مناظره کواکبیان و بادامچیان در دانشگاه تهران-1
ساعت ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱٢ : توسط : حسینی
کواکبیان: ما هم طرفدار جنبش سبز علوی هستیم

خبرگزاری فارس: نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شکل گیری جنبش سبز علوی گفت:این موضوع بسیار خوب است و ما هم طرفدار جنبش سبز علوی هستیم.


به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، مصطفی کواکبیان نماینده مردم سمنان و عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی و اسدالله بادامچیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو حزب موتلفه اسلامی روز گذشته در چهارمین جلسه از سلسله نشست‌های "تبیین دیدگاه‌ها و مواضع اشخاص، گروه‌ها، احزاب و تشکل‌های سیاسی - دینی " که با موضوع پیامدهای انتخابات دهم ریاست جمهوری و از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران برگزار می‌شد به مناظره پرداختند.
در ابتدای این مناظره مصطفی کواکبیان با بیان اینکه انتخابات 22 خرداد یک حادثه کم نظیر در طول تاریخ ایران بود، گفت: ما در این انتخابات مشارکت 85 درصدی مردم را با شور وصف ناپذیری داشتیم و همه جریانات فکری معتقد به نظام به پای صندوق‌های رای آمدند.
وی افزود: در ایام قبل از انتخابات من سخنرانی‌های زیادی در استان‌های مختلف کشور داشتم و می‌دیدم که مردم علیرغم شعارهای مختلف و حمایت از کاندیداهای متفاوت، هیچ درگیری و دلخوری با یکدیگر ندارند و صمیمیتی را که ما در سال 57 در بین مردم شاهد بودیم یکبار دیگر در آستانه این دوره از انتخابات دیدیم.
نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جنبش سبزی که در روزهای انتخابات شکل گرفته بود احساس می‌کرد که نتیجه انتخابات با ذهنیتی که آنها در قبل از انتخابات داشتند، نمی‌خواند لذا طبیعی بود به نتیجه انتخابات اعتراض کنند.
کواکبیان ادامه داد: اعتراض این گروه بصورت مدنی در 25 خرداد برگزار شد و این گروه از میدان امام حسین تا میدان آزادی به صورت آرام و بدون سردادن حتی یک شعار اعتراض خود را اعلام کردند.
وی با اشاره به اینکه اگر برخی افراد شعارهای نامربوط سر می‌دهند ربطی به بدنه اصلی مردم ندارند، خاطرنشان کرد: من بارها گفتم که باید صف رای‌دهندگان 22 خرداد را با صف کسانی که خارج از نظام شعارهایی را مطرح می‌کنند، جدا کنیم چراکه ما شعار جمهوری‌اسلامی را مطرح می‌کنیم و پای آن شعار هم ایستاده‌ایم و معتقدیم که دو بال جمهوریت و اسلامیت اگر پا به پای هم پیش بروند ما به نتایج درخشان‌تری خواهیم رسید.
این عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی افزود: باید به عده‌ای که شعار جمهوری ایرانی سر می‌دهند، گفت که جمهوری ایرانی مگر می‌تواند غیر اسلامی باشد؟
کواکبیان اضافه کرد: ما نیز این گونه شعارهای برخی افراد را نمی‌پذیریم اما این هم صحیح نیست که با شعار دهندگان برخورد امنیتی شود چراکه برخی از این افراد در یک فضا و جو خاصی تصور می‌کنند که این شعارها درست است.
وی ادامه داد: البته جنبش سبز واژه‌ای است که هر کسی ممکن است از آن تصور خود را داشته باشد مثل اینکه این روزها عده‌ای می‌گویند ما جنبش سبز علوی هستیم که این موضوع بسیار هم خوب است و ما هم طرفدار این جنبش سبز علوی هستیم.
نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: باید بین افرادی که خارج از نظام هستند و انتخابات را نیز تحریم کرده بودند و اکنون می‌خواهند از این فضا سوءاستفاده کنند، با بدنه جنبش سبز که پای صندوق‌های رای حاضر شد، تفاوت قائل شویم.
در ادامه این مناظره اسد الله بادامچیان با بیان اینکه در زمان انتخابات یک جنبش مخملی آمریکایی - انگلیسی در کشور مشغول فعالیت و اجرای نقشه‌های خود بود، گفت: وقتی در قبل از انتخابات افرادی در بسیاری از میادین شهر شال سبز به گردان سگهای خود می‌اندازند، نمی‌تواند جز طرفداران و دوستداران موسوی باشند چراکه این افراد می‌دانند که رنگ سبز مربوط به گنبد پیامبر اسلام و سیادت ما است و اینگونه رفتارها توهین و حرمت شکنی است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین بسیاری ارزش‌ شکنی‌ها و شعارهای خارج از ضابطه که همگی نشان می‌دهد، یک حرکت مشکوکی در کنار این حرکت‌های عادی جامعه به شدت مشغول فعالیت است لذا باید مراقب بود و ما به همه دوستان هم تذکر دادیم که مراقب باشند تا از آنها سوءاستفاده نشود.
بادامچیان در ادامه گفت: اطلاعات رسیده حاکی از این بود که این جریان مخملی وابسته به عناصری هستند که از دفتر امور منافع آمریکا در دبی توسط دیک چنی خط می‌گیرند و به همین علت مشخص بود که این حرکت‌ها و شعارها مشکوک و یک کار سازمان یافته بود.
