تعقیب و گریز عوامل دانشگاه آزاد و سلیمی‌نمین در جاده سمنان-تهران
ساعت ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: تعدادی از عوامل دانشگاه آزاد پس از سخنرانی عباس سلیمی‌نمین در دانشگاه سمنان درباره مسائل مربوط به مدیریت دانشگاه آزاد، قصد داشتند وی را در جاده سمنان-تهران مورد ضرب و شتم قرار دهند.


میکائیل دیانی عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به اتفاقات عجیب و غریب رخ داده در جریان سخنرانی عباس‌ سلیمی‌نمین مدیر مرکز مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران در دانشگاه سمنان گفت:
در نشست «پایان آقازاده‌ایسم» که روز گذشته، دوشنبه، در تالار دانشکده فنی دانشگاه سمنان و از سوی انجمن اسلامی این دانشگاه برگزار شد، عباس سلیمی‌نمین رئیس مرکز مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران، سخنانی را درباره مسائل دانشگاه آزاد و اهداف تاسیس آن بیان کرد، که در پایان این مراسم، افرادی که در یک دستگاه مینی‌بوس، 2 دستگاه وانت، 3 دستگاه موتور سیکلت و یک دستگاه پراید که آرم دانشگاه آزاد نیز داشت، حضور داشتند، با ایستادن در بیرون سالن سخنرانی قصد داشتند پس از خروج سلیمی‌نمین از سالن، با چوب و چماق به وی حمله کنند.
وی افزود: اما حضور گسترده دانشجویان در اطراف عباس سلیمی‌نمین و حمایت این دانشجویان از وی و ایجاد سپر دفاعی موجب شد که عوامل دانشگاه آزاد نتوانند نقشه خود را عملی کنند.
به گفته دیانی، اما این پایان ماجرا نبود چرا که عوامل دانشگاه آزاد دست‌بردار نبوده و قصد داشتند سلیمی‌نمین را در جاده سمنان-تهران و در بازگشت وی به تهران مورد ضرب و شتم قرار دهند؛ اما دانشجویان متوجه این خطر شده و با استفاده از حربه فریب، آنان را مجدد ناکام گذاشتند.
این عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان افزود: یکی از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه برای فریب عوامل دانشگاه آزاد بر ماشین عباس سلیمی‌نمین سوار شده و در جاده به سمت تهران حرکت کرد و این موجب شد که عوامل دانشگاه آزاد این ماشین را تعقیب کرده و پس از دقایقی با متوقف کردن خودرو، با چوب و چماق به سمت آن حرکت کنند. اما پس از مشاهده عدم حضور سلیمی‌نمین در این خودرو، از اقدام خود برای ضرب و شتم صرف‌نظر کردند.
به گفته دیانی، از طرف دیگر دو نفر از اعضای انجمن اسلامی به همراه عباس سلیمی‌نمین سوار بر خودروی دیگری شده و از این فریب عوامل دانشگاه آزاد استفاده کردند و عازم تهران شدند.

* وقف اموال دانشگاه آزاد فریبی برای فرار از اصلاح اساسنامه است

به گزارش فارس، عباس سلیمی‌نمین رئیس مرکز مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران، دیروز دوشنبه در نشست «پایان آقازاده‌ایسم» که در تالار خوارزمی دانشکده فنی دانشگاه سمنان و به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اهداف تاسیس دانشگاه آزاد، گفت: هاشمی در نماز جمعه سال 61 هدف از تاسیس دانشگاه آزاد را جلوگیری از مدرک‌گرایی عنوان کرد اما بعدها همین دانشگاه، منشأ نشر مدارک جعلی شد و تنها 3 سال پس از تأسیس، دوره دکتری این دانشگاه را فعال کرد.
وی با بیان اینکه در سال 65 انتقادات از دانشگاه آزاد زیاد شد و هاشمی برای جلوگیری از انتقادات نزد امام(ره) رفت تا حمایت امام(ره) را از دانشگاه بگیرد، گفت: اما امام(ره) فرمودند که هیچ دفاعی از دانشگاه آزاد نمی‌کنم.
رئیس مرکز مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران ادامه داد: جاسبی با دادن مدارک به مخالفین خود، آنها را با خود هم‌سو می‌کرد که نمونه آن جمعی از نمایندگان مجلس ششم بودند و هم‌چنین دهقان رئیس سابق سازمان بازنشستگی کشور، که با قبول کرسی دکتری و تدریس در دانشگاه آزاد، دو ساختمان با ارزش در تهران که متعلق به بازنشستگان بود را رایگان به دانشگاه آزاد و شخص جاسبی و همسرش داد.
سلیمی‌نمین وقف اموال را فریبی برای فرار از تغییر دادن اساسنامه دانشگاه آزاد دانست و تصریح کرد: دانشگاه آزاد حتی برای این فریب خود به رهبری دروغ بست و گفت رهبری با وقف اموال دانشگاه آزاد موافق است، اما تکذیبیه آن فوراً در سایت مقام معظم رهبری منتشر شد.
وی با بیان اینکه کردان قرابت فکری و عملی با هاشمی داشت و بعد در اطراف احمدی‌نژاد حضور پیدا کرد، گفت:باید با دانشگاه آزاد، که ماشین کردان سازی است مقابله شود.
وی گفت: خواهرزاده خاتمی یکی از جمله افرادی است که با سیستم فساد مدیریتی دانشگاه آزاد دکتری گرفت.
رئیس مرکز مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران درباره نقش دانشگاه آزاد در انتخابات و اغتشاشات بعد از آن گفت: فعالیت این دانشگاه در انتخابات اظهر من الشمس بود.
سلیمی‌نمین ادامه داد: سر حلقه این باند مدیریتی دانشگاه آزاد به جایی متصل است که فعلا صلاح نیست که نامشان گفته شود، اما مهدی هاشمی قسمتی از این حلقه است.