده بود که این گروه پایگاه اجتماعی جدی ندارد و بدون چنان پایگاهی نامزد شدن یا اعتراض به رد صلاحیت بی معنا خواهد بود. اکنون همین گروهک با بیان این که میان اپوزیسیون ضد انقلاب و مدعیان اصلاح طلبی هیچ مرزبندی باقی نمانده، تاکید می کند شورای گروهک مورد نظر میرحسین موسوی بدون توجه به وزن و پایگاه اجتماعی گروه ها چیده شود. ابراهیم یزدی پیش از این بارها تأکید کرده که دلیل حمایت نهضت آزادی از خاتمی و موسوی، بهره گرفتن از آنها به عنوان لولای ائتلاف اصلاح طلبان با اپوزیسیون است.
در همین حال علیرضا بهشتی مشاور موسوی در گفت وگو با رادیو ضد انقلابی زمانه تأکید کرد: این طور نیست که ما در راه اندازی تشکیلات راه سبز امید از صفر شروع کنیم. آنچه در طول انتخابات به نام کمیته صیانت از آرا شکل گرفت نوعی تبلور همکاری بود. یا آن چه در مورد کمیته پیگیری امور زندانیان دارد انجام می شود، تبلوری از تعامل موجود است.