وی افزود: در ایام انتخابات هر کسی هر کاری که می‌خواست در نهایت آزادی انجام می‌داد تا روز 22 خرداد که همه پای صندوق‌ها رفتند، در این روز به نظر می‌رسید که عده‌ای در حال گشایش فاز جدیدی هستند و زمزمه‌هایی به گوش می‌رسید که اگر در انتخابات موفق نشوند می‌خواهند چه کارهایی انجام دهند.
این عضو حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: اولین اغتشاش در ساعت 9:30 جمعه شب در میدان اختیاریه تهران رخ داد و 9 نفر به یکی از دفاتر تبلیغاتی موسوی ریخته و آنجا را آتش زده بودند، که این 9 نفر به همراه 2 تن دیگر که این افراد را هدایت می‌کردند، همان شب دستگیر شدند و مشخص شد این افراد جزو همان دوستان سبز هستند.
بادامچیان با بیان اینکه همان شب موسوی مصاحبه مطبوعاتی داشت اما وقتی خبر دستگیری این افراد به او رسید مصاحبه را کوتاه و 10 دقیقه صحبت کرد، گفت: موسوی آن شب به صراحت اعلام کرد که برنده انتخابات است و گفت اگر فردا اعلام شد که من پیروز نشدم حتما تقلبی صورت گرفته، و این در حالی بود که هنوز رای‌گیری به پایان نرسیده بود.
وی افزود: از فردای آن روز اعتراضات به نتیجه انتخابات شروع شد و معترضان به جای استفاده از راهکارهای قانونی به خیابان‌ها ریختند و تخریب بوجود آوردند و دلیشان هم این بود که تقلب شده ولی وقتی می‌گفتیم که ادعای تقلب باید همراه با اسناد و مدارک باشد، می‌گفتند که ما وزارت کشور، دولت و شورای نگهبان را قبول نداریم.
این عضو حزب موتلفه اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که نمایندگان هر کاندیدا خدمت مقام معظم رهبری رسیدند، قرار شد که 10 درصد صندوق‌ها باز شماری شود و در صورتی که نتایج اختلاف فاحشی با قبل داشته باشد، تمام صندوق‌ها دوباره شمارش شود.
بادامچیان اضافه کرد: در این جلسه ساداتیان و آخوندی که نماینده موسوی بودند و حتی در کمیته صیانت از آرا در روز انتخابات هم حضور داشتند گفتند که ما معتقدیم که اگر 10 بار هم آرا شمرده شود نتیجه آرا تفاوتی نمی‌کند چون مکانیزم رای‌گیری در ایران بگونه‌ای است که امکان تقلب آن هم در این سطح گسترده وجود ندارداما ما به قبل از رای گیری اعتراض داریم و روند آن را قبول نداریم.
نماینده مردم تهران در خانه ملت با اشاره به اینکه انتظار می‌رفت با مشاهده این خط بیگانه دوستان متوجه شوند و از این مسیر بیرون بیایند، یادآور شد: ما در حزب موتلفه اسلامی با موسوی، خاتمی و کروبی صحبت کردیم و گفتیم در این موقعیت بگونه‌ای عمل کنید که خارج از محدوده نظام و قانون اساسی نباشد اما متاسفانه توجهی نکردند و برخی مسائل بوجود آمد.
بادامچیان ادامه داد: انتظار می‌رفت پس از اینکه شورای نگهبان که فصل الخطاب قانون اساسی است و انتخابات را تائید کرد و پس از تنفیذ رهبر و تحلیف مجلس که برخواسته از رای مردم است، این بحث‌ها تمام شود اما دیده شد که نه تنها این مسائل به پایان نرسید بلکه به گونه‌ای دیگری شروع شد؛ عده‌ای شب‌ها به پشت بام‌ها می‌رفتند و یا به خیابان‌ها می‌ریختند و حتی روز قدس که متعلق به همه کشورهای اسلامی است و روز دفاع از قبله اول مسلمین و حمایت از مردم بی پناه غزه و فلسطین است، شعار "نه غزه، نه لبنان " و "جمهوری ایرانی " سر دادند و بعد هم اغتشاش ایجاد کردند.
وی با بیان اینکه شعار جمهوری ایرانی ضد امام و نظام است، گفت: تمامی شعارهای موسوی در این بیانیه آخر بر خلاف شعارهای امام است؛ حتی وقتی در این بیانیه صحبت از 13 آبان و تبعید امام کرده، هیچ اسمی از کاپتیالاسیون به میان نیاورده است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته این مسائل به این خاطر است که موسوی از ماجرای تبعید امام خبر ندارد چراکه او شاگرد پیمان بود و سال 57 نیز هیچ گونه کار مبارزاتی نداشت و شاید یکبار به خاطر بیانیه‌هایی که می‌داد، دستگیر و زود هم آزاد شد.
این عضو حزب موتلفه اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: در روز 13 آبان که وحدت ملی باید از طریق شعار مبارزه با استکبار بیشتر شود با غرض ورزی خاص یا یک لجبازی می‌خواهند به خیابان‌ها ریخته و راه و شعارشان را از ملت جدا کنند.