آژانس انرژی اتمی: به ادعاهای اسراییل پیش از انتشار گزارش ها عادت کرده ایم
ساعت ۸:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۳۱ : توسط : حسینی

با رد ادعای هاآرتص درباره مخفی بودن اطلاعات هسته ای ایران
آژانس انرژی اتمی: به ادعاهای اسراییل پیش از انتشار گزارش ها عادت کرده ایم

در پی ادعای روزنامه هاآرتص مبنی بر اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی برخی اطلاعات برنامه هسته ای ایران را مخفی کرده است یک مقام مسئول در آژانس ادعای این روزنامه صهیونیستی را رد کرد.
هاآرتص روز چهارشنبه در گزارشی به نقل از منابع ناشناس مدعی شده بود که دیده بان هسته ای سازمان ملل شواهدی درباره تلاش ایران برای دستیابی به تسلیحات هسته ای را مخفی کرده است.
این مقامات صهیونیستی که روزنامه هاآرتص هیچ نامی از آنها نبرده است ادعا کردند که آژانس بین المللی انرژی اتمی تحت مدیر کلی «محمد البرادعی »از انتشار شواهدی که بازرسان طی چند ماه گذشته درباره تلاش ایران برای دستیابی به تسلیحات هسته ای دست پیدا کرده اند خودداری کرده است.
در همین حال، به گزارش خبرگزاری ایتالیایی «آکی»، آژانس بین المللی انرژی اتمی شایعات مندرج در روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» مبنی بر مخفی کردن برخی اطلاعات در گزارش های آژانس درباره فعالیت های هسته ای ایران را رد کرد.
یک مسئول آژانس اتمی در اداره روابط عمومی در گفت وگو با آکی با اشاره به اینکه گزارش جدید البرادعی در باره برنامه هسته ای ایران ماه آینده منتشر خواهد شد، تاکید کرد که این ادعاهای اسرائیلی یکی از مواردی است که ما همیشه پیش از انتشار گزارش البرادعی به شنیدن آن عادت کرده ایم.
وی در رد این شایعات توضیح داد که تهیه گزارش های البرادعی به این صورت نیست که یک فرد آن را انجام دهد. در تهیه این گزارش مانند گذشته یک گروه همکاری می کنند که متخصصان هسته ای و بازرسان آژانس که با بازرسی های میدانی خود گزارش های خود را ارائه می دهند از جمله این افراد هستند.