حسین فدایی:جریان فتنه در مقابل جمهوریت و رای ملت ایستادگی وبا استکبار همراهی کرد
ساعت ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: جریان فتنه در مقابل جمهوریت و رای ملت ایستادگی کرد و همگام و همراه با جبهه استکبار شد.


حسین فدایی در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، با تاکید بر ضرورت برخورد قوه قضائیه با سران جریان فتنه گفت: در استقلال رای آیت‌الله آملی لاریجانی هیچ تردید و ابهامی نیست.اگر کسی خود را جزو عناصر نظام می‌داند، باید به اصول امام (ره) و انقلاب اعتقاد داشته باشد؛ بر همین اساس افرادی که به این اصول تمکین نکردند از نظام خارج شدند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس خاطرنشان کرد: موسوی به دلیل ایجاد اغتشاش در جامعه باید پاسخگوی دستگاه قضایی باشد و این قوه نیز باید هر چه سریع‌تر به جرایم وی و حامیانش رسیدگی کند.
وی با تاکید بر مجرم بودن سران اغتشاشات اخیر گفت: نمایندگان مجلس باید در حد توان خود اقداماتی را برای روشنگری جرایم سران اغتشاش انجام دهند و در هین حال به تبیین حوادث بعد از انتخابات بپردازند.
فدایی اضافه کرد:علاوه بر نمایندگان مجلس، رسانه‌های متعهد به نظام نیز که وظیفه آگاهی‌رسانی به مردم را بر عهده دارند و در مقابل نظام و انقلاب احساس مسئولیت می‌کنند، باید با این هجمه سیاسی دشمن مقابله کنند.
وی با اشاره به روند برگزاری دادگاه‌های مربوط به اغتشاشات اخیر تصریح کرد: آیت‌الله آملی لاریجانی یک عنصر عدالتخواه، صاحبنظر و تاثیر‌ناپذیر از جریانات قدرت و ثروت است؛ که جریان بعد از انتخابات در کشور را فتنه‌ای می‌داند که باید در مقابل آن ایستادگی کرد.
دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی اظهار داشت: جریان فتنه در مقابل جمهوریت و رای ملت ایستادگی کرد و همگام و همراه با جبهه استکبار شد؛ ولی به طور قطع به دلیل عزم و اراده‌ای که در آیت‌الله آملی لاریجانی وجود دارد، قوه قضائیه با جبهه وابسته به غرب مقابله می‌کند.
وی با اشاره به اینکه در استقلال رای آیت‌الله آملی لاریجانی هیچ تردید و ابهامی نیست، بیان داشت: در مباحث فنی و حقوقی موضوع ممکن است تغییر روش در رسیدگی به پرونده اغتشاشگران وجود داشته باشد، اما اصل ماجرا یعنی محاکمه سران آشوب به قوت خود ادامه دارد.

*مقابله با جریانی که اسلام، ولایت فقیه و قانون اساسی را قبول ندارد یک ضرورت است

دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: اصولگرایان بعد از تبیین حوادث در دوران اصلاحات به نتیجه رسیده‌اند که جریان دوم خرداد، خط قرمز جریان اصولگرایی است.
وی اظهار داشت: جمعیت ایثارگران بعد از حوادث 18 تیر با عناصر موثر و دارای گرایشات مختلف بیش از 80 ملاقات داشت.
وی اضافه کرد: در دیدار سیاسیون اصلاح‌طلب تاکید کردیم که مسئولان باید با توجه سیره امام راحل از حقوق مردم مظلوم جهان دفاع و با تمسک به اصول امام (ره) و انقلاب، استقلال و آزادی را برای مردم تبیین کنند و از ایجاد اختلاف در جامعه بپرهیزند.
این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: از دغدغه‌هایی که در دیدار با نخبگان سیاسی به آن اشاره کردیم، ضرورت مقابله با جریانی بود که اسلام، ولایت فقیه و قانون اساسی را قبول ندارد و به دنبال اختلاف در بین عناصری است که اصول انقلاب را قبول دارند.
وی تصریح کرد: جمعیت ایثارگران تلاش بسیاری کرد تا به عناصر جبهه دوم خرداد نشان دهد که راهی که شما در آن قدم نهاده‌اید، به سمت مقابله با ملت و منویات امام راحل می‌رود.
فدایی اظهار داشت: وقتی مشاهده شد که جبهه دوم خرداد تحت عنوان توسعه سیاسی در حال ایجاد زاویه با رهبری و مردم است، در مقابل این جبهه خط قرمزی کشیده‌ شد.
وی ادامه داد: اصولگرایان بعد از تبیین حوادث و اتفاقات در دوران اصلاحات به این نتیجه رسیده‌اند که جریان دوم خرداد، خط قرمز جریان اصولگرایی است.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به تلاش‌های جبهه اصولگرایی در رابطه با حوادث اخیر در کشور گفت: جمعیت ایثارگران به اندازه وسع و بضاعت خود یکسال قبل از انتخابات، مسائلی را که در حین و پس از برگزاری انتخابات به وجود می‌آمد پیش‌بینی و این دغدغه‌ها را ضمن مصاحبه‌های مکرر منعکس کرد.
وی افزود: نگرانی‌های خودمان را در مورد مسائل انتخابات بر اساس اطلاعات و تحلیلی که از شرایط داشتیم با تجربه‌ای که در صحنه سیاسی به دست آورده بودیم، به دوستان خود منتقل کردیم.
نماینده مردم تهران در خانه ملت بیان داشت: بعد از انتخابات، وظیفه رسانه‌های متعهد به نظام است که با تبیین فتنه‌‌های ایجاد شده در جامعه، همسویی این مسیر با جبهه استکبار را برای مردم تبیین کنند.

*مردم در دوران اصلاحات استراتژی توسعه سیاسی را نپذیرفتند

فدایی با اشاره به رویکرد خود در مورد طرح وحدت ملی گفت: مطرح کردن چنین طرحی در شرایط امروز کشور، یک عملیات روانی است که رسانه‌های وابسته به غرب در پشت این قضیه، نقش حمایتی را بر عهده دارند.
وی اظهار داشت: طراحان وحدت ملی باید هدف خود را از ارائه چنین طرحی مشخص کنند و این مسئله باید روشن شود که وحدت با چه کسانی باید صورت می‌گیرد.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس اضافه کرد: اگر منظور از وحدت، ایجاد اتحاد در بین مردم است با کمی تامل متوجه می‌شویم که مردم کشور ما وحدت واقعی خود را در انتخابات اخیر نشان دادند و با مشارکت 85 درصدی، بار دیگر اعتقاد و پایبندی خود به نظام و انقلاب را جلوه‌گر کردند.
وی خاطرنشان کرد: اگر منظور از وحدت، شکل‌گیری اتحاد بین آقایان موسوی و کروبی و آقای احمدی‌نژاد است، به دلیل رقابتی که از قبل از انتخابات در بین آنها وجود داشته و سیاه‌نمایی که آنان علیه آقای احمدی‌نژاد در دوران انتخابات و پس از آن انجام داده‌اند، این وحدت هیچ گاه اتفاق نمی‌افتد.
فدایی ادامه داد: مردم در دوران اصلاحات، استراتژی توسعه سیاسی را نپذیرفتند و با مشارکت در انتخابات شوراها و مجلس هفتم به گفتمان انقلاب رای دادند؛ ولی ظاهرا اصلاح‌طلبان نمی‌خواهند بپذیرند که استراتژی دوم خرداد دیگر در میان مردم جایی ندارد.
وی در پایان گفت: با مشارکت مردم در انتخابات 22 خرداد، بزرگترین حادثه سیاسی در دوران پس از انقلاب اسلامی در کشور رقم خورد و تمامی توطئه‌های 30 ساله جبهه استکبار ناکام ماند.

*توسعه اقتصادی مستلزم کار انقلابی در کشور است

فدایی اظهار داشت: مشکلاتی که در بدنه اقتصادی کشور ما قرار دارد، یک بیماری جدید و نوظهور نیست و بیش از 100 سال از عمر آن می‌گذرد.
وی اظهار داشت: اقتصاد بیمار ما چاره‌‌ای جز درمان ندارد و باید یک جراحی بزرگ در اقتصاد کشور بر اساس طرح تحول صورت بگیرد.
دبیر کل جمعیت ایثارگران ادامه داد: اقتصاددان‌ها با گرایش‌های مختلف کارشناسی و سیاسی، وجود این بیماری در درون اقتصاد ملی را قبول دارند؛ بر این اساس باید با اتخاذ روشی درست و صحیح برای عبور از این وضعیت، کار انقلابی را برای رسیدن به توسعه اقتصادی انجام دهند.
وی در ادامه ضمن تبیین واقعیت‌های اقتصاد در کشور بیان داشت: هنوز نتوانسته‌ایم زمینه‌های لازم را در راستای جراحی اقتصادی کشور برنامه‌ریزی کنیم و با اجرای طرح تحول اقتصادی کوشش در این راه را ادامه دهیم.
فدایی اضافه کرد: اگر مجموعه راهکارها برای اجرایی شدن طرح تحول اقتصادی عملی شود، افراد جامعه با اجرای آن بابصیرت برخورد کرده و از راهکارهایی که دولت برای مردم در نظر گرفته، استقبال می‌کنند.
وی با ارائه راهکاری برای طرح تحول اقتصادی در کشور ابراز داشت: در مرحله نخست، طرح تحول باید نقدینگی را وارد جامعه کند تا عملیات روانی که علیه این طرح در کشور وجود دارد، نابود شود.
این نماینده اصولگرای مجلس در پایان تاکید کرد: امیدواریم با تلاش دولت و همت مردم، اقتصاد ما روند مثبت و رو به رشدی را در پیش بگیرد و مشکلات اقتصادی مردم هر چه سریع‌تر حل ‌شود